Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Moorfrosch – žába konkuruje Moorhuhn!

  12:00aktualizováno  1. listopadu 1:43
Od tvůrců nezapomenutelného Moorhuhnu k nám přichází další skvělá hra s novým hrdinou v hlavní roli – statným zeleným žabákem. Bude dnešní Moorfrosch lepší než původní Moorhuhn?

Moorfrosch

Platforma: Freeware
Výrobce: Phenomedia

Stáhnout

MoorfroschMoorhuhn je legenda. Jen u nás si první díl této dozajista výtečné hry stáhly deseti tisíce lidí. Další díly také zaznamenaly veliký úspěch. Nabízela se tedy otázka, co dál? Stále oprašovat brokovnici na střelbu nových slepiček, nebo by se autoři měli pustit do něčeho nového? Pokud jste byli zastánci druhé možnosti, dnešní Moorfrosch vás zcela jistě potěší.

Zatímco o námětu Moorhuhnu by se dalo říct, že byl vcelku originální (i když o tom by se dalo dlouze debatovat), o Moorfroschi by se podobná slova použít nedala. Pokud se na herní scéně pohybujete nějaký ten pátek, jistě vám již po pár sekundách hraní či dokonce při pohledu na obrázky jasné, která bije. Moorfrosch je totiž klonem stařičkého Froggera. Z něj hra totiž převzala všechny herní principy a původní hru víceméně „pouze“ převlékla do hezčího, modernějšího kabátku.

MoorfroschPokud byste ale neměli s původní hrou tu čest, nezoufejte, vše vám vysvětlím. Celá hra je zasazena do džungle a v tomto případě rovněž ovládáte žabáka, jehož úkolem úspěšně prohopsat několik nebezpečných území – první dvě jsou tvořena rušnou cestou plnou aut, zbylý jeden potom vodou. Auty se samozřejmě nesmíte nechat přejet, proto mezi nimi musíte hbitě kličkovat kličkovat, naopak do vody nesmíte spadnout, proto musíte využívat předmětů po ní plujících, jako je například kláda, sud nebo dokonce hroch. Novinkou oproti původní hře je schopnost žabáka po stisku mezerníku vysoko vyskočit a vypláznout jazyk a v případě, že se v jeho okolí bude poletovat  nějaký hmyz, může jej pozřít. Ale pozor, ne všechen se dá jíst – některý vám sice body přinese, ale některý vám je může odečíst, tudíž si dávejte pozor hlavně na včely a jinou podobnou havěť. Zajímavou možností, jak získat další body na vaše konto, je skákat na kamiony, která na sobě mají hvězdičku. Nicméně i tady musíte být ostražití a nesmíte být na nich moc dlouho, neboť by vás mohly připravit o jeden ze tří životů.

MoorfroschZpracování je na opravdu vysoké úrovni, což je ovšem pro hry od Phenomedie typické. Moorfrosch, stejně jako ostatní hry, nese její typický rukopis, díky čemuž se ve hře snadno zorientujete a nebude potřeba studovat nějaký obsáhlý manuál než začnete hrát. Vedle pěkné grafiky potěší i příjemná stylová a trochu ujetá hudba, která ještě více podtrhuje výsledný dojem ze hry.

Co dodat? Patříte-li mezi fandy Moorhuhnu, je pro vás skoro povinností si Moorfrosch stáhnout. Netuším, zdali Phenomedia plánuje vytvořit další díl své nejznámější hry, ale Moorfrosch je prozatím rozhodně vítaná změna, protože co si budeme povídat, již nyní je pěkně „přeslepičkováno“:-). Přeji příjemnou zábavu a do diskuse se můžete podělit o své skóre...

Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...Najdete na iDNES.cz