Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Milber 2 - záchrana rodiny

  12:00aktualizováno  14. března 9:26
Další ze skupiny oblíbených hopsaček je tu, přesněji jde o hru Milber 2, kde se v roli poslušného synka Milbera vydáte na dlouhou cestu za záchranou svojí matky.

Milber 2t

Platforma: Freeware
Výrobce: Rhys Davies

Stáhnout

Milber Jednoho krásného dne se malý Milber vrátil do své rodné vesničky, ptáci hezky zpívali, slunce svítilo, byl štastný, že je zpět, ale až do té doby než zjistil, že jeho matka onemocněla a to dost závažně. Nevěděl co se děje a tak vyhledal svého praotce, který mu vše vysvětlil. Jedné noci totiž někdo navštívil jeho matku a záhadně jí zaklel. Praotec má podezření, že to byl jeho otčím, který před lety závažně onemocněl a stal se z něj šílenec. Od té doby páchá v okolí malebné vesničky zlo. Milber se tedy musí vydat vstříc osudu a najít způsob jak vyléčit jeho matku.

Tak takhle začíná hra Milber 2, která je pravým zástupcem kategorie hopsaček a rozhodně jí nedělá ostudu. Projdete totiž velké množství lokací, utkáte se z několika bosy až nakonec zachráníte svojí matku. Nebudu ale předbíhat a tak si tento titul hezky rozebereme.

Poměrně příjemným dojmem na mne zapůsobilo hezké grafické zpracování, autoři hry sice určitě netrpí extrémně malou tvůrčí schopností (konkrétně mám na mysli slovo fantazie) a to proto, že jednotlivé levely jsou velice hezky zpracované a dají vám tak možnost, se do titulu pořádně vžít(spíše do kůže Milbera). A za koho, že to  vlastně hrajete? Jak už jsem psal výše, za postavu jménem Milber, která se tak trochu podobá modrému vajíčku s poněkud výstředním sestřihem :). To zde ale nehraje vůbec žádnou roli a tak raději přestoupím k hodnocení hratelnosti, která je v každé gamesce to nejdůležitější.

A Milberani zde to není vyjímkou, protože jak je vám všem určitě jasné hratelnost dělá hry hrami a v titulech tohoto typu to platí dvojnásob. Jak už to tak v hopsáčkách bývá můžete skákat nebo střílet, zde konkrétně pomocí magické hole, která kosí jednoho nepřítele za druhým. Pro většinu protivníku platí, že skokem ublíží spíše oni vám, než vy jim, proto je používání této hole nutností. Ovšem pozor, v některých částech se určitě vyplatí vzít jak se říká nohy na rameny a utéci(respektive uplavat). Ano hádáte správně, jde o úseky, které se odehrávají pod vodou. A tak pokud uvidíte nějakou tu pirani, vemte si mou radu k srdci :) .

Milber, je titulem vskutku rozsáhlím, přesněji projdete něco kolem 20 levelů a že to nebude žádná legrace, poznáte hned od začátku.

Grafické zpracování, jak už jsem zmínil je dost povedené, vlastně k této části hry Milbernemám poněkud větší výtky, avšak postavy, které jsou na tom jinak celkem slušně, bohužel oplývají příšernými barvami. Ona celkově hra a její barevnost působí zvláštním dojmem, nevím sice kolik autoři do hry implementovali barev, ale vím to, že jich moc nebylo :) .

A jak je na tom audio stránka? Upřímně, žádný zázrak, ale to už jsem u freeware titulů zvyklí a tak nám do hraní vyhrávají klasické midy, místy sice zní jako skotské národní písně, ale budiž poslouchat se to dá.

A jak tedy hodnotím tento titul celkově? Pokud patříte mezi nadšence typu Mario, nenechte si Milbera ujít, pokud po tomto typu her příliš neprahnete můžete Milbera v klidu obejít.


Autor:


Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...Najdete na iDNES.cz