Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

MJ Racing – v hlavní roli UFO

  12:00aktualizováno  18. srpna 2004 1:35
Ač tomu nic nenaznačuje, v hlavní roli této závodní arkády se z nějakých záhadných důvodů vyskytuje létající talíř. To nicméně nic nemění na tom, že se jinak jedná o klasickou dynamickou hru o čas, prostor a palivo…
10

MJ Racing

Platforma: Freeware
Výrobce: MJ Software

Stáhnout

MJ RacingZávodní hry všeobecně patří k nejoblíbenějším žánrům, což jen dokazuje čtenost recenzí na kvalitnější freewarovky s touto tématikou. Ty se pravidelně na Plných hrách vyhupují mezi nejoblíbenější – a zřejmě si toho vedle redaktorů povšimli i sami vývojáři, neboť čeští autoři v poslední době valí jednu závodní hru za druhou. Všechno to začala Jízda od týmu FIKOgames, ta byla brzy následována Rychlou jízdou, Jízdou Bike, Master Racerem, či kvalitativně asi nejvydařenějšími Local Ride a Local Air Ride od Local Studia (ach ta invence v názvech, že?). A lavina velice podobných titulů zřejmě ještě zdaleka nekončí, neboť dnes tu máme s původní Jízdou prakticky totožný titul MJ Racer a v případě je namátkou pokračování Rychlé Jízdy, Master Racer Bike, Jízda 2 či Challenge od TRAD Interactive. Ale dokud to hráče baví a masově si všechny tyto hry stahují a paří do zemdlení, není na tomto trendu v podstatě nic špatného.

MJ RacingAutoři MJ Racing se na první pohled inspirovali sérií Jízda. Dokazuje to už velice podobná nahrávací obrazovka, následuje prosté menu s několika nepříliš překvapivými volbami a samotná hra, jejímiž základními prvky jsou opět šestiproudá dálnice a velké množství vozů, mezi nimiž musí hráč kličkovat, sbírat palivo a unikat policejním vozům. Invenci tentokrát autoři zapojili při tvorbě vozidla hlavního hrdiny – nejedná se o žádný automobil, ale o neustále okolo vlastní osy rotující létající talíř. To je pro hratelnost prakticky nepodstatné, maximálně je pozitivní, že rozměry létajícího talíře nejsou nijak přemrštěné, a tak se protáhne leckdy škvírami, kam by se masivní osobní vůz nevešel. Změna paliva z původního benzínu na silikon je pak již jen čistě kosmetickou záležitostí. Hraní probíhá v tradičním rázu, hráč ovládá šipkami UFO, pohybuje se po rychle scrollující dálnici, za ujeté metry získává body, hlídá si ukazatel paliva a sbírá jeho zásobníky, čas od času pak musí řešit problém stíhání rychlejším policejním vozem, což se nejlépe provede schováním za nějaký jiný automobil, neboť AI policistů je pitomoučká a žene se za hráčovým vozem přímo.

MJ RacingGrafické zpracování MJ Racing je na průměrné úrovni. Snese srovnání s Jízdou či Master Racerem, prostředí je trochu chudší, naopak modely vozů, kterých je o něco méně, jsou detailnější a lepší než ve zmiňovaných titulech. Do kvalit Local Ride má však MJ Racing ještě hodně, hodně daleko. Ani zvuková stránka hry není nijak výjimečná, v této souvislosti si zmínku zaslouží jedině šestice namluvených, leckdy přisprostlých, hlášek, jež je možné aktivovat stiskem příslušných kláves přímo během jízdy. Při nejlepší vůli tak MJ Racing nelze označit za víc, než průměrný klon původního dobrého nápadu, jenž ničím nepřekvapí a nenabízí ani výjimečné grafické zpracování. Koho ale stále ještě baví protahovat vůz neustále houstnoucí dopravou a překonávat se v tvorbě co nejvyšších skóre, může si i tento titul stáhnout a nebude zklamán.

P.S.: Hra vyžaduje při instalaci jakýsi kód. Nicméně jedná se o freeware a zmíněné uskupení znaků lze získat zdarma, stačí napsat autorům na tento e-mail.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

10 %

Hodnocení čtenářů

57 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 57 čtenářů

Témata: UFO

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.Najdete na iDNES.cz