Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Minen Sucher - hledejte miny!

  12:00aktualizováno  9. ledna 2005 11:04
Ačkoliv tato hra má svůj původ v sousedním Německu, je kompletně zpracována v angličtině. Jedná se o typickou hru v okně, jichž bylo zpracováno na toto téma hodně variant. Přesto se domnívám, že stojí za to si ji stáhnout, neboť je zpracována v nevšedním, s německou důsledností vytvořeném novém grafickém provedení, které určitě zaujme.
50

Minen Sucher

Platforma: Freeware
Výrobce: HT Software

Stáhnout

Minen SucherV této hře se ocitnete na minovém poli v nezáviděníhodné roli hledače min, jehož život je v neustálém ohrožení, neboť stačí jediný špatný krok, nastane výbuch a vyletíte do povětří. Musíte proto zvolit patřičnou taktiku a být při hledání min velice pozorní a ostražití, jen tak můžete mít úspěch. Jak tedy vůbec začít, abyste hned při prvním pokusu nenarazili na minu? V nabídce hry klepněte nahoře na lištu a otevřete si hru, potom si můžete přečíst, bohužel v angličtině, informace o hře, hru buďto ukončit, nebo klepnout na Start, hra se tak spustí. Ještě před tím si však můžete zapnout nebo vypnout zvukové efekty a doprovodnou hudbu. Hrací oblast se skládá z hrací plochy, časomíry a počítače min.

Časomíra začne počítat čas od tehdy, jakmile otevřete první políčko na hracím poli a to levým tlačítkem myši. Pokud odkryjete minu, přijdete o život , hra končí a můžete začít hrát znovu. Jakmile se objeví na odkrytém políčku nějaký číselný údaj, vypovídá tento o tom, kolik min je umístěno v osmi okolních políčcích kolem tohoto číselného údaje. Objeví-li se tudíž na odkrytém políčku číselný údaj 4, znamená to, že v sousedních osmi políčcích se nacházejí čtyři miny. Pokud se domníváte, že víte, kde se mina nachází, klepněte na ono místo pravým tlačítkem myší, objeví se tam pak na vrchol postavený oranžový trojúhelníček s varovným vykřičníkem uprostřed. Klepnete-li na tuto ikonku znovu, změní se na červený s otazníkem.

Minen SucherPokud si ovšem nejste jisti, zda se na zvoleném místě mina nachází, klepněte na toto místo pravým tlačítkem dvakrát rychle po sobě a ikonka s otazníkem se tam usadí ihned. Později, až se ujistíte o skutečném místě položené miny, můžete pravým tlačítkem myši toto místo definitivně označit jako pole s minou, nebo je stejným způsobem trvale označit jako volné. Pokud s jistotou a rozhodným ujištěním se, že jste jako políčka s minami označili ta stoprocentně správná, můžete tudíž odkrýt všechna neotevřená sousední políčka, aniž byste riskovali výbuch. Takto tedy pokračujte systematicky dále, až se vám podaří odkrýt a zmapovat celé hrací pole, tím jste zdárně ukončili toto hrací kolo.

Z popisu proto jednoznačně vyplývá, že pokud vidíte otevřené políčko a vedle něj není žádná číslice, můžete ho bez obav otevřít, aniž by nastal výbuch. Jak už jsem se zmínila, hra je pouze jednou z variant na toto téma. Tato hra, byť i v jiné obdobě, je totiž jednou za tří her, které jsou součástí Windows 98, i když ve Windows není tak dokonale provedena, jako tato. Minen SucherPředkládaná hra má mnohem lepší grafické provedení, výraznější barevnost i skvěle propracované detaily, na příklad výbuchy při našlápnutí na minu jsou zobrazeny velice věrohodně. Po stránce ozvučení je na tom hra také více než dobře, po celou dobu je slyšet decentní hudbu, která se ke hře vskutku hodí.

Zvukové efekty jsou nadprůměrné, neliší se od skutečnosti. Mohu zodpovědně prohlásit, že jsem už zhlédla několik herních variant na toto téma, tato hra je však ze všech jejích klonů nejlepší. Nakonec, abych nezapomněla, pokud najdete všechny miny, objeví se na obrazovce vámi dosažený čas a pokud dosáhnete dobrého výsledku, můžete se zapsat i do tabulky nejlepšího bodování.

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

66 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 24 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz