Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Monster Trainer 2 – monstra jako z pokéballu

  12:00aktualizováno  23. června 8:42
Pokud jste někdy propadli Pokémoní mánii a zaujala vás hra Pokémon Stadium, nebo máte doma Tamagochi a neustále si s ním hrajete, pak vězte, že je tu hra pro vás. Hra kde bude osud jednoho malého, roztomilého a bojovného monstra jen ve vašich rukou.
60

Monster Trainer 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Zyx

Stáhnout

Monster Trainer 2Monster Trainer 2 do jisté míry zaplňuje mezeru na trhu. Kromě komerčních Pokémonů a kapesních zvířátek totiž není mnoho podobných her. A přitom jaká radost, jaký hřejivý pocit se vzedme kdesi hluboko v hrudním koši akčního hráče, když může krmit a trénovat své malé elektronické zvířátko. A v neposlední řadě jeho prostřednictvím zabíjet ostatní malá a roztomilá elektronická zvířátka. A proto odložte raketomety, luky, tanky a já nevím co všechno a pořiďte si své malé monstrum.

Celou hru můžeme rozdělit na tři části. Krmení, trénink a boj. Krmení vás čeká hned na začátku, poté co zvolíte své potvůrce jméno, rasu a element. Rasa ovlivňuje vzhled vašeho svěřence. Může vypadat třeba jako hvězdička, vajíčko, duch nebo i okřídlené oko. Důležitější položkou je element. Ten budete v průběhu boje používat ke speciálním útokům. Vybíráte si mezi vodou, ledem, zemí a ohněm. A jakmile máte vybráno, dostanete se ke zmiňovanému krmení. To je důležité, protože hladové zvířátko nemůže trénovat a zlepšovat své vlastnosti. Ale krmení stojí peníze, takže musíte také bojovat v turnajích, aby bylo za co nakupovat. Velmi záleží i na tom, čím své monstrum před tréninkem nakrmíte. Pokud mu dáte kupříkladu citrón, bude z toho agresivní a zlepší se mu útok, pokud dostane banán, síla útoku se mu nezmění ale bude rychlejší. A tady je prostor pro experimentování.

Monster Trainer 2Samotný trénink není automatický proces jako třeba u Tamagochi. Trénujete vy. Ovládáte červeného smajlíka a vyhýbáte se po určitou dobu náhodně se pohybujícím šedivým. Pokud to zvládnete, vaše zvířátko postoupí na další level, pokud ne, smůla. Ale v každém případě tréninkem potvůrka vyhladoví. A navíc o čím vyšší level usilujete, tím déle musíte vydržet uhýbat.

Ve chvíli kdy vám dojdou peníze, nebo si myslíte, že jste trénovali dost, je čas vstoupit do turnaje. Těch je několik a vždy když některý vyhrajete, otevře se vám další, o dost těžší. V každém turnaji musíte porazit postupně tři protivníky. Boj je z velké části automatický. Dvě potvůrky stojí proti sobě a připravují se na útok. Doba potřebná k přípravě záleží na natrénované rychlosti. Poté uštědří protivníkovi úder za tolik bodů, Monster Trainer 2 jaká je jejich síla, a uberou mu část také vytrénovaného zdraví. Do této jednotvárnosti však můžete zasáhnout. Během přípravy útoku stiskněte klávesu „a“ a zvolte speciální elementální úder. Ve chvíli kdy k němu dojde máte pět vteřin, abyste co nejvíce bušili do téhož tlačítka. Čím více stisků, tím silnější zásah. Je pochopitelné že při opakovaném používání klesá efektivita úměrně tomu, jak vás bolí ruka. Ale srandy si užijete dost.

Mínusem hry je jednoduchá grafika a nekvalitní ozvučení. Tyto nedostatky však plně vyrovnává její variabilita. Do nekonečna můžete zkoušet jestli je lepší rychlé, odolné, nebo silné zvířátko a jestli je lepší led, nebo oheň. Monster Trainer 2 je výbornou zábavou pro fanoušky Pokémonů, příležitostí k odreagování pro ostatní a prostředkem k destrukci klávesy „a“ pro všechny.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

60 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 29 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.Najdete na iDNES.cz