Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Monster Truck Challenge - adrenalinová jízda

aktualizováno 
Obrovská a silná auta známá pod názvem Monster Truck se přichází představit v této adrenalinové herní záležitosti, kde budete létat vzduchem, projíždět vybuchujícími barely a to vše na čas.
87

Monster Truck Challenge

Platforma: Freeware
Výrobce: Gametop

  • vynikající 3D grafika
  • velmi slušná hratelnost, různé tratě

Stáhnout

Monster Truck Challenge

Monster Truck ChallengeZnáte vozítka v zahraničí běžně označovaná jako Monster Truck? Jedná se o silné stroje s koly daleko většími než je váš osobní vůz, kterým jezdíte na nákupy. Důvod je jasný – s těmito auty se totiž na klasické betonové silnice nevydáte. Byla by to totiž opravdová škoda. Stroje této velikosti byly koncipovány pro závody v terénu a přesně tam si je vychutnáme i v této plně 3D závodní hře.

Její obsah není prakticky žádným překvapením a odpovídá jiným podobným projektům ze stejné žánrové kategorie. To znamená, že se před námi otevírá několik různých tratí, které jsou ale pro motivaci hráče zpočátku uzamčené. Do rukou se vám tedy dostává trať jediná aMonster Truck Challenge stejně tak i jediné vozítko. S těmito dvěma se musíte skamarádit tak, abyste ve výsledku dokázali nasbírat potřebný počet medailí a dostat se k dalšímu hernímu obsahu. Pravidla pro otevírání jsou rozličná a tak například pro otevření druhé tratě bude stačit pouze jediná medaile z té první. Větší omezení se týkají vozidel, kde je medailí potřeba hned několik a to zpravidla vyšší ceny než jen bronzové.

Důležité je uvědomit si, jak vlastně medaili v takovém závodě lze získat. V Monster Truck Challenge jde především o čas a tedy trať co nejrychleji projet. Jaké limity se na jednotlivé medaile vztahují je vám známo hned od začátku a zobrazeno na horní straně obrazovky. Pokud už vzhledem k aktuálnímu času šanci na medaili ztratíte, jednoduše zmizí.

Monster Truck ChallengeJednotlivé dráhy jsou opravdu šílené. Terén je přírodní a většinou písčitý a už sám o sobě značně kopcovitý, což vás často vyhazuje do vzduchu a nutí korigovat let auta tak, abyste nepřepadli na střechu a neztratili cenné sekundy. Aby toho nebylo málo, čas od času vám cestu zkříží také uměle vytvořené rampa, která pomyslné kopce ještě navyšuje a nechá vás letět déle. Pak jsou zde také překážky. Jednou takovou jsou výbušné barely, které budete prorážet a to samozřejmě sníží rychlost pohybu. Nepříjemné jsou i dřevěné klády, na kterých je vozidlo rovněž nejisté. A mnoho dalšího – autoři se při vymýšlení designu tratí opravdu vyřádili.

Monster Truck Challenge je opět vynikající hrou jako jsme již u projektů ze stáje GameTop zvyklí. Grafika je jedním slovem vynikající, detailní a zajímavá. Od sebe se liší i jednotlivá vozítka a samozřejmě také trati, na jejichž účet jsem již ódy pěla v průběhu článku. Zkrátka a dobře milovníci simulátorů by neměli ani na moment zaváhat.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

87 %

Hodnocení čtenářů

72 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 216 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz