Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Moolander – ufoni chtějí naše krávy!

  12:00aktualizováno  10. dubna 12:06
Dějí se záhadné věci a kdo za tím vším stojí? Přece UFO. V této hře se stáváte ufounem, terorizujete farmáře a unášíte jim krávy. Rychlá akční hra ve stylu slavného UGH! si vás jistě získá a díky ní lépe pochopíte, jak těžký život ufouni mají.

Moolander

Platforma: Freeware
Výrobce: Arcade Town

Stáhnout

MoolanderNikdy jsem netušil, že ufouni mají tak těžkou práci. To že farmářům unášejí dobytek a dělají neplechu v obilí je známo už delší dobu, ale to, že se přitom tak nadřou jsem si vůbec nikdy neuvědomil. Při krádežích hovězího masa si stále musí hlídat, aby nenarazili, měli dostatek paliva a dost energie na vytvoření paprskového pole potřebného na únosy nebohých kraviček.

Ve hře Moolander se vžijete do role jednoho takového ufouna, který krade na Zemi krávy, protože vše co měl, prohrál při partii pokeru. Sami zjistíte, že unášet hovězí dobytek není až taková hračka, jako by se na první pohled mohlo zdát. Vše probíhá starým známým stylem hry, jenž byl použit například u dosovského UGH!, kde jste pomocí prehistorické helikoptéry dopravovali lidi na předem určená místa, s tím rozdílem, že si v této hře úlovek necháte provždy na palubě svého létajícího talíře. Navíc si stále musíte doplňovat palivo, které se za letu rychle vyčerpává.

Moolander Let ovládáte kurzorovými klávesami a samotný únos provádíte stisknutím mezerníku, čímž se začne vytvářet silové pole a kráva pomalu putuje do vašeho korábu. K tomu je potřeba trochu cviku, jelikož je těžké zkoordinovat všechny pohyby a přitom si ještě hlídat rychlost a množství paliva. Doplňování zásob energie se provádí přistáním na ploše, jež vzdáleně připomíná benzínovou pumpu.

Ve chvíli, kdy se vesmírná loď usadí, vyleze z ní malý černý mimozemšťan, dojde si pro hadici a posléze jí napojí na své vesmírné vznášedlo. Po načerpání můžete opět odlétnout. Když se vám stane, že narazíte do nějaké překážky, či dojde palivo a zřítíte se dolů, vaše loď exploduje a přijdete o život. Jestliže se vám naopak podaří nenarazit a sebrat všechny krávy, jste doslova teleportováni do dalšího levelu.

Moolander Hru vytvořili lidé z teamu Arcade Town, jenž se v poslední době prosazuje na herním poli jako distributor a tvůrce her ve Flashi. Rozhodnutí vytvořit Moolander pomocí tohoto systému nebylo na škodu, naopak hře poskytuje možnost využívat dokonalých animačních prvků a plynulého pohybu. K zajištění spokojenosti každého hráče existuje na začátku možnost vybrat si mezi třemi druhy grafického rozlišení.

Prostředí hry je vytvořeno s pečlivostí a citem pro barevnost. Grafika nepůsobí přeplácaně a drží se tématiky. Obsahuje různé přírodní artefakty, hory, cesty a lidská obydlí. Na obloze jsou dokonce vidět ploužící se bílá mračna. Nevýhodou je, že se svým talířem se můžete dostat až za okraj obrazovky, v tom případě jste už prakticky mrtví. Také naštve absence možnosti hru uložit a znovu načíst. Přesto vám však mohu zaručit, že hra není nezajímavá. Vyžaduje logické uvažování a schopnost rozmyslet si každý pohyb.

Moolander Málem bych zapomněl zmínit zvukovou stránku hry. Hudba a zvuky zde dolaďují atmosféru scény z hororového filmu. Schází tu jen dvojice známých agentů z FBI - Mulder a Sculyová. Také se stále nemohu ubránit tomu, že mi celá hra připomíná jeden díl ze Southparku, kde stejně jako tady ufouni unášeli nic netušící krávy. Nejspíš je to v Americe hodně frekventované téma.

I když je hra dost náročná na soustředění, dokáže zabavit ve chvílích, kdy nemáte zrovna nic na práci nebo se vám do ní nechce. Nechci vám nic nutit, ale tuhle hru si prostě musíte stáhnout. 600ti kilobajtový drobeček vám na harddisku rozhodně překážet nebude.


Autor:


Témata: UFO

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Další z rubriky

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz