Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mister Peco – myšky všude kolem!

  12:00aktualizováno  9:53
Plošinovky byly jedny z prvních her vůbec, ale technický pokrok si bohužel vynutil jejich téměř kompletní zánik. Přesto však mají stále své věrné příznivce, kteří je ale musejí hledat prakticky jen ve freewaru. Jednu z plošinovek, ve které si nezastřílíte, ale naopak pořádně zaskáčete, vám dnes nabízíme.

Mister Peco - myšky všude kolem!

Platforma: Freeware
Výrobce: PECOLIT Kunststoffe GmbH & Co.

Stáhnout

Mister PecoProtože již v úvodu bylo řečeno slovo plošinovka, tak si každý jistě odvodí, že se hra bude odehrávat ve 2D prostředí. Tradičně se tak objevíte jedné straně levelu a vaším úkolem nebude nic jiného než se zdárně dostat na jeho konec - ke dveřím, kterými se dostanete do levelu následujícího. To, co by možná mohlo část hráčů odradit, a já jsem myslel, že nebudu výjimkou, je to, že ke svému snažení nebudete mít k dispozici žádnou palnou zbraň. A co je horší, nebudete mít vlastně vůbec žádnou zbraň, přestože během úrovně potkáte spousty nepřátel. Z toho lze odvodit, že jedinou možností nějaké akce tu nebude nic jiného než náznaky skákání.

Pravděpodobně každý z vás se již někdy setkal s hrdinou Mariem, který své protivníky kosil stejně tak – skokem na nepřítele. Stejný princip naleznete i v této hře, kde však nehledejte zastoupeného Maria, ale hlavním hrdinou je v tomto případě jakýsi tlustý deratizátor a protivníky představují myši. Celý level vypadá asi tak, jak ho můžete vidět na přiložených screenshotech. To znamená., že obrazovka nijak neskcolluje ani se neposunuje, jak jsme u plošinovek zvyklí, ale vše co je potřeba - od začátku až do konce - vidíte ihned na obrazovce. Také cíl je zde jediný - ze dveří v horním rohu se dostat do dveří v rohu dolním, což je hned několik pater, mezi kterými se však nalézá spousta protivenstva.

Mister PecoMezi jednotlivými patry samozřejmě není žádný výtah, naopak, celé je musíte v podobě svého tlustého hrdiny proběhnout pěkně po svých. Cílem je, jak jinak, dosáhnout co největšího počtu bodů a zapsat se tak do tabulky nejlepších. A jak vlastně body získáváte? Na každý level máte k dispozici určitý časový limit, během kterého je nutné tak jako tak level dokončit. Čím rychleji, tím samozřejmě lépe, protože za zbylé vteřiny získáte Time-bonus, což je značná část celkového počtu bodů. Takový první level zvládnete jistě bez potíží, ať už časově, tak většinou i bez ztráty života, kterých tu máte všeho všudy nějakých pět. V dalších levelech už to může být problém, protože obtížnost stále narůstá. To hlavně tím, že v levelu druhém už se objevují i rotující předměty, mezi kterými je nutné velmi opatrně proskákat, abyste nebyli slisováni. Později přibude také jakási ohnivá komora, mezi kterou je nutné rychle proběhnout, když je zrovna zhasnuta, jinak budete nekompromisně uškvařeni. Takto se nebezpečí úměrně zvyšuje a životy ubývají.

Mister PecoDalší body můžete získat právě skokem na nepřátelské myši, které pobíhají opravdu všude, přičemž zvláštní pozor je nutné dávat na proslulé myší díry, které se na "trati" taktéž objevují. Velmi často se stává, že zrovna když kolem nich procházíte, myš vyleze v tento nepravý okamžik a sežere vás. Ano, myši jsou zde opravdu tak divně zmutované, že když se jim dostanete do cesty, myš se razantně zvětší a celého hrdinu spolkne a level může začít odznova. Avšak skočíte-li na ní, 50 bodů k dobru se jistě hodí. Top tabulka obsahuje pět míst, přičemž každé je popsáno nějakou hláškou a když ji dokážete přepsat svým jménem, jste na takové úrovni. Na první je nápis Very Good, takže dokážete-li na tuto pozici umístit své jméno, jste opravdu nejlepší (já neměl šanci :-)).

Co se týče grafiky, ta je na jednu stranu velmi jednoduchá, ovšem brzy zjistíte, že nic složitějšího vlastně není potřeba. Při tomto jednoduchém zpracování bychom ovšem očekávali nějakou rozumnou velikost, ale zde je to přes 5 MB. To je vcelku nepříjemné, ale vzhledem k rychlým linkám, na kterých je umístěna, by to neměl být problém. Jestli si tedy chcete zase jednou pořádně zaskákat, máte právě skvělou příležitost.

Autor:


Nejčtenější

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...Najdete na iDNES.cz