Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

ModRacer – zběsilé závody automobilů

  12:00aktualizováno  11. září 11:36
Usedněte za volant jednoho z mnoha automobilů a vydejte se na trať. Jeďte rychle, soupeři jsou nekompromisní a nedají vám nejmenší šanci nechat se vámi porazit. Vám se to ale musí povést, protože se chcete stát králem silnic. Tak tedy do toho!
70

Mod Racer

Platforma: Freeware
Výrobce: dP-Software

Stáhnout

ModRacerOd autora hodně netradičního žánrového mixu jménem Schiffbruch, Němce Dirka Plate, k nám dnes dorazila závodní hra skrývající pod názvem ModRacer. I když nepatří mezi nejmladší hry, i dnes dokáže výborně pobavit. A navíc nemá slovíčko „Mod“ ve svém názvu jen tak náhodou, ale nepředbíhejme.

Povedené závodní titul,y, které jsou vytvořeny ve všech třech rozměrech, by se daly spočítat na prstech jedné ruky a abych byl upřímný, zrovna teď z patra bych si nevzpomněl na nějakou takovou hru. O to lepší má proto startovní pozici ModRacer, který nám nabídne vcelku ucházející závody automobilů pěkně provedené ve 3D světě.

ModRacerPokud hru poprvé spustíte, možná se zaleknete němčiny, což je jediný jazyk, kterým je s vámi hra ochotna komunikovat. No budiž, překousnout se to dá, navíc menu je poměrně jednoduché a přehledné, takže i pokud se neřadíte mezi lingvisty vládnoucí několika světovými jazyky, nemusíte mít obavu. V tomto hlavním menu si můžete nastavit téměř vše co vás napadne. Asi nejdůležitější je však trať a vaše vozidlo. Okruhy, po kterých se můžete prohánět, jsou celkem čtyři, což je trochu málo. Trochu vyváženo je to tím, že u několika okruhů jsou připraveny verze dané lokality za mlhy / v noci / ve dne, takže výběr není tak chudý, jak na první pohled vypadal. Navíc – a to se dostáváme k jedné výborné vlastnosti hry – do ModRacer se dají snadno vytvářet další mapy, takže pokud navštívíte domovskou stránku hry (viz níže), můžete si vybrat z dalších cca 10 tratí. Vozidel je k dispozici rovných 5 a musím podotknout, že výběr je poměrně pestrý – od parádního veterána přes pick-up až po futuristické sportovní auto.

Hratelnost hry je celkem na úrovni, i když nejde o nějaký šíleně realistický simulátor. ModRacer má sklony spíše k arkádovitosti, ale nijak výrazně to nepoznáte. ModRacerCo mi snad ve hře trochu chybí, je možnost nastavit si obtížnost. Stejně tak by nebyly od věci nějaké ty módy, protože ve hře soupeříte pouze proti ostatním závodníkům a pekelně rychle ubíhajícímu času. Na druhou stranu jen kvituji možnost zahrát si až ve čtyřech hráčích proti sobě. A to prosím na jednom počítači ve split-screenu, což je skutečně super.

Jak již bylo řečeno, ModRacer není hrou nejnovější, proto od ní nečekejte nějakou high-end grafiku. Hra je sice zpracována v 3D, ale už se na ní podepsal zub času a nad některými elementy se asi jemně pousmějete. Jednotlivé modely automobilů určitě nehýří množstvím polygonů, což se ale příjemně projevuje na mírných nárocích na váš systém. Pokud k tomu přičteme i relativně malou velikost archivu se hrou, dostáváme báječnou kombinaci, která dozajista stojí za vyzkoušení, zvláště jste-li fandy závodních her. ModRacer sice není hrou, u níž byste strávili hodiny, každopádně i tak na chvíli zabaví a to je hlavní.  

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

62 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 32 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...Najdete na iDNES.cz