Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Modern War 3 - další krvavá lázeň

  12:00aktualizováno  10:49
Již potřetí si můžete vyzkoušet, jaké to je vyvraždit třeba až devět tisíc vojáků v jednom levelu. Rusové byli opět napadeni Čínou a musí ubránit svou základnu před vetřelci. A grafika je ve třetím díle zase o poznání propracovanější.
70

Modern War 3

Platforma: Freeware
Výrobce: Anubis

Stáhnout

Modern War 3Jako ve špatném snu: stovky mrtvolek, potoky krve, vojáci, kteří si cvrkli do kalhot a prchli z boje. Takové obrazy vám nabídl druhý díl Modern War: Red Star. Anubisův masakr se však nyní dočkal dílu třetího. Budeme tentokrát pást ovečky? Ale kdeže! Koncept zůstal naprosto stejný, o čemž vás přesvědčí hned zadání první mise: zlikvidovat armádu tří tisíc vojáků. Zní to šíleně? Přesně takový ovšem Modern War je. Staví na typu her „defend your castle“, jen to bere jaksi megalomansky. Po porážce v druhém dílu se Čína vzpamatovala a znovu napadla Rusko. Ruští vojáci z historie nejsou nijak v útocích úspěšní, v obraně jsou to však machři.

Modern War 3Vaším úkolem je zabránit zničení základny a povraždit zadaný počet vojáků, abyste se dostali do dalšího, ještě krvavějšího kola. Velkou porci soupeřovy armády tvoří pěšáci a parašutisté. Jejich likvidace je sice titěrnou, ale nezbytnou součástí boje. Armádu doplňují rychlí jezdci na koních, nukleární tanky, klasické tanky, bombardéry. Pohybovadla mají tu výhodu, že s sebou při výbuchu vezmou do pekla chuchvalec pěšáků okolo, čehož se dá dobře takticky využít. Za každou mrtvolku získáváte peníze, které jsou nezbytné pro zakoupení posil, jež vám pomohou s obranou. Můžete si koupit vojáka se samopalem, raketometčíka, kulomet na strážné věži nebo větší hračky jako letectvo či populární atomovku. Suma sumárum máte volnou ruku v taktice, ovšem musí dobře uvažovat, jinak skončíte co by dup pod záplavou nepřátel.

Modern War 3 má primitivní ovládání, zaměřujete myší, posily kupujete stiskem pravého tlačítka. Postřílet (tedy vlastně poklikat) 3000 vojáků není žádný med a ještě teď Modern War 3 mě z toho bolí ruka. Oproti druhému dílu se mimo drobných úprav ve zbraňovém systému vylepšila především grafika. Nakročila ke 3D a potěší lepšími efekty. Líbivá je rozmazaná animace, která vás ujistí, že to vše byl jen špatný sen. Zlepšená vizuální stránka se přitom nijak neodrazila na rychlosti, hra běží i při zobrazování stovek pidimužíčků v pohybu naprosto plynule. Hudbu v podobě dvou songů najdeme jen v menu, samotnou hru doprovází jen ticho a pleskavé zvuky mrtvých vojáků.

Třetí díl sice nenabízí očekávaný počet vylepšení, ale přesto mu zůstala zábavnost a různorodost, což je z pohledu hráče to nejdůležitější. I přes tisíce mrtvol nemůžeme tvrdit, že by šlo jen o bezmyšlenkový brutální masakr, stále je zde nejdůležitější strategické uvažování, bez kterého se masakr obrátí proti vám. Máte-li rádi obranné hry, neměli byste ani chvilku váhat. 


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

72 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 66 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...Najdete na iDNES.cz