Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Monsterz - chytlavá logická hříčka

  12:00aktualizováno  8:35
Monsterz je velice dobrá logická hra, která zaujme nejen pěknou grafikou a celkově dobrým zpracováním, ale také výbornou hratelností a zábavností. Procvičte své mozkové závity v této podařené hře!
70

Monsterz

Platforma: Freeware
Výrobce: Sam Hocevar

Stáhnout

MonsterzAčkoliv podobných her jako Monsterz je na freeware scéně hromada, jen malý počet z nich je po všech stránkách nadprůměrný. Podívejme se tedy o co tu vlastně běží. Celá hra je členěna do levelů a Vaším úkolem je přirozeně dostat se co nejdál a přitom nasbírat co největší počet bodů. K tomu abyste se dostali do další úrovně musíte zlikvidovat patřičný počet monster, přičemž potvory se dělí na různé typy a je potřeba odstranit určitý počet z každého druhu. Ptáte se co je to za logickou hru když tam bojujete z monstry? Ono to s tím bojem nebude tak horké. Ke všemu monstra nejsou nijak děsivá, spíš naopak, mnohdy na Vás dělají všemožné grimasy a jsou spíš roztomilá než strašidelná. Je to přeci jen logická hra a ně nějaká akční střílečka, takže likvidace monster spočívá v tom, že na obrazovce seřadíte do řádku či sloupce alespoň tři potvory stejného druhu, čímž docílíte jejich likvidace. Vtip je ovšem v tom, že smíte prohodit místa pouze dvou sousedních monster a to jen v případě, že toto prohození povede k odstranění alespoň jedné trojce potvůrek.

MonsterzDovedete si jistě představit, že to není vůbec lehké a mnohdy se stane, že vyhoříte již v prvním levelu, protože se Vám nepodaří zlikvidovat dostatečný počet potvor. Na řešení každého levelu máte určitý čas který kvapem ubíhá, naštěstí při úspěšném odstraňování potvor dostáváte čas navíc. Autoři tvrdí že je vždy možné ve hře pokračovat a kdyby náhodou nastala situace že se na obrazovce nevyskytuje žádná trojce kandidátu na smrt, celý level se restartuje od začátku. To se mi ale nikdy nestalo, takže to mají páni autoři asi dobře spočítané. Kdybyste jim ale přesto nevěřili, je tu pro Vás taková malá pomůcka. V každé hře máte k dispozici tři jakési bonusy. Při jejich použití Vám vševědoucí šipka ukáže, kde že se skrývají možnosti na pokračování ve hře. Monsterz To ale smíte použít pouze třikrát - naštěstí pokud budete opravdu dobří, dostanete za každých 10 000 bodů jeden tento bonus navíc.

Jak už jsem zmínil na začátku článku, je tato hra dotažená po všech stránkách, nejen po té hratelnostní. Všechno přesně zapadá do stylu hry – grafika, design, ozvučení. Někomu možná styl zpracování vyhovovat nebude, ale podle mě se ke hrám tohoto typu perfektně hodí. Navíc Vás Monsterz neomrzí tak rychle jako většina podobných her. Je tu totiž ještě jeden mód hraní – jmenuje se Puzzle (oproti prvnímu jenž nese název Classic) a liší se hlavně v tom, že na obrazovce kromě monster najdete také jakési ocelové bloky které tvoří překážku Vašemu snažení o vytváření trojic. Hra je tak ještě o něco těžší ale také zajímavější. Celkově jsou Monsterz výbornou a velmi návykovou hrou která určitě prověří Váš postřeh i inteligenci. Vřele doporučuji ji vyzkoušet!


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

59 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 22 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...Najdete na iDNES.cz