Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Milky Bear: Rescue Rocket - mimozemšťani ve školce

  20:27aktualizováno  20:27
Zábavná a chytlavá arkáda, ve které musíte zachraňovat maleé mimozemšťánky. A čím víc najednou, tím lépe!
81

Milky Bear: Rescue Rocket

Platforma: Freeware
Výrobce: Gametop

  • design levelů
  • zábavné
  • chování nepřátel

Stáhnout

Milky Bear: Rescue Rocket | foto: iDNES.cz

Milky Bear: Rescue Rocket

Milky Bear: Rescue Rocket

Milky Bear jsou zpět a po posledním dílu Milky Bear: Lunch Frenzy, který byl simulátorem provozu restaurace, se pokusí vylepšit svou pochroumanou reputaci. Obsluhování v restauraci jim totiž šlo jako pověstnému slonovi práce v porcelánce. Hned na úvod ale můžeme prozradit, že se jim reparát povedl. Ba co víc, jedná se určitě o nejpovedenější hru, ve které se postavy mléčných medvědů doposud objevily. No a aby toho vychvalování nebylo málo, i v konkurencí přeplněném žánru hopsaček jsme tu už dlouho neměli tak milé překvapení.

Zatímco v žánru arkád je boj s mimozemšťany alfou a omegou každého příběhu, tentokrát musíte naopak návštěvníkům z cizí planety pomáhat. Na straně temné síly tentokrát stojí podivná mechanická monstra, která občas připomínají nasupený vysavač, jindy robotického kraba. No a slizké potvory naopak nahrazují stylizované zelené postavičky jako z reklamy na nejmenované dětské vitamíny. Když k tomu připočítáme mléčného medvěda v roli herní postavy, vypadá to na dostaveníčko postav z filmu Příběh hraček. Pokud se v této chvíli příznivci osmibitových arkád rozhodli přesunout kurzor myši směrem ke křížku pro zavření okna prohlížeče, měli by se zastavit. Jakoby dětská grafika výjimečně nekoresponduje s jednoduchou hratelností. Ba naopak je zde velmi vhodně použita a plně podporuje chování nepřátel. Jejich pohyb je totiž značně chaotický, poskakují z plošinky na plošinku a jejich chování je poměrně nepředvídatelné. Ti, kteří skákat nemohou naopak hlídkují jen na určitém úseku. V kombinaci vám tak hrozí nebezpečí prakticky ze všech stran, ale stále máte zachovánu velkou svobodu pohybu. To vede někdy k legračním situacím, kdy se plížíte mezi dvěma roboty, nebo je nalákáte do pasti a zneškodníte.

Milky Bear: Rescue Rocket

Milky Bear: Rescue Rocket

Také zneškodňování nepřátel je realizováno zábavnou formu. Jednoduše nakopnete některý z předmětů na ploše a snažíte se s ním trefit protivníka. Protože jsou jednotlivé scény vzájemně propojeny, mimo nepřátel tak po ploše poletují i nákupní vozíky, radioaktivní cisterny atd. Zasažený protivník se rozpadne na součástky a po chvíli se zase objeví v jednom z generátorů potvor.

Milky Bear: Rescue Rocket

Milky Bear: Rescue Rocket

Vaším úkolem je v každém kole nasbírat daný počet mimozemšťanů a odvést je bezpečně do vesmírné rakety. Abyste získali co nejvíce bodů, je nejlepší jich nabrat co nejvíce. Vytvoří se tak jakýsi řetězec, který vás následuje. Často to vypadá jako průvod dětí ve školce, které se drží za ruku. Samozřejmě při chůzi jdou vedle sebe, takže nebezpečí nehrozí jen vám, jako vedoucí postavě, ale i ostatním. Pokud narazí na nepřítele, od řetězce se odtrhnou. Naopak se při zastavení chovají inteligentně a schovají se za vás do úkrytu.

Milky Bear Rescue Rocket je výborná hopsačka, která zaujme hlavně designem levelů a hratelností. Každá postava má vlastní sadu vlastností a určitou inteligenci. Tedy možná spíš její nedostatek, ale na druhou stranu vám díky tomu dokáží připravit horké chvilky. A to ve chvílích, kdy se pohybujete sami, což teprve, když za sebou navíc táhnete procesí deseti zelených potvůrek.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

81 %

Hodnocení čtenářů

23 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 20 čtenářů

Témata: Raketa, Robot

Nejčtenější

Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz