Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

MoorDoom – kříženec DOOM 3 s Moorhuhnem

  12:00aktualizováno  2. dubna 2:02
Zajímavý kříženec legendární 3D střílečky DOOM a nejpopulárnější freewarové střílečky Moorhuhn. Hra má sloužit jako reklamní freewarový titul na podporu připravovaného datadisku k DOOM 3: Resurrection of Evil.
80

MoorDoom

Platforma:
Výrobce: idSoft

Stáhnout

Upraveno 2. 4. 2005: Tato hra neexistuje (jak jste si možná někteří všimli ;-)). Jde jen o aprílový žertík, recenze a screenshoty jsou výplodem mé choré redaktorské mysli. :-)

MoorDoomJe docela běžnou praxí, že si velké herní společnosti nechají vytvořit minihru, která by propagovala jejich komerční titul. Mezi ty povedenější, které jsme vám na Plných Hrách představili, patří např. arkáda Codename: Gordon, jež podporovala Half-Life 2 nebo Castle Attack – upoutávka na druhé pokračování středověké strategie Stronghold. K podobnému kroku se nyní rozhodla i firma idSoft – tvůrce legendárních 3D akcí Quake a Doom. Možná vám neuniklo, že je právě v přípravě datadisk k DOOM 3 s podtitulem Resurrection of Evil. A protože samotný DOOM 3 vyvolal u mnoha hráčů rozporuplné reakce, rozhodl se distributor – společnost Activision – vydat na podporu datadisku freewarovou minihru. A realizoval myšlenku opravdu originální: spojil v ní nejpopulárnější 3D akci a nejpopulárnější freewarovou střílečku. Vývojem reklamní hry totiž byla pověřena společnost Phenomedia AG, autor série slepičích stříleček Moorhuhn. Jak tedy dopadlo utkání slepiček s Impy?

MoorDoomHra se drží konceptu klasických Moorhuhnů a jde opět o klikací střílečku. Brokovnici však nahradila monstra známá z DOOM 3. Celkem jich je pět a každý má svou charakteristickou zbraň a způsob boje. Jenom je s podivem, že sem autoři nedali některá nová monstra z datadisku, když už jde o jeho propagaci. Jistě je vám jasné, že hra neběží na enginu ze samotného DOOM3, i když jak můžete vidět na okolních screenshotech, obsahuje prostředí ze hry. Je to tím, že samotné pozadí bylo použito ze hry a hlavní hrdinové jsou v pohybu animováni. Do tohoto základu přidali autoři nezbytné slepičky, jež zde opět mají neblahý úkol: nechat se masově vraždit. Oproti klasickému Moorhuhnu jsou však ozbrojeny, takže se dokáží bránit. Jejich střely z hrůzostrašně vypadajících zbraní jsou však téměř neškodné a jen občas při větší mele dojde na uhýbání. 

Na každé kolo máte dvě minuty a každá zastřelená slepice vám přinese určité množství bodů. Bohužel zde nejsou žádné MoorDoom „chytáky“, za něž by se body strhávaly, takže cokoli na obrazovce vykoukne, je slepice, a vy můžete bez rozmyšlení pálit. Oproti klasickému Moorhuhnu je zde slepic mnohem menší množství. Mimo přelétávající slepice se zde objevují i jakési strašpytelkyně, jež se schovávají za kusy rozřezaných těl, trubkami na stěnách, v temných zákoutích a jen občas vykuknou. Jak bývá u her Phenomedia tradicí, opět můžete odeslat přes internet své bodové skóre, i když tentokrát se ukládá na serverech společnosti Activision. 

Po technické stránce je hra hodně povedená, i když se úplně nepodařil smazat rozdíl mezi animovanými částmi z DOOM a modely slepic. Aby však tento rozdíl nebyl vůbec patrný, musely by opeřence nejprve vymodelovat a oskinovat v enginu D3. I tato náhražka však docela vyšla a grafika je i přes svou ztřeštěnost povedená. I přes prvotní skepsi se mi Moordoom líbil, i když klasika je klasika. Uvidíme, jak se na spolupráci Phenomedia a idSoftu budou dívat další společnosti. Třeba se brzy dočkáme reklamní hry ve stylu Yetti Sports, jakožto upoutávky na nějaký zimní datadisk k The Sims 2 :-). 


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

88 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 235 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz