Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mindjongg aneb Mahjong potisící

  12:00aktualizováno  9:42
Nejrůznější druhy Mahjongů patří mezi jedny z mála logických her, které jsem ochotna pravidelně spouštět na svém počítači. Mým posledním oblíbencem byla sharewarová verze Moraff's Mahjonggu a v současné době se na její místo tlačí freeware od společnosti Minder Technology - Mindjongg.

Mindjongg

Platforma: Freeware
Výrobce: Minder Technology

Stáhnout

Mindjongg

Nejrůznější druhy Mahjongů patří mezi jedny z mála logických her, které jsem ochotna pravidelně spouštět na svém počítači. Mým posledním oblíbencem byla sharewarová verze Moraff's Mahjonggu a v současné době se na její místo tlačí freeware od společnosti Minder Technology - Mindjongg.

Mindjongg (a vůbec všechny Mahjongy) jsou typickou hrou pro zaměstnance, kteří musí celý dlouhý pracovní den sedět v kanceláři a tvrdnout u počítače pod přímým dohledem svých šéfů. Šéfové jsou pověstní tím, jak neradi vidí, když se jejich zaměstnanci v pracovní době zaobírají něčím jiným než tím, zač jsou placeni (BTW: věděli jste, že v Americe má zaměstnavatel právo číst veškeré e-maily, které zaměstnanci chodí na jeho firemní adresu?). Přesto si můžete třeba odříct oběd a udělat si relaxační polední přestávku, do níž je právě Mindjongg jako dělaný.

Mindjongg

Základní principy Midjonggu se ničím neliší od těch mahjonongovských. Máte určitý počet destiček, které jsou na svrchní straně pomalované nejrůznějšími symboly, a tu jsou rozestavěné do nejrůznějších podob. Vaším úkolem je vyhledávat vždy dvě se stejným symbolem, na které pak kliknete a tím je odstraníte z hracího pole. Klikat ale nemůžete jen tak po libosti, lépe řečeno můžete, ale efekt to nebude mít žádný. Uvolnit jdou totiž pouze ty destičky, které mají vedle sebe zprava nebo zleva prázdno. Při tom všem vám ještě běží časový limit, takže musíte nejen vyhledávat stejné symboly u volných destiček, ale ještě to dělat co nejrychleji.

Tak a po úvodu, který nutně musel být pro znalce Mahjongu dokonalou nudou (ale neznalcům doufám pomohl), se podíváme, co do tohoto konceptu vnáší konkrétně Mindjongg. Jde hlavně o rozšířenou nabídku ve volbě pozadí, destiček a jejich uspořádání. MindjonggUspořádání neboli layoutů nabízí Mindjongg 18 typů - od klasického pyramidně cípatého, přes diamantové, čistě pyramidální či čtvercové, až po dvojitý kříž. Destiček je 8 typů a kromě pomalovaných kvádrů jsou tam i duhové koule nebo vyřezávané zlaté kostičky bez omalovánek. Nabídku uzavírá 10 druhů pozadí - zelené, červené, modré, oblačné, mramorované, dřevěné a tak dál. Při takovém výběru se dají sestavit i moc pěkné barevné kombinace, ze kterých by se vám ani při největším úsilí nepodařilo odebrat ani destičku :-).

Ohledně funkcí má Mindjongg k dispozici neomezené Undo a Redo, Save a Load, ukázku aktuálních možných tahů a spuštění automatické hry, která vám před očima vyklidí celé hrací pole do poslední destičky. Maximální podporované rozlišení je 1024x768.

Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz