Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Milionar - vyhrajte 5 slovenských melounů!

  12:01aktualizováno  31. srpna 2004 2:05
Protože se hra Chcete být milionářem stala novodobou legendou televizních soutěží, každý druhý se ji jal napodobovat a co chvíli tak vznikají nejrůznější pokusy pobavit hráče podobným způsobem. Freewarovka Milionar pochází z blízkého Slovenska s podobným cílem. Podaří se jí proniknout na český ""trh""?
60

Milionar

Platforma: Freeware
Výrobce: BBSoft

Stáhnout

Milionar je hra, jako každá jiná. Tedy, abych byl přesný, podobných freewarovek jsme zde na Plných hrách měli už několik (najdete je pomocí vyhledávání tady) a dá se říci, že většině se dostalo vlídného přijetí. A protože každá z milionářských her je svým způsobem jedinečná, i na nejnovější titul od slovenského autora Vám přinášíme podrobnou recenzi.

Milionar

Tentokráte autor vsadil na okenní zpracování, které znáte z denodenní práce s počítačem. Dá se tak říci, že se elegantně vyhnul jakýmkoliv možným problémům s grafickým rozhraním. Tím pádem je ale jasné, že na vás nečeká nic extra pěkného, pouze a jen toliko fádní prostředí. A i když si o to hra přímo říká, na jakýkoliv byť jen náznak 3d prostoru si také nechte zajít chuť.

Věřím, že jste již pochopili, že jde hru známou z televizních obrazovek. Konkrétně u nás je s tímto pořadem spjata osoba Vladimíra Čecha, který každý díl brilantně moderuje (uvádí). Jak je tomu na Slovensku, to sice nevím, ale předpokládám, že hře se tam dostalo podobné popularity. Co jsem postřehl, tak jediným větším rozdílem mezi českou a slovenskou mutací je výše částky, kterou můžete vyhrát. Zatímco u nás je vám k "dispozici" až 10 000 000 Kč, slovenská verze je o polovinu chudší. Kdo ví, proč tomu tak je.

Milionar

Aby se Mike (autor hry) dočkal od hráčů pozitivní reakce na svoji hru, musel připravit nějaké novinky, které otrlé hráče zaujmou. Nevím, zda se mu to povedlo, ale snažil se. Ve hře tak najdete povedený editor otázek, kde si sami můžete určit otázky, na které bude hráč odpovídat. Členění podle obtížnosti je samozřejmostí. Šalamounsky do Milionara přidal i tabulku nejlepších, kam se v případě postupu do vyšších kol můžete zapsat. Když se ještě letmo podívám na menu, čekají tu na vás už jen volby PRAVIDLA a O PROGRAMME. Ty jsou snad jasné a proto se jim blíže věnovat raději nebudu.

Když se vrátím k samotné hře, i zde najdete prvky více než známé. Nejprve je vám položena otázka a poté můžete začít s odpovídáním. Osobně mně vadí, že kliknutí na správnou odpověď není vůbec jednoduché. Aby se totiž volba stala aktivní, musíte se trefit přímo na text, kterým je odpověď vypsána. To v některých případech tak nějak nejde.

Milionar

Jak znáte z televize, můžete třikrát využít nápovědy. Šance 50:50 je jasná, počítač skryje dvě špatné odpovědi. Když se "opýtáte publika", dostanete procentuálně znázorněny tipy na odpovědi. Ty samozřejmě více méně náhodně losuje počítač. Třetí možností je volba "Zavolám známému", kterou jsem v této hře nepochopil. Nikdy se mi totiž nepodařilo získat z této nápovědy jakoukoliv radu. Počítač nějak odmítal komunikovat. Škoda.

V další části probíhá hra podle daných pravidel. V případě správné odpovědi postupujete o úroveň výš, v případě špatné padáte na záchytný bod. Pokud chcete, můžete hru kdykoliv ukončit a spokojit se s doposud vyhranou částkou. Tím se vám otevírá cesta k tabulce nejlepších.

Opět je tedy na mně, abych hru v závěrečném odstavci ohodnotil. Když budu upřímný, nejedná se o nejpovedenější hru, kterou si zde můžete stáhnout. Dokonce ani ve svém žánru nijak nevyniká. Chybí jí zvuky, grafika také není nikterak povedená, obsahuje nesmyslné chyby. No, snad jen pro milovníky televizních soutěží může být hra přínosná. Podruhé opakuji, škoda. Potenciál tu je.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

72 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 138 čtenářů

Témata: Vladimír Čech

Nejčtenější

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

Svět loutek je v Ruben's Puppets na pokraji války

Ruben’s Puppets

Tato hra není neobvyklá jen zasazením do pohádkového světa loutek, ale také svým žánrem. Akčních strategií se poslední...

Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...Najdete na iDNES.cz