Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Milky Bear: Riches Rider 2 - mléční medvědi v Egyptě

  19:25aktualizováno  19:25
Druhý díl plošinovky Milky Bear: Riches Rider se odehrává ve starověkém Egyptě.
75

Milky Bear: Riches Rider 2

Platforma: Freeware
Výrobce: My Play City

  • herní prostředí
  • docela akční
  • spousta levelů

Stáhnout

Milky Bear: Riches Rider 2

Milky Bear: Riches Rider 2

Milky Bear: Riches Rider 2

Pozorní čtenáři si možná vzpomínají na třetí pokračování arkádové série s mléčnými medvědy Milky Bear: Riches Rider 3. Recenze druhého dílu je jakousi nucenou retrospektivou, protože hra byla původně placená a třetí díl byl zdarma vydán dříve než jeho předchůdce. Podobně jako ve filmovém průmyslu ale i zde platí, že přibývající číslovka v případě sérií nutně neznamená lepší kvalitu. Princip hry zůstal stejný, ale třetí díl sklouzl vizuálním pojetím do období středověku. Kombinace futuristických mléčných medvědů, kašpárků, erbů a dalších doplňků působila jako pěst na oko. Druhý díl hledá inspiraci v džungli, což je téma ve hrách už také poněkud "vypelichané", ale zde nepůsobí tak uměle.

Milky Bear: Riches Rider 2

Milky Bear: Riches Rider 2

Přestože jsou Milky Bear: Riches Rider klasickou plošinovkou, hlavním hrdinům nebyla do vínku dána schopnost skákání. Do vyšších pater se tak dostávají jen za pomoci žebříků, výtahů či ručkováním po provaze. Naopak dolů mohou jednoduše seskočit nebo se za pomoci krumpáčem prokopat. Právě ono kopání je hráčovou hlavní náplní. Je to totiž zároveň nejrychlejší způsob, jak se alespoň na chvíli zbavit nepřátel tím, že je uvězníte ve vykopané jámě.

Milky Bear: Riches Rider 2

Milky Bear: Riches Rider 2

Pro postup do dalšího kola je třeba vysbírat všechny cennosti. Ty jsou někdy umístěny na místech, kam se dostanete jen kopáním. V porovnání se skákáním je kopání o dost pomalejší. Hráč je tak neustále pod tlakem, protože jej nahání nepřátelské obludy. Klasicistní zrcadlový design levelů navíc často vede k tomu, že vás svírají v pasti z obou stran. Postupně přibývají další možnosti, jak se lze nohsledů zbavit, ale pod tlakem budete neustále. Inteligence nepřátel je ovšem poněkud nevyvážená. Pokud se nedrží ve skupině, obvykle se k nim dostanete na vzdálenost, kdy vás začnou pronásledovat. Jsou-li však ve skupině na jedné straně obrazovky, můžete na té protější operovat celkem bez obav.

Celkově vzato mají arkádové díly série Milky Bear nadprůměrnou kvalitu a druhý díl překonává o několik bodů svého následovníka.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

43 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 23 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...Najdete na iDNES.cz