Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Minirozhovor k Fuckstory 4

  12:37aktualizováno  1. listopadu 1:45
Minirozhovor k Fuckstory 4
Vývoj Fuckstory 4 je aktuálně hotový zhruba z poloviny. Každá ze čtyř nebo pěti připravovaných epizod bude ovšem dlouhá jako jeden předchozí díl a to rozhodně není na škodu, ba právě naopak. Autoři zatím stále hledají nejen betatestery a překladatele do cizích jazyků, ale také shání návrhy, jak by měla vypadat nová Čeňkova láska. Proto máte-li nějaký návrh toho, jak má vypadat nový prototyp krásky, do níž se hlavní hrdina Fuckstory 4 zamiluje (jak u něj zatím bylo zvykem v každém z dílů), neváhejte a ozvěte se autorům například na e-mail the_Pretender@post.cz
Zde je kousek oficiálně vydaného propagačního rozhovoru s vývojářem hry The_Pretenderem ze stránek autorů:

Jak je to dlouho, co jsi začal pracovat na čtvrtém dílu hry Fuckstory?
Tak to je tuším od konce roku 2004. Tehdy jsem se domluvil z Davidem Havlíčkem na budoucí vzájemné spolupráci, napsal hrubý scénář a ve zbývajícím čase dopsal Střední nápravnou vol.:2.
Jaký vztah máš k této textovce?
Pokud bych měl mluvit za sebe právě v tomto momentu, nejspíše bych zcela otevřeně řekl, že ji nemůžu ani vidět… (Dělám si srandu) Ve skutečnosti tuším, ne… vlastně vím, že si hru v budoucnosti nejednou sám znovu rád zahraji. Už jen proto, že Každá epizoda je co do rozsahu skoro tak velká jako předchozí díl FuckStory. Navíc má každá epizoda alternativní průběh děje a neexistuje prakticky možnost, díky které byste hru ukončili zcela stejným způsobem. Tak například u první epizody je hned sedm alternativních směrů děje, které se navzájem nezávisle na sebe prolínají, přičemž v každém navštívíte jiné prostředí. U druhé epizody jsou zatím alternativy jen čtyři, ale v průběhu děje se nejspíše ještě rozvětví. Textovka bude navíc doplněna zcela novou grafikou a měla by plynule pracovat se systémem Windows.

Můžeš čtenářům popsat některé další osoby, které se ve čtvrtém díle objeví kromě Čeňka?
Rozepíšu zde jenom úvodní kapitolu, protože ještě sám nevím, co napíšu a jestli to nezměním. V první epizodě bude hrát hlavním prim Čeňkova nevlastní babička, která přijela z východního Německa a chce Čeňkovi zkonfiskovat pokoj. Tato osoba tráví většinu času žvýkáním tabáku, pletením nekonečné punčochy a vyhrožováním fyzickou likvidací. Také se dozvíte nějaké nové podrobnosti o Čeňkově sestře. Proč tráví většinu času na záchodě a jak moc ji sluší převlečení za opici. Prohlédnete si blázinec s množstvím individuí, okradete opilého poslance před sněmovnou, skočíte do hospody a absolvujete zběsilou cestu do Práglu.

Kolik toho je z tvojí strany na FS 4 hotovo a kolik toho zbývá?
Je hotovo zhruba 42% a zbývá 58%. To jinými slovy znamená, že mám skoro celé dvě hotové epizody z plánovaných čtyř nebo pěti.

Kolik času jsi už u tvorby FS4 strávil?
K dnešnímu datu něco okolo 140 hodin. To je však jenom taková malá špička ledovce, protože o FuckStory přemýšlím kudy chodím. Baví tě ještě tvorba? Těšíš se ještě na psaní toho, co ti ve čtyřce zbývá dopsat?
Opravdu hodně se těším na třetí epizodu, která by měla být takovým zlatým hřebem celé hry. Pravděpodobně ji celou strávíte ve škole při vyučování, nemůžu však ale vyloučit ani pokus o osvobození Michaela Jacksona z vězení (mám v plánu moc pěknou scénku s vetřelcem, ale nejspíše ji vecpu do Střední nápravné III, kde se bude k tématu hodit více), nebo útěk před nadrženou učitelkou. Celkově se ale spíše těším na dobu, až bude celá tvorba za mnou a vy budete reagovat na věc, která se dostane před vás.

Jak si představuješ, že Čeněk vypadá, když vždycky se slečnami boduje?
To je ta správná otázka. Čeněk má za sebou již třetí úspěšné období, kdy pokaždé sbalil nějakou tu slečnu a ve skutečnosti ho nikdo nikdy neviděl. Kdybych ho měl ale popsat, byl by asi metr osmdesát vysoký, okolo pětasedmdesáti kil, tmavé vlasy, modrozelené oči. Charakterově nevýrazný, ale s enormním sexappealem. Nebo máte jiný názor?

A jak bude vypadat jeho nová láska? Bude-li ovšem jenom jedna a není-li to tajné?
Tohle to bych strašně nerad nechával na sobě. Sice jsem už dostal jeden tip, který ji popisuje slovy: Hubená ale né moc , obarvená černovláska , prsa tak akorát , modré oči atd… Přesto bych ale raději uvítal trošku větší spektrum uživatelů, ze kterých by se potom udělal odpovídající výřez. Apeluji proto na vás, abyste se i vy zapojili do tvorby. Možností je k tomu více než dost, a teď nemyslím jen betatesting, ale i případný překlad hry do cizího jazyku, pokud jej dostatečně ovládáte.

Pustíš se i do tvorby pátého dílu?
Otázkou zůstává, jestli to bude mít cenu, pokud čtvrté pokračování neosloví dostatečně velkou cílovou skupinu. Všechno ukáže čas, i když předběžný scénář by už byl na světě.

Jak si myslíš, že se bude čtvrtému dílu dařit mezi lidmi?
Snad dobře. Pokud se nemýlím, jedná se na české a slovenské scéně o dosud největší textový počin, takže hra může skončit buďto absolutním fiaskem, nebo se může přes internet pohybovat doslova jako neřízená střela…

Autor:


Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.Najdete na iDNES.cz