Moorhuhn Kart 2 XS – zastavte někdo tu slepici!

  12:00aktualizováno  10. listopadu 10:55
Pomoc, už je zase tady! Kdo, ptáte se? No přece Moorhuhn a především pak ďábelská slepice, která si to k nám dnes přihasí na motokáře. A právě na ní bude v dnešní plné hře závodit. Pomůžete jí zvítězit?
80

Moorhuhn Kart 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Phenomedia

Stáhnout

Moorhuhn Kart 2 XSMoorhuhn je legenda freeware scény. „Slepice“ zná snad úplně každý a nikomu je netřeba dlouze představovat. Ostatně stačí zapátrat v našem archivu a budete mile překvapeni tím, kolik her na téma moorhuhn najdete. Jednou z těch novějších je i Moorhuhn Kart 2 XS, kterému se budeme na následujících řádcích blíže věnovat.

Moorhuhn Kart 2 XS je pokračování stejnojmenné hry, která se u nás na Plných Hrách objevila už před dvěma lety a dlužno podotknout, že i tehdy sklidila obrovský úspěch, což se ostatně dalo čekat.  Celý druhý díl by se dal v krátkosti odbýt tím, že se jedná o to samé, co minule, jen to má hezčí grafiku, lepší zvuky a některé nové funkce. Samozřejmě takový suchý popis by byl poměrně hodně krátkozraký, a tak se na hru podíváme pěkně podrobně.

Na začátku hry je si třeba zvolit, zda pojedete trénink nebo se rovnou vrhnete do šampionátu. Já rozhodně doporučuji první možnost, jelikož nikdy není od věci se pořádně seznámit s tratí, kterou pojedete. Moorhuhn Kart 2 XSJelikož se jedná o XS verzi, nelze měnit další nabízené volby, jako je typ tratě, kubatura motokáry nebo třeba jezdec. Musíte se proto spokojit s tím, že vaším herním alter egem zde bude moorhuhnovská slepička, pojedete na motokáře o 50 ccm na nějaké venkovské trati.

Již po pár sekundách hraní ve mně Moorhuhn Kart 2 evokoval stařičké Wacky Wheels. A taky že ano! Pokud totiž jedete šampionát, vašimi soupeři jsou roztodivní oponenti, jako třeba žába, sněhulák nebo žralok. A aby toho nebylo málo, i zde máte možnost sbírat různé power-upy, které vám pomáhají nebo s nimi máte možnost vyřadit soupeře. A že jich je požehnaně – buď můžete vyhloubit jámu, vystřelit naváděnou střelu, propíchnout vašim kolegům pneumatiky nebo například získat zrychlení. Moorhuhn Kart 2 XSDíky tomu všemu bude vaše vítězství otázkou několika málo minut, protože obtížnost jako taková není na nejvyšší úrovni. Z toho důvodu se nabízí otázka, zda vás hra bude bavit, i když budete snadno vyhrávat. Odpověď je skutečně nasnadě: ANO. Pořád tu je možnost zlepšovat svůj čas, za který daný okruh projedete a i to je vcelku slušná motivace.

Po stránce grafiky a zvuku snad ani nelze hře nic vytknout. Všechna grafika je plně 3D, je tu spousta hezkých animací (slepice si před závodem pročesává hřebínek atd.) a vše se hýbe tak jak má. Samozřejmě, že tu nelze hledat nějaký promakaný fyzikální nebi jízdní engine, od toho tu hra samozřejmě není. Avšak co se týče zábavy a hratelnosti, je to jednoznačně jasná volba a z toho důvodu lze hru jen a jen doporučit.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

91 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 326 čtenářů

Nejčtenější

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Další z rubriky

V Coffee Talk jste zároveň přítelem, psychiatrem i baristou

Coffee Tak

Lidé se u dobré kávy otevírají stejně jako na gauči psychologa. V Coffee Talk stačí jen naslouchat a sem tam zapnout...

V Airfall si skáčete mezi mraky a planetami

Airfall

Tato futuristická akce z první osoby je postavena na „nejoblíbenější“ kratochvíli hráčů akčních her. Na překonávaní...

V oddechové Epic Shop si dva kulturisti otevřou obchod

Epic Shop

Dva bratři, chlapi jako hora a společný sen. Otevřít si vlastní fantasy krámek je jednoduché, ale přijít na to, jak...

Najdete na iDNES.cz