Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Miniracer – kdo bude první v cíli?

  12:00aktualizováno  9:41
Na startu se dnes sešlo osm závodníků. Všichni chtějí vyhrát a jejich síly jsou poměrně vyrovnané, vítězem se však může stát jen jediný. Budete jím vy?
70

Miniracer

Platforma: Freeware

Stáhnout

MiniRacerZávody automobilů byly odjakživa mezi tvůrci her velice oblíbené. Vždyť vlastně se ani není čemu divit. Chuť vítězit a změřit síly s ostatními má v sobě koneckonců každý. Dnešní hříčka je také věnována rychlým autům a závodním okruhům a narozdíl od jiných se jedná o hodně zábavnou záležitost.

Hned na startu se ocitáte na první pozici a společně s vámi čeká na zahájení závodu sedm soupeřů. Na začátku máte na výběr několik tratí, ale bohužel jedna z nich je dost nedodělaná. Ostatní auta v ní odmítají jezdit, snadno se můžete propadnout do černé prázdnoty okolo a jako bonus navíc ji ani nelze dokončit. Dokonce nemá žádné jméno. Naštěstí jsou zde další plnohodnotné mapy, jejichž provedení je už o poznání lepší. Pro zpestření je zde možnost navolit si několik skinů každé tratě. Stačí pár kliků a rázem se můžete prohánět v poušti, džungli, klasické krajině nebo po zasněženém okruhu. Počet různých kombinací vzroste i s nastavováním denní doby (na výběr je ráno, den, večer a noc). To sice není tak znatelné jako předchozí nastavování prostředí, ale i tak MiniRacer potěší. Do třetice všeho dobrého si lze zvolit i vůz podle svého gusta. Mezi modely, které můžete použít, je dokonce i formule. Nelíbí se vám původní barva vašeho auta? Nevadí, zkuste si jí vyměnit, barevná škála je opravdu pestrá. Tvůrci se dokonce na svých stránkách chlubí, že každé auto může mít na výběr 16 miliónů odstínů, takže je rozhodně co zkoušet…

Soupeři jsou celkem dobří jezdci, takže úspěšné dokončení okruhu rozhodně není nic lehkého. Když však ze sebe vydáte to nejlepší, je možné je porazit. Zpočátku vám asi nebude vyhovovat kamera - pohled z ptačí perspektivy není zrovna nejideálnější, naštěstí se ale po pár přepnutích kamera dá do vcelku rozumné polohy. Ovládání také není nejhorší, jen mi trochu vadila jeho větší citlivost při zatáčkách. MiniRacer Co bohužel chybí je hudební doprovod, který je jen v menu, a tak jediné co během hry uslyšíte bude řev motoru a kvílení brzd. Samotné tratě jsou dost lineární a v podstatě se vám nenabídne jediná možnost odbočení. Po každém dokončeném okruhu se zaznamenává váš čas a nakonec se vyhodnotí ty nejlepší. Pokud by vás náhodou omrzel singleplayer, určitě oceníte přítomnost multiplayeru po LAN.

Co říci na závěr? Miniracer je kvalitní dílko a jediné co zamrzí je jistá nedodělanost. Škoda, že třetí mapa je hotová jen z půlky, ale na druhou stranu tento nedostatek je vyvážen velkým množstvím nastavitelných věcí. I přes těch pár nepříjemných drobností, které Miniracer obsahuje, se jedná o poměrně slušnou hru, takže já nevidím důvod proč ji nezkusit.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

72 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 98 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz