Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Minirecenze: Pálí Nám To SE, Space Fight, The Had

  12:00aktualizováno  24. února 11:30
Po krátké odmlce přicházíme s dalším pokračováním seriálu minirecenzí. Tentokráte se podíváme na výtečné pokračování Pálí Nám To, multiplayerový Space Fight či jednoduchého The Had.

Po kratší odmlce se v našem magazínu na Plných Hrách můžete opět setkat s dalším dílem minirecenzí, v nichž se věnujeme hrám, které nedosahují takových kvalit, aby si vybojovaly možnost zviditelnit se prostřednictvím plnohodnotné recenze. I přes to však rozhodně stojí za hřích a byla by obrovská škoda nezmínit se o nich. Jestliže se domníváte, že se jedná o soubor toho nejhoršího, co česká scéna za uplynulé obdoví vyplivla, pak vás snad z omylu vyvede hned první uvedená hra, která nad ostatními alespoň částečně vyniká.

Pálí Nám To SE

Pálí Nám To

Dnešní výběr minirecenzí začneme vskutku královsky - neboť po stránce kvality Pálí Nám To SE do tohoto článku očividně vůbec nepatří. Ovšem s recenzí jeho první verze jste se na plných hrách již setkali a Second Edition zas až tolik inovací nepřinesla, tudíž si plnohodnotnou recenzi prostě nezasloužila. Ostatně na první pohled působí tato inovovaná verze prakticky stejně jako její předchůdce. Kromě nových hlášek moderátora totiž nejsou změny pro oko normálního hráče takřka patrné - ovšem minimálně jedna důležitá inovace se zde nachází. Není jí nic jiného než vylepšená souborová struktura a přiložený editor, díky němuž si můžete snadným způsobem do hry přidat novou sadu otázek, tu následně uložit a třeba se s ní také podělit s ostatními hráči. Já osobně bych vřele přivítala nějakou tu třetí verzi, která by se soustředila především na úpravu závažných chyb, které tento projekt pořádně srážejí k zemi. Kdo ví, třeba se jí přeci jen dočkáme.

Pálí Nám To SE
Výrobce: Metlock
Download: Pálí Nám To SE (2.56 MB)

The Had

The Had

Druhou hrou v pořadí je klasický zástupce důvěrně známé hry z mobilních telefonů – Had. Projekt českých a vcelku neznámých Dynamite Studios byl pojmenován The Had a svým pojetím se přibližuje kultovní filmové sérii Matrix, což je ostatně dobře patrné také z hlavního menu. Ve svém principu je The Had velice primitivním dílkem – náš hadí hrdina se pohybuje po čtverečkované síti a snaží se sbírat drobné kostičky, které mu nejen přidávají cenné bodíky, nýbrž rovněž prodlužují délku jeho těla. Aby se nejednalo o činnost velice brzy stereotypní, objeví se čas od času kostička odlišné barvy, za níž se musíte co možná nejrychleji přiřítit. Stejně rychle jako se totiž objevila také záhy zmizí, ovšem dostihnete-li ji, budete odměněni bohatou porcí na vaše konto.

The Had
Výrobce: Dynamite Studio
Download: The Had (717 kB)

Space Fight

Robotank

S hrou od českého vývojáře říkajícího si Edar jsme se setkali již v minulém výběru minirecenzí a bohužel ani se svým novým dílkem si nevydobyl právo plnohodnotného rozebrání v některé z obyčejných recenzí. I přes to však je jeho tvorba dílko od dílka lepší, kdo ví, třeba se již zde příště neobjeví. Space Fight je hrou ryze multiplayerovou, přesněji řečeno pro dva hráče na jednom počítači. Ve zkratce se jedná o bitvu dvou vesmírných plavidel mezi sebou, která se mohou pohybovat po omezeném prostoru jedné herní obrazovky. Pochopitelně vyhrává ten, komu se podaří dříve zlikvidovat svého nepřítele. Aby to nebyl úkol až tak snadný, jsou vám k dispozici bonusy, které občas spadnou z horní hrany herní obrazovky.

Space Fight
Výrobce: Ondřej Cenek
Download: Space Fight (817 kB)
Autor:


Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Rozhovor s Danielem Viktorinem

Rozhovor - Daniel Viktorin

O chystaných projektech, prodejích shareware her na našem trhu i nové online hře jsme si povídali s naším bývalým...

Kulivočko - dojmy z dema

Kulivočko

Zahráli jsme si demo české adventury Kulivočko.

Nejlepší nezávislé hry roku 2010 - 1. část

2011

První část nabízí výběr nejlepších adventur, akčních her a arkád, které jste si v minulém roce mohli z Plných her...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.Najdete na iDNES.cz