Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Moorhuhn Der Schatz des Pharao - vzhůru do Egypta!

  12:00aktualizováno  28. září 5:48
K obřím pyramidám a vyprahlým Egyptským pouštím se vydává naše důvěrně známá slepička ze série Moorhuhn, aby zde vyřešila nejedno tajemství. Pomůžete jí na její obtížné pouti?
70

Moorhuhn Der Schatz des Pharao

Platforma: Freeware
Výrobce: Phenomedia

Stáhnout

Moorhuhn Der Schatz des PharaoNěmeckou firmičku Phenomedia AG a jejich veleúspěšnou sérii Moorhuhn myslím netřeba nikomu příliš dopodrobna představovat. Již první díl celé série stanovil jasný koncept, který byl dále již jen dopilováván a obohacován novými nápady. I však v tomto zaběhnutém koloběhu se ocitly drobné odbočky týkající se žánrového začlenění jednotlivých dílů. Jednou z nejcitelnějších byl právě Moorhuhn Der Schatz Des Pharao, což není jednoduchá arkáda na odreagování, na což jsme byli dosud zvyklí, nýbrž plnohodnotná adventura, u jejíhož řešení se bezpochyby pořádně zapotíte!

Zajímají-li vás obří pyramidy stojící na vyprahlých pláních v Egyptě, či celkově historie této starověkého říše, bude se vám tato adventurka jistě více než pouze zamlouvat. Její hlavní náplní jsou právě tajemství, jimiž je celá tato oblast zahalená.

Moorhuhn Der Schatz des PharaoDo samotného Egypta mezi pyramidy se však prostřednictvím této značně osekané XS verze bohužel nedostanete. Téměř celou dobu hraní se budete nacházet v drobné místnosti, jež je vyhřívána krbem, jehož tiché zapraskání vám bude poskytovat jakousi zvukovou kulisu. Vedle krbu se v pokoji nachází jedno obrovské okno, obsáhlá knihovna naplněná především knihami právě o starověkém Egyptě, truhla s všemožným nepořádkem a pochopitelně také naše stará známá slepička, jež zde obsadila hlavní roli.

Ačkoliv se může zprvu zdát, že jedna místnost je na nějaké adventurní dobrodružství příliš malá, není tomu tak. Bez jakékoliv pomůcky a navíc není-li vaše němčina na příliš velké úrovni, strávíte nad řešením této XS verze minimálně hodinu, v případě méně zdatnějších hráčů může být hrací doba ještě o nějaký ten kousek větší. Logické úkoly které v Der Schatz Des Pharao okusíte se totiž nebudou omezovat pouze na bezduché sbírání předmětů a jejich následné kombinování, nýbrž si složíte také vcelku obtížné puzzle a bez jakýchkoli znalostí se pokusíte rozluštit zapeklité egyptské hieroglyfy. Výtku směrem k Phenomedii bych však vznesla za zdlouhavé prohlížení knihovny a hledání potřebných knih. Zde totiž musíte zprvu klikat knížku po knížce abyste objevili nějakou, jejíMoorhuhn Der Schatz des Pharaož stránky lze v klidu hltat. Teprve po nabytí znalostí z určité knihy je vám totiž povolena možnost prohlížet si knihy další a popostoupit tak o kousíček dále ve hře.

Technické stránce již klasicky není co vyčíst. Grafika je opět vskutku výtečná a jen málokterá adventura se může proslulé německé precizností, s níž byl Der Schatz Des Pharao zpracován, rovnat. Kvalitu hry nesrážejí ani zvuky, kdy třeba takové praskání ohně či zvuk trubky zní naprosto reálně. Při skládání puzzlů či jiných akcích, kdy nebudete nazírat přímo na samotnou místnost, bude vaše počínání doprovázet velice příjemná, leč vcelku netypická hudba. Co dodat na závěr? Pro milovníky adventur jasná volba, škoda jen, že je nám ve volně šiřitelé verzi nabídnut pouze tak malý zlomek z celkového projektu.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

76 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 101 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...Najdete na iDNES.cz