Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Monster Evolution – hubení lidstva

  0:03aktualizováno  0:03
Do role godzillovského monstra kráčejícího městem a nonšalantně při tom požírajícího jeho obyvatelstvo se vžijete v této dnešní dvourozměrné nezávislé hříčce, přičemž ke slovu přijde i ten bezbožný nápad Charlese Darwina jménem teorie evoluce...
60

Monster Evolution

Platforma: Freeware
Výrobce: Nob Studio

  • Grafická stylizace
  • Hraní za „ty zlé“
  • Brzy nastupuje nuda
  • - Podvyužitý systém evoluce
  • Podvyužitý systém evoluce
  • Podivný fullscreen

Šipky pro pohyb, Mezerník pro útok/pojídání

Stáhnout

monsters_evolution_poster

monsters_evolution_01Světem koluje jistý mýtus o tom, že hrát za ty zlé je zábavnější. A navzdory určitým kvalitám Monsters Evolution je i tato hra důkazem, že pes hratelnosti je zakopaný někde jinde, než v dělení na hodné a zlé. Lidé z Nob Studio vytvořili arkádu á la monstrum vs. velkoměsto. A protože King Kong, Godzilla a další stvůry nemají ve zvyku používat palné zbraně, o proměnu schopností hlavního ohyzdy se postará skrze evoluci matka příroda, respektive vlastně otec hráč…

Jak to tedy vypadá? Ovládáte potvoru a pochodujete ulicemi. Město je rozděleno na několik výškových úrovní, mezi kterými můžete přeskakovat. Zpočátku pojídáte civilisty a tak sbíráte body, s prvním evolvováním se ale dostaví vojáci. Nejprve budete čelit chlapům s puškama, později se dostaví i tanky a letecká technika.

monsters_evolution_02Na začátku dostanete na výběr tři typy stvůr. Dvě z nich jsou odsouzeny pochodování po zemi, alebrž neumějí létat, byť mohou lozit i do vyšších výšek a svou velikostí později zaplácnou půl obrazovky. Zdaleka nejefektivnější je ovšem hraní za potvoru létající, která nejen že je osvobozena od palby tanků, ale může efektivněji ničit i armádní vrtulníky a vzducholodě, o větším výběru civilistů k zakousnutí nemluvě.

Teoreticky by Monsters Evolution měl nabízet tři odlišné herní postupy, ale v praxi má smysl hrát spíše za létající kreatury. Ty pouze pochodující sice naberou více hitpointů, ale ze hry se stává pouhé pochodování ze strany na stranu a masakrování člověků. Bohužel, jak jsem naznačil už dříve, celý koncept je poněkud podvyužitý a v důsledku vlastně nepříliš zábavný. Kterýkoliv ze sympatických nápadů prostě není podle mého dotažený do konce, a to včetně samotného nápadu hraní za „ty zlé“. Když se nad tím zamyslím, pravděpodobně bych v Monster Evolution mnohem raději pilotoval bojový vrtulník zoufale se snažící sundat bossáckého dinosaura, než abych ovládal toho hopsajícího dinosaura.

monsters_evolution_03K čemu je ve hře prvek evoluce, když stejně můžete libovolně evolvovat z humanoida na dvouhlavou slizku a pak zase do trojhlavého draka? A vůbec – devastace města je zcela sterilní a omezuje se jen na požírání civilistů, vojáků a strojů. Žádné zbořitelné stavby nečekejte.

Hodnocení “mírný nadprůměr“ většinou znamená pětiminutovou jednohubku, a tak je tomu i v dnešním případě. Stačilo si více pohrát s designem (jediné!) mapy, se schopnostmi jednotlivých vývojových linií, a mohla na světě být vysoce kvalitní záležitost. Takhle tu máme ale jenom důkaz toho, že lidi z Nob Studios umějí zajímavě kreslit.
Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

70 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 27 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni
denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni

Myslíte si, že všechny mamimky jsou dokonalé?Najdete na iDNES.cz