Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Monos - nepravidelné tvary

aktualizováno 
Tak trochu inspirace v Tetrisu, jinak ale originální projekt, který místo pravidelných kostiček nabízí možnost poprat se s náhodně generovanými tvary a desítkami levelů s narůstající obtížností.
73

Monos

Platforma: Freeware
Výrobce: Yamahara

  • dobře volené barvy grafiky
  • svižná a zábavná hratelnost

Stáhnout
MonosPro většinu obyvatel České republiky nečitelné domovské stránky jsou jenom známkou toho, že máme co dočinění s další ambiciózní hrou, která k nám proplula až ze vzdálených herních vod, v tomto případě někde v oblasti Číny a Japonska. U těchto projektů ale zpravidla bývá zvykem, že se dočkáváme originálního a zábavného herního zážitku, což platí i tentokráte.

Pokud bych hned na začátku napsala, že máme co dočinění s remakem Tetrisu, celá řada lidí by od Monos nejspíše dali ruce pryč a byla by to škoda. Ano, jisté společné prvky zde jako například že v obou hrách jsou hlavním motivem kostky padající z horní části obrazovky usazující se na jejím dně. Tentokráte ale námi ovládané kostičky nebudou pravidelných tvarů a místo toho se dočkáme různých objektů, které do sebe nepasují ani zdaleka tak dobře, Monosjako v tetrisu, kde jedna zapadá do druhů a díky tomu lze s trochou štěstí a zkušeností tvořit celé řady. To ale od vás naštěstí v tomto případě nebude požadováno.

Jinak je ale celý postup takřka totožný. V horní části se objevují tvary, které dostáváte okamžitě pod povel svých kurzorových kláves a je tedy možné pohybovat s nimi doprava, dole a dokonce i dolů. Pokud máte pozici rozmyšlenou již od začátku, je možné využít šipky nahoru, která předmět posadí rovnou na pevnou zem. Vzhledem k nepravidelnosti všech objektů nám vyšli autoři vstříc v tom ohledu, že s položenými kostkami je možné ještě po omezenou dobu šoupat a do po kostkách, na něž dopadly. Tak můžete upravit jejích pozici a třeba je i posunout ke stMonosejnobarevnému kolegovi. Čímž se dostáváme k hlavnímu hernímu cíli, který spočívá ve tvoření alespoň dvojic stejných objektů, u nichž stačí aby se dotýkaly alespoň jednou hranou. Jestli k tomu došlo, poznáte jednoduše tak, že se oba rozsvítí v momentě, kdy dojde k dotyku. Následuje pár sekund odpočítávání a kostky jsou odpáleny. Bez většího upozornění si takto zapisujete nové body a také se posunujete do vyšších levelů. Ty přináší vyšší rychlost pohybu kostek, kde je pro vás bohužel naprosto eliminován čas pro přemýšlení, kam objekt uložit. Stejně jako v Tetrisu, i zde o konci hry rozhoduje naplnění plochy kostkami tak, že již další nemohou padat.

Monos je velmi jednoduchá hra, o čemž svědčí i jediná obtížnost a herní mód. Přesto si s ní užijete dostatek zábavy, obtížnost se totiž zvyšuje, ovšem hrát se Monos stále dá a to i v levelu vyšším než 20. To už ale bude opravdu výzva pro nejšikovnější.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

73 %

Hodnocení čtenářů

36 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz