Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

MoorDoom – kříženec DOOM 3 s Moorhuhnem

  12:00aktualizováno  2. dubna 2:02
Zajímavý kříženec legendární 3D střílečky DOOM a nejpopulárnější freewarové střílečky Moorhuhn. Hra má sloužit jako reklamní freewarový titul na podporu připravovaného datadisku k DOOM 3: Resurrection of Evil.
80

MoorDoom

Platforma:
Výrobce: idSoft

Stáhnout

Upraveno 2. 4. 2005: Tato hra neexistuje (jak jste si možná někteří všimli ;-)). Jde jen o aprílový žertík, recenze a screenshoty jsou výplodem mé choré redaktorské mysli. :-)

MoorDoomJe docela běžnou praxí, že si velké herní společnosti nechají vytvořit minihru, která by propagovala jejich komerční titul. Mezi ty povedenější, které jsme vám na Plných Hrách představili, patří např. arkáda Codename: Gordon, jež podporovala Half-Life 2 nebo Castle Attack – upoutávka na druhé pokračování středověké strategie Stronghold. K podobnému kroku se nyní rozhodla i firma idSoft – tvůrce legendárních 3D akcí Quake a Doom. Možná vám neuniklo, že je právě v přípravě datadisk k DOOM 3 s podtitulem Resurrection of Evil. A protože samotný DOOM 3 vyvolal u mnoha hráčů rozporuplné reakce, rozhodl se distributor – společnost Activision – vydat na podporu datadisku freewarovou minihru. A realizoval myšlenku opravdu originální: spojil v ní nejpopulárnější 3D akci a nejpopulárnější freewarovou střílečku. Vývojem reklamní hry totiž byla pověřena společnost Phenomedia AG, autor série slepičích stříleček Moorhuhn. Jak tedy dopadlo utkání slepiček s Impy?

MoorDoomHra se drží konceptu klasických Moorhuhnů a jde opět o klikací střílečku. Brokovnici však nahradila monstra známá z DOOM 3. Celkem jich je pět a každý má svou charakteristickou zbraň a způsob boje. Jenom je s podivem, že sem autoři nedali některá nová monstra z datadisku, když už jde o jeho propagaci. Jistě je vám jasné, že hra neběží na enginu ze samotného DOOM3, i když jak můžete vidět na okolních screenshotech, obsahuje prostředí ze hry. Je to tím, že samotné pozadí bylo použito ze hry a hlavní hrdinové jsou v pohybu animováni. Do tohoto základu přidali autoři nezbytné slepičky, jež zde opět mají neblahý úkol: nechat se masově vraždit. Oproti klasickému Moorhuhnu jsou však ozbrojeny, takže se dokáží bránit. Jejich střely z hrůzostrašně vypadajících zbraní jsou však téměř neškodné a jen občas při větší mele dojde na uhýbání. 

Na každé kolo máte dvě minuty a každá zastřelená slepice vám přinese určité množství bodů. Bohužel zde nejsou žádné MoorDoom „chytáky“, za něž by se body strhávaly, takže cokoli na obrazovce vykoukne, je slepice, a vy můžete bez rozmyšlení pálit. Oproti klasickému Moorhuhnu je zde slepic mnohem menší množství. Mimo přelétávající slepice se zde objevují i jakési strašpytelkyně, jež se schovávají za kusy rozřezaných těl, trubkami na stěnách, v temných zákoutích a jen občas vykuknou. Jak bývá u her Phenomedia tradicí, opět můžete odeslat přes internet své bodové skóre, i když tentokrát se ukládá na serverech společnosti Activision. 

Po technické stránce je hra hodně povedená, i když se úplně nepodařil smazat rozdíl mezi animovanými částmi z DOOM a modely slepic. Aby však tento rozdíl nebyl vůbec patrný, musely by opeřence nejprve vymodelovat a oskinovat v enginu D3. I tato náhražka však docela vyšla a grafika je i přes svou ztřeštěnost povedená. I přes prvotní skepsi se mi Moordoom líbil, i když klasika je klasika. Uvidíme, jak se na spolupráci Phenomedia a idSoftu budou dívat další společnosti. Třeba se brzy dočkáme reklamní hry ve stylu Yetti Sports, jakožto upoutávky na nějaký zimní datadisk k The Sims 2 :-). 


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

88 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 235 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Další z rubriky

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...Najdete na iDNES.cz