Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mist Monster Attacks – špína, kam se podíváš

  12:00aktualizováno  21. listopadu 12:49
Jestliže si zakládáte na detailní grafice, ucházející hratelnosti a především dlouhotrvající zábavě, neměli byste si nechat ujít dnešní Mist Monster Attacks, v níž bude třeba se se smetákem vrhnout na město Vídeň.
80

Mist Monster Attacks

Platforma: Freeware
Výrobce: Instant

Stáhnout

Mist Monster AttacksMist Monster Attacks je titul, který fascinuje již od prvního okamžiku, kdy jej spustíte. Vůbec jako první se vám do uší vklíní pohodová retro hudba, jejíž hlavní motiv vychází ze starých dobrých Krotitelů duchů. Ostatně k nim nemá celá dnešní hra daleko, i když je v mnoha ohledech unikátní. Pomineme-li prostou skutečnost, že autoři hry jsou Němci a tudíž tu bude menší jazyková bariéra, čeká nás krystalická zábava na dlouhé desítky minut.

Vůbec jako první, co ve hře musíte udělat, je výběr postavy. Volit si můžete mezi dvěma charaktery, mužským a ženským. Zatímco muž připomíná popeláře vracejícího se z osmdesátkové diskotéky, žena je na pohled příjemná cácorka se sexy pihou nad levým koutkem úst. Nicméně váš výběr je pouze a jen kosmetického rázu a na následnou hru nemá žádný vliv. Nebo jsem to alespoň nezjistil. Volte proto osobních sympatií či antipatií k jedné či druhé postavě.

Mist Monster AttacksCelá hra je zasazena do Vídně, tudíž pokud jste někdy v tomto městě byli, můžete se tu cítit jako doma. Aby taky ne, když autoři do hry vpravili spoustu tamějších reálií a při cestě si tak projdete kupříkladu známou Mariahilferstrasse, budete se producírovat před radnicí nebo navštívíte zábavní park Prátr. Každá z těchto lokací reprezentuje jeden z šesti relativně dlouhých levelů a vy se nejenom hraní o těchto místech můžete i něco zajímavého naučit. Znalost němčiny je v tomto případě bezpodmínečná. Ale naštěstí tato malá encyklopedie není přímou součástí hry, najdete ji totiž v menu pod položkou „Levels“.

Mist Monster AttacksProzatím jsme si neřekli, co je vlastně principem hry. Nastal proto nejvyšší čas to napravit. Jak jsem nastínil výše, Mista Monster Attacks je svým způsobem hodně podobná Krotitelům duchů. Ale není to jen tak nějaká její laciná kopie, jako byla nepříliš povedená předělávka Ghostbusters 3D, nicméně mnohem lepší a zábavnější titul. Vaším úkolem ve hře tak bude se postarat o to, aby ulice Vídně byly co nejčistší. Jinými slovy to znamená to, že musíte projít všechny levely a v nich po cestě posbírat všechny odpadky, psí výkaly a jiné nepatřičné věci. Ty posléze u příslušných košů  přeměníte na náboje, s nimiž můžete likvidovat pochodující odpadková monstra. Právě ty jsou vaším cílem a v každém z levelů jich musíte zničit stanovený počet. Pokud budete dostatečně úspěšní, po každé uklizené úrovni následuje bonusové kolo, v němž musíte zábavnou formou třídit odpadky. Jednoduché, zábavné a chytlavé na spoustu dlouhých minut.

Mist Monster AttacksJednou z nejlepších věcí na hře je její zpracování, tedy přesněji řečeno grafika. Ta je nakreslena pixel po pixelu a její autoři se při jejím vytváření museli pěkně zapotit. Díky tomu je neuvěřitelně detailní a především hodně osobitá – každá obrazovka je jiná a něčím vás osloví. Na druhou stranu ona detailnost má občas za následek jisté znepřehlednění celé lokace, i když to je možná jen osobní názor. Zatímco grafická stránka hry vás jednoznačně chytne, to samé se nedá říci o té hudební. Zvuky jsou hodně jednoduché  a na můj vkus do hry moc nepasovaly. Každopádně ve výsledku se jedná o velmi povedený titul, který sice není nikterak převratný, ale zcela určitě je propracovaný, dobře hratelný a zábavný.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

63 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 24 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...Najdete na iDNES.cz