Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

MisAdventures of Sir Randolph Doogleberry, British Explorer

  12:00aktualizováno  11. března 8:57
První logické dobrodružství, ve kterém se vydáte v roli dobrodruha Doogleberryho do hlubin egyptských pyramid. V každém z 45 kol vás dovede jen jedna cesta k vytouženému cíli: hrobce faraóna. Dokážete to?
60

MisAdventures of Sir Randolph Doogleberry, British Explorer

Platforma: Freeware
Výrobce: Acoders

Stáhnout

MASRDBEMASRDBE není název žádné africké vesnice, ale zkratka trochu podivného názvu MisAdventures of Sir Randolph Doogleberry, British Explorer. Zdá se vám jméno britského dobrodruha Doogleberryho povědomé? Není se čemu divit, vždyť přednedávnem jsme vám na Plných Hrách představili druhé pokračování Another FINE MESS you got me into Doogleberry!. To bylo zpracováno ve 3D, ale my se dnes podíváme na první díl, který má ještě klasickou 2D grafiku, i když mezi vydáním obou dílů neuplynul ani celý rok. Zatímco ve dvojce jste pátrali po pokladech zatopeného města, v prvním díle vás britská královna pošle do Egypta, abyste obohatili muzeum o posmrtné masky a další artefakty faraónů.

MASRDBEHerní princip se od dvojky nijak neliší, opět si náš sir Doogleberry při svých dobrodružstvích bude muset především namáhat hlavu a žádní nepřátelé, oživlé mumie a jedovatí škorpióni se ani tentokrát nekonají. MASRDBE nabízí celkem slušných 45 levelů, v nichž je mimo postup další motivací zisk co největšího počtu bodů. Ty se sice nezapisují do nějaké internetové tabulky, ale o ten báječný pocit úspěchu vás nikdo nepřipraví :-). A kdo vydrží, dostane se až do útrob pyramidy, kde odpočívá samotný faraón. Body se vám započítají jen pokud level dokončíte nanejvýše na třetí pokus, za což si odnesete jeden bodík. Pokud jím tedy projdete napoprvé jako Pája, získáte plné tři body. 

Jednotlivá kola jsou plná barevných kostiček, z nichž nejvíce je žluté barvy. Ty jsou základní a pokud na ně hrdina šlápne, proboří se a vy se již stejnou cestou nemůžete vrátit zpět. Naopak bílé kostky jsou z betonu a můžete na ně šlapat opakovaně.MASRDBE Červené a modré kostky jsou teleporty, jichž využíváte k přesunu z místa na místo. Vaším úkolem je zničit všechny žluté základní kostky. Většinou k tomuto cíli vede jedna nebo dvě možné cesty a celková obtížnost je dost jednoduchá. Velmi mě zklamalo, že v Doogleberry 2 se objevují úplně stejné levely, takže pokud jste ho hráli, bude pro vás první díl pěkná nuda. Grafika je jednoduchá, ale docela pohledná. Bohužel mimo chození po kostkách zde chybí jakékoliv pasti či motivace v podobě sbírání předmětů. Spolu s lehčí obtížností je tím hratelnost hodně sražena. Hudbu ve hře tvoří hezká smyčka s egyptskou tematikou, ale různorodější hudba by neuškodila a těch pár zvuků doprovázejících např. chůzi mohlo být spíše vytvořeno jako pípání nebo něco podobně odlehčeného. Sázka na realističnost se nevyvedla. Celkově je to tedy pouze průměrný počin. Jak tedy dopadly hry ve vzájemném porovnání? Pokud vám to internetové připojené dovoluje, stáhněte si raději 3D pokračování. Levely jsou shodné a atmosféra emotivnější.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

71 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.Najdete na iDNES.cz