Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Moorhuhn 3 - další slepičí šílenství

  12:00aktualizováno  9:03
Den se sešel se dnem, týden s týdnem, měsíc s měsícem a když se sešlo těch měsíců několik, nabídli nám chlapíci z německého Phenomedia AG ke stažení další díl nejoblíbenější freewarové hry v České republice Moorhuhn 3, o který vás pochopitelně nemůžeme připravit. Takže tady je.

Moorhuhn 3

Platforma: Freeware
Výrobce: Phenomedia

Stáhnout

Moorhuhn 3

Den se sešel se dnem, týden s týdnem, měsíc s měsícem a když už bylo těch měsíců několik, řekli si chlapíci z německého Phenomedia AG, že by mohli nabídnout ke stažení další díl své oblíbené slepičí střílečky Moorhuhn s pořadovým číslem tři, ačkoliv jde již o čtvrtou hru s touto tématikou (Winter Edition však nemělo číslovku). A jak řekli, tak i udělali a vytasili se se svou nejnovější freewarovou novinkou Moorhuhn 3, kterou vám, stejně jako všechny předchozí díly, nemůžeme nenabídnout ke stažení, pochopitelně jako obvykle pečlivě okomentovanou.

První, co k ničím nerušené pařbě musíte udělat, je stáhnout si necelých 5 MB na svůj disk a tímto způsobem získaný soubor následně spustit, což vám hru nainstaluje. Moorhuhn 3Na noteboocích s operačním systémem Windows ME a druhém s Windows 2000 se mi hru spustit nepodařilo, na stolních počítačích ale nebyl nejmenší problém (testováno na Windows 98 SE a Windows 2000). Pokud se tedy Moorhuhn 3 rozjede i vám bez problémů, pak budete jistě zvědavi, na co se můžete těšit.

Grafika je, jak už jste si mohli všimnout z kolem se povalujících obrázků, stejná jako v předchozích dílech. K dispozici je jedna obrazovka, po níž se můžete pohybovat zleva doprava, na ní létají slepičky, plují rybičky, poletují pampelišky, datel ťuká do stromu, želva se opaluje na sluníčku a žralok čistí moře od nejrůznější havěti. Pochopitelně se zde objevují i další zvířata, například ocelový žabák, vyjukaný ježek či provokující zajíc, s těmi se ovšem nesetkáte až tak často.

Moorhuhn 3

Na druhou stranu každé vaše setkání s nimi bude příjemným z jednoho prostého důvodu. Kromě toho, že v Moorhuhnu musíte střílet slepičky, za což získáváte body, existují určité bonusy, jejichž sestřelení přináší vám coby lovci pěknou sumičku bodů na vaše konto a ve srovnání s minulými díly je těch bonusů v Moorhuhn 3 více. Pokud jde o zvířata, obvyklou sumou 25 bodů jste ohodnoceni sestřelením ježka, zajíce, datla, žraloka a v dáli letících slepic. Padesát bodů pak můžete získat rychlým vystřílením oken v majáku na moři, skácením jednoho ze stromů v lese či vystřílením zvětralé horniny na skále vpravo na obrazovce. Za deset bodů jsou ještě pomněnky u vody a slepice ve střední vzdálenosti, pět bodů získáváte za slepice prohánějící se vzduchem přímo před vámi, dva body jsou za kameny a bodík je za pampelišky.

Moorhuhn 3

Proč jsem v předchozím odstavci použil slůvko obvyklé, je nasnadě právě v souvislosti s posledně jmenovanými pampeliškami. Ty (respektive jejich vzduchem létající padáčky) pod sebou totiž ukrývají kromě bodového zisku také zajímavé bonusy (ale i zápory), díky čemuž můžete svůj bodový zisk za každý správně trefený cíl znásobit, což ve výsledku znamená, že za velkou slepici obvykle oceněnou pěti body jich můžete získat i 150, pomněnky u vody vám v maxi-modu přinesou do kasičky bodů padesát, i pampelišky bývají obvykle hodnoceny mnohem výše než jedním bodíkem… a tak vůbec. Kromě znásobení počtu bodů můžete v bonusech získat speciální střely (účinné zejména v boji se želvou), pomocníka který vám pomáhá střílet poletující slepičky, více času, více slepic za vyšší počet bodů či zpomalení vší drůbeže létající po obloze. Na druhou stranu můžete i leccos ztratit, Moorhuhn 3některé pampelišky vám znesnadňují střílení, případně rovnou ubírají poměrně velkou část bodů či zapříčiňují, že namísto kladných bodových zisků se budou na vaše konto přičítat záporné.

A tímto jsem se plynule dostal k mínusovým bodům, které jsou v Moorhuhn 3, stejně jako v předchozích dílech, zakomponovány a to v mnohem hojnějším počtu než dříve. Standardní ztráty jsou za sestřelení balónu, želvy schované pod krunýřem a chaloupky (po 25 bodech), přičemž trefením posledně jmenované můžete i leccos získat, neboť vyplašíte hejno slepic dosud pokojně ubytovaných v přilehlém kurníku, které vyletí a vy máte možnost vystřílet si mnohem více. Novinkou jsou ovšem kachny míchající se mezi slepicemi přímo na obloze, za jejichž sestřelení máte řadu mínusových bodů, obvykle deset, přičemž podle aktuální herní situace Moorhuhn 3(pampelišky jsou občas pěkné mršky :o)) může toto číslo plynule narůstat až na sto.

Pokud jde o technické zpracování, grafiku jsem zmínil již v úvodu, hudba v Moorhuhn 3 žádná nehraje, takže uslyšíte jen vám již jistě dobře známé zvuky (od minula však přibylo několik dalších) a ovládání zůstalo nezměněné. Levým myšítkem tedy střílíte, pravé tlačítko myši slouží k nabíjení (činit tak tentokráte můžete i v případě, že jste ještě nevystříleli celý zásobník) a po scéně se pohybujete šipkami, případně najetím myši na okraj obrazovky.

Moorhuhn 3 je tedy opět adeptem na odreagovávání se či krácení si volných chvilek ve škole či v práci, což sice šéfové mnohdy nevidí rádi, ale nebojte, oni hrají Moorhuhn taky. Bez starosti tedy spusťte hru, přiložte k líci zbraň a vzhůru na slepičky!

PS: Vaše postřehy na to, jak získat co nejvíce bodů, přivítáme v diskusním fóru pod článkem, pěkný trailer z Moorhuhn 3 si můžete stáhnout odsud.

Autor:


Témata: Notebook

Nejčtenější

Při prohře se v geniální hře Inch by Inch stanete mravencem

Inch by Inch

Originálních her je pramálo a když je nějaká navíc i docela vtipná, je to takový malý velký svátek. V případě Inch by...

Svým věznitelům ve Stoneshard Prologue to vrátíte i s úroky

Stoneshard

Stoneshard začíná nenápadně, ale při jeho hraní brzy zjistíte, že se doslova nemůžete odtrhnout od obrazovky. A to i...Ztroskotání ve skvělé Alluvium bude víc, než dramatické

Alluvium

Zapomeňte na klidné tropické prostředí opuštěného ostrova. V této skvělé adventuře s kompletním namluvením a...

Vězení kolem vás v The Basement's Calling není tím, čím se zdá

The Basement's Calling

Logické hry, ve kterých je třeba uniknout z uzavřené místnosti jsou velmi známé a oblíbené. The Basement's Calling vás...

Sheep Dreams Are Made Of This je snad ta vůbec nejpodivnější hra

Sheep Dreams Are Made Of This

Ve světě nočních můr je možné všechno. Tahle nevšední plošinovka vás překvapí svou neopakovatelnou atmosférou a...

Další z rubriky

Kamenné nestvůry z Guardian Angel možná znáte z Doktora Who

Guardian Angel

Podobně jako ve slavném Slender i v tomto hororu vám nepřátelé znepříjemňují cestu lesíkem. Jejich mechanika je ale na...

Vězení kolem vás v The Basement's Calling není tím, čím se zdá

The Basement's Calling

Logické hry, ve kterých je třeba uniknout z uzavřené místnosti jsou velmi známé a oblíbené. The Basement's Calling vás...

V retro hororu Paracusia si film v kině moc neužijete

Paracusia

Podobně jako klasiky hororového žánru i Paracusia se snaží působit, jako z počátků devadesátých let. To znamená, že...

Maminka těžce postižené Terezky: Nevíme, co bude za týden
Maminka těžce postižené Terezky: Nevíme, co bude za týden

V loňském roce se Radce Doudové narodila holčička. Terezky život ale bude poznamenaný tělesným i mentálním postižením.Najdete na iDNES.cz