Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mini Golf - přesnější vyhrává

  12:00aktualizováno  17. srpna 2004 10:37
Nudíte se v práci, doma nebo ve škole a toužíte alespoň po pár minutách zábavy? Zahrajte si tuto minigolfovou hru a rozhodně se nebudete ani sekundu nudit, to vám zaručujeme!
50

Mini Golf

Platforma: Freeware
Výrobce: Natomic Studios

Stáhnout

Mini Zpracování sportů na počítači je poměrně častým jevem a překvapivě se tvůrci rádi zaměřují na hry typu minigolf a podobně. Jednou z her která se zabývá právě tímto sportem je hra s výstižným názvem Mini Golf od týmu Natomic Studios. Dokáže vás tato hra pobavit?

Jistě jste si všimli, že se stále více rozšiřuje komunita lidí, kteří tvoří hry v herních editorech, aby ušetřili spoustu práce a programátorské dřiny. Jedním z těchto týmů je i tým Natomic Studio, jenž hru Mini Golf vytvořil v programu Multimedia Fusion, což je následovník programu Games Factory.

Mini První věc co se objeví po spuštění hry je jednoduše zpracované menu. Buď si můžete vyzkoušet tutorial nebo se rovnou vrhnout do hry. Já doporučuji druhou možnost, protože ovládání a pochopení hry zvládnete běhěm pár vteřin. Po stisknutí tlačítka New game se objevíte na hracím poli a vaším úkolem je jak jistě tušíte dostat míček do jamky. Můžete si zvolit sílu úderu, směr a mezerníkem odpálíte míček. Pohyb míčku je pěkně zpracován i když o pořádné fyzice se zde mluvit nedá.

V levém horním rohu máte ukazatel, který vám naznačuje kolik úderů vám ještě zbývá. Když limit překročíte, hra jak jistě tušíte končí a vy ji můžete hrát od začátku. Většině hráčů to vadit nebude, protože obtížnost hry je opravdu nízká a tato hra se dá projít běhěm 10 minut. Já jsem ji hrál rozespalý v 1 hodinu ráno, takže je můj odhad hrací doby možná trochu přehnaný čili nečiní problém si hru projet znovu. Teď se teprve dostávám k hlavním záporům hry a to je již zmiňovaná hrací doba a hlavně grafika. Hra vás totiž sice přivítá celkem slušnou grafikou, ale bohužel se neustále opakuje a jediná změna spočívá v tom, že se při postupu do dalšího levelu se místo písku objeví voda, která byla v levelu předchozím a takhle je to pořád dokola do té doby, dokud hru nedohrajate. Myslím si, že je to veliká škoda a mnoho hráčů hru odloží a nedohraje ji i když to zde nečiní žádný problém. MiniMalinké zpestření nám autoři připravili v podobě penízků, které můžete sbírat, když je trefíte míčkem a přípíšete si tak speciální body. Mě bohužel takové zpestření na kvalitě hry moc nepřidalo.

 Co je ještě horší je rozsáhlost. Ve hře totiž postupně projdete něco kolem 10 lokací, což je podle mě velmi málo, protože jejich hrací doba je opravdu žalostná. Když jsem se do hry trochu dostal a po dohrání 10. levelu jsem konečně čekal nějakou změnu, světě div se, změna opravdu přišla a to nemilá v podobě konce hry. Hru jsem tedy dohrál, zapsal jsem se do tabulky hráčů (své skóre můžete poslat i na internet) a hru jsem lehce naštvaný ukončil. Neříkám, že hra je zas tak špatná, ale spoustu věcí ji sráží dolů a dělá z ní pouze podprůměrný titul a tak je pouze na vás jestli si ji stáhnete.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

55 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 35 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....Najdete na iDNES.cz