Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Minirecenze: Sejmi šmeja pivního!, Toppler, Radiator

  12:00aktualizováno  6:49
Další pokračování našeho seriálu minirecenzí. Tentokráte si posvítíme na Toppler, což je předělávka dobře známé klasiky či třeba zábavnou flashovku Sejmi šmejda pivního!, která ještě navíc oplývá příjemným grafickým kabátkem.

Den se se dnem sešel a my vám přinášíme další várku her, které mezi největší klenoty české nezávislé scény nepatří, ovšem i přes to se jedná zpravidla o povedené nadprůměrné kousky, kteé by neměly uniknout vaši pozornosti, což v tomto díle platí dvojnásob.Minimálně Toppler a graficky zajímavý Sejmi šmejda pivního! za zahrání bezpochyby stojí.

Sejmi šmejda pivního!

Sejmi šmejda pivního Zajímavá flashovka Sejmi šmejda pivního není ničím jiným než reklamní hrou monstrózní pivovarské společnosti Pilsner Urquel, což je ze hry rovněž na první pohled znát. Jak ostatně název dosti výmluvně napovídá, vaším úkolem se stane střílení hnusných zelených potvůrek, které zamořily potrubí místního pivovaru. Veskrze se jedná o klasickou moorhuhnovku ve slušném podání, ovšem s minimem inovací, což je rovněž hlavní důvod, proč si hra zde na Plných Hrách nevysloužila onu možnost prezentovat se v plnohodnotné recenzi. Tím však rozhodně nechci prohlásit, že by se jednalo o titul vyloženě špatný, to rozhodně ne. Za střílení nepřátel jste totiž bodově hodnoceni, což vás  motivuje k dlouhodobějšímu hraní. Navíc dali autoři prostor také několika bonusům a předmětům, kterým je radno se vyvarovat, jinak by z konta mohly bodíky opět velice rychle zmizet. Rozhodně tedy Sejmi šmejda pivního vyzkoušejte, budete se přímo královsky bavit, ačkoliv pouze na vcelku krátkou dobu. 

Sejmi šmejda pivního!
Výrobce: Pilsner Urquel
Download: Sejmi šmejda pivního! (0.6 MB)

Toppler

Toppler Česká hra s jednoduchým názvem Toppler není ničím jiným, než pouhopouhou předělávkou stařičké klasiky jménem Perestroika do nového modernějšího kabátku, ovšem bohužel opět s minimem inovací. Jestliže bychom toto dílko porovnali se soutěžními tituly jedné z rychlosoutěží na toto téma, jistě by hra patřila do lepší poloviny, díky neinovačnímu přístupu autorů by však nejspíše na medailové pozice nedosáhla. To z ní však nutně nečiní podprůměrný herní odpad. Ba právě naopak, hráče kteří touží po tom stařičkou klasiku trošku oprášit a znovu si ji vyzkoušet v líbivém kabátku, zcela jistě zaujme. Nabízí přeci vše, co by podobná předělávka měla mít. Neustále mizející ostrůvky, hlavního hrdinu a především také nepřátele, kteří se vám budou s pořádnou škodolibostí bez ustání motat do cesty. Co dodat? Dílko je vybaveno rovněž pěknou dávkou levelů, které vás k monitoru na pořádnou dobu doslova připoutají.

Toppler
Výrobce: René Puchinger
Download: Toppler (0.8 MB)

Radiator

Pálí Nám To Nejslabším kouskem z dnešní trojice minirecenzí je Radiator, průměrné dílko od neznámého týmu tvořícího za pomocí programu Gamemaker. Pod nudnou slupkou se skrývá vesměs průměrná hopsačka, která ač byste to nečekali, přináší rovněž něco málo inovací do stále se opakujícího konceptu. V prostředí malé továrny tedy máte za úkol sesbírat nejlépe úplně všechny přítomné energetické krystaly, což vás katapultuje do dalšího levelu. Ovšem pozor, je třeba promýšlet si každý krok, neboť jste omezeni počtem pohybů, což je vskutku nemilé a mnohokrát budete tuto překážku pořádně proklínat. Nedá se však nic dělat a je třeba si zvyknout. I přes nevalné kvalty a dosti fádní, dost možná až nepovedené grafické zpracování se však hru díky vcelku malému souboru stáhnout vyplatí.

Toppler
Výrobce: Ferenc Soft
Download: Radiator (1.19 MB)

Autor:


Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Novinky ze světa nezávislých her - série Playboy se vrací

Botanicula

Nová hra od týmu Amanita Design, pokračování legendární série Playboy nebo soundtracky z nezávislých her za akční cenu.

Nejlepší nezávislé hry roku 2010 - 1. část

2011

První část nabízí výběr nejlepších adventur, akčních her a arkád, které jste si v minulém roce mohli z Plných her...

Germánské webovky: Travian a OGame

webovky3_poster

Ještě jsme zde. Z původně plánovaného týdeníku rozebírajícího necelý tucet signifikantních webových her poslední dekády...Najdete na iDNES.cz