Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Moorhuhn Im Anflug - slepičky versus obrněné vrány

  12:00aktualizováno  12:59
Těsně před vánočními svátky vychází nová hra z legendární série Moorhuhn Im Anflug. Tentokrát se jedná o leteckou střílečku, ve které se slepičky utkají s armádou obrněných vran.
50

Moorhuhn Im Anflug

Platforma: Freeware
Výrobce: Phenomedia

Stáhnout

Moorhuhn im AnflugSlepice je pták od přírody nepříliš dobře letecky vybavený, přesto o tom jen stěží přesvědčíte jakéhokoli milovníka freeware her, vždyť v legendárním Moorhuhnu si ve vzduchu vedly celkem obstojně. Ale ty tam jsou doby, kdy byly slepičky pouhým terčem pro vaši dočervena rozpálenou brokovnici. Již v několika posledních hrách od Phenomedia byly za své hrdinské obětování povýšeny do role hlavních hrdinů, hledají poklady v Egyptě v Moorhuhn Der Schatz des Pharao či překonávají plošinky v hopsačce Moorhuhn Schatzjäger. Dnes se však opět vznesou do vzduchu, tentokrát však v letadle, neboť Moorhuhn Im Anflug je dalším žánrovým experimentem a slepičí variací na letecké střílečky. Jak se již stalo pravidlem, opět jde o notně osekanou verzi, jež vám nabídne pouhé tři levely, které je možné po troše tréninku dohrát během několika desítek minut. Poprvé se mi u nějaké hry od Phenomedia také stalo, že jsem měl problémy již se samotným spuštěním. Nějak zkrátka nebyla s to pochopit, že mám skutečně tu správnou verzi DirectX :-). 

Moorhuhn im AnflugMoorhun Im Anflug se po tematické stránce hodně odvázal a nakonec nám nabízí něco mezi sci-fi prostředím plným robotů a kovu a lehce vtipným detaily známými ze všech předešlých dílů. Zde jsou však docela potlačeny do pozadí a mně osobně se toto zpracování vůbec nelíbilo. Stále sice věřím na bubáky, ale kovová létající vrána nadnášená balónky je i na mě moc. Zatímco v Moorhuhn Schatzjäger je opravdu povedeným doplněním klasické 2D hopsačky o 3D modely, tentokrát se zpracování příliš nepovedlo, letadlo ve výkrutech připomíná zmítajícího se ptáka v asfaltu a jako by se neustále snažilo se z toho pseudo 3D prostoru nějak vysekat. Dokonce ani tak jednoduchá věc jako kolize s přistávací plochou nebyla dořešena a za vrchol považuji zápis do tabulky nejlepších hráčů omezený jen na tři písmena. Podobné retro přežitky si mohli autoři klidně odpustit. 

Během krkolomného letu ovládaného myší narazíte na armádu vran v podivných létajících strojích. Některé však v letadlech nejsou a za jejich sestřelení získáváte různé bonusy jako třeba oprava letadla, zrychlení střel atd. Je sice možné, že plná verze nabízí hodně bonusů, ale demo se rozhodně nevytáhlo. Mimo létající opeřence vám cestu znepříjemní také pozemní střelecké kanóny. 

Moorhuhn im AnflugPo grafické stránce je hra sice velmi detailní, bohužel žánr leteckých stříleček je právě tím, u nějž tento faktor není podstatný. Nezajímá mě, jestli má letadlo detailní šroubek na křídle, pokud celkový dojem vyznívá jako kopa kovového šrotu v tornádu. V tom spěchu si detailů stejně nevšimnu. Autoři se měli inspirovat u japonských akcí, které kladou důraz na celkovou vizáž, jednotlivé letky k sobě vizuálně ladí, nedílnou součástí jsou efekty výbuchů a částicové efekty.
Moorhuhn Im Anlug je dalším z velmi průměrných titulů. Původně jsme vám jej chtěl nadělit pod vánoční stromeček, ale nakonec jej uveřejníme o den dříve, ať nás neobviníte ze zkažených Vánoc :-). 


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

74 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 155 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.Najdete na iDNES.cz