Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Millenipede - originální svižná akce

  12:00aktualizováno  5. května 10:36
Po poměrně originálním Poingu přichází zahraniční autoři s taktéž zajímavým projektem zase z trochu jiného soudku. V jednoduché grafice ale se skvělou hratelností se nám prezentuje hra Millenipede. Vyzkoušejte ji!
70

Millenipede

Platforma: Freeware
Výrobce: Firestorm

Stáhnout

Millenipede Od stejných autorů jako se k nám před několika měsíci dostal sympatický Poing! (recenze), nyní přichází další slibná hříčka, která se po mnoha úpravách konečně dostala do verze 1.0 a stejně jako její předchůdce si bere za cíl šokovat originálním přístupem a skvělou hratelností, to vše v trochu jednodušší grafické linii.

Millenipede se z již existujících her asi nejvíce podobá klasickému Hadovi, který se v tomto případě kombinuje s akčními střílečkami, to vše v jednoduchém stylu a za pomocí celé řady dalších drobností. Hra pak ve výsledku vypadá asi takto – vámi ovládaný trojúhelníček nepřetržitě vystřelující projektily je umístěn ve spodní části herní obrazovkMillenipede y. Z té opačné, tedy horní se směrem k vám pohybuje jeden či hned několik hadů složených s různobarevných kostiček. Ti se pohybují pěkně po řadách a tak teprve když narazí na kraj obrazovky otočí se a přejdou o patro níže. Takto se přibližují stále více a více k vám, v čemž jim ještě navíc pomáhají kolo rozmístěné bloky, které tak alespoň v pokročilejších fázích hry vytváří poměrně slušné bludiště, které je vám spíše na obtíž než naopak.

Tyto kostičky totiž pomáhají vašim nepřátelům. V případě, že se jim nějaká dostane do cesty, oni se od ní odrazí stejně jako od okraje a míří rovnou o jedno patro dolů. Jednoduše si tedy můžete představit co vznikne, když se had dostane mezi dvojici sloupců kostiček blízko sebe, od nichž se budete neustále odrážet a mířit tak daleko rychleji dolů. Tomu naštěstí můžete zabránit a to především tak, že budete ve volných chvílích okolní kostičky likvidovat. Millenipede Na to ale budete mít čas tak maximálně při nájezdech na začátku hry, později totiž obtížnost vygraduje, rychlost pohybu se zvýší spolu s vaší kadencí a budete se mít opravdu co otáčet, abyste následnou invazi ustáli bez ztráty života. Ono ani trefit se do rychle se pohybujícího hada a zlikvidovat postupně všechny jeho články těla nebude vůbec snadné zvlášť připojíme-li k tomu fakt, že trefíte-li se do některého z článků uprostřed jeho těla, on se rozštěpí a vy budete mít na krku místo jednoho záškodníka hned dva. Sice kratší, ale o to obtížnější k zlikvidování.

Grafická stránka je, jak jsem již zmínila, trochu jednodušší a tak se budete muset smířit s jednoduchým černým pozadím. Tuto drobnou nevýhodu ale skvěle vyvažuje výsledná hratelnost, která vás pohltí a podrží u monitoru na dlouhé minuty. Millenipede tedy stahujte jen na vlastní nebezpečí ... :-).

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

29 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...Najdete na iDNES.cz