Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Moorhuhn Kart Thunder - slepičky opět na motokárách

  0:01aktualizováno  0:01
Legendární slepičky v Moorhuhn se již počtvrté vydávají na závody motokár. Ani tentokrát to nebude závod o šikovnosti, ale záškodnictví a brzdění ostatních soupeřů.
79

Moorhuhn Kart Thunder

Platforma: Shareware
Výrobce: Phenomedia

  • grafika
  • prostředí
  • bonusy
  • změny řidiče přes profily

jeden level

Stáhnout

Moorhuhn Kart Thunder

Moorhuhn Kart ThunderV předchozích třech recenzích jsem musel každou hru ze série Moorhuhn rozcupovat. Člověk to dělá s těžkým srdcem, ale prznění legendy si kritiku prostě zasloužilo. Kupodivu dnes jsem nucen používat smířlivý tón. Nejnovější pokračování série závodů Moorhuhn Kart se totiž po delší době dočkalo recenzovatelné demoverze a kupodivu i několika vylepšení. Přestože Moorhuhn již dávno není o střílení slepic a zabruslil snad do všech žánrů od pinballu, adventur, hopsaček, až po fotbal, stále si jejich závodní odnož drží laťku kvality poměrně vysoko.


Přestože jde o čtvrté pokračování, nebudete mít pocit, že autoři jen trochu přebarvili okolní prostředí. To totiž začínalo být už pěkně okoukané. Egyptské náměty a Divoký západ nás ostatně provází již přes tři roky. Tentokrát si autoři řekli dost a prostředí zařadili do současnosti. V Moorhuhn Kart Thunder si tak budete moci projet většinu hlavních měst, seznámit se se skutečnými historickými památkami a krajovými zvyklostmi. V demoverzi si bohužel vyzkoušíte jen jednu trať v Berlíně, což není právě atraktivní lokace. Londýn s Tower Bridge by určitě nalákal ke koupi plné verze lépe. Vyzkoušet si budete moci většinu ze závodníků, kterými stále zůstavá slepička Moorhuhn, neohrabaná gorila, dýňový strašák, věčně naštvaný Moorhuhn Kart Thunderžabák a další z povedené partičky. Jejich volba je však poněkud neohrabaná a pokud chcete za nějakou postavu hrát, musíte si vytvořit nový profil a přehazovat mezi nimi.


Moorhuhn Kart Thunder jsou stále typické arkádové motokárové závody, kterým nechybí humorné pojetí a na nějakou reálnost se příliš nehraje. Motokáry trochu připomínají sekačky na trávu a pokud vyjedete mimo trať, také se tak chovají. Každý závodník má jiné vlastnosti: rychlost, schopnost vybírat zatáčky, vytlačovat soupeře vahou či skákat na můstcích. Od toho se odvíjí i jízdní styl. Naštěstí jsou jednotliví závodníci tak vyrovnaní, že průměrný jezdec nikdy neztratí kontakt s vedoucí skupinkou. O vítězi tak rozhoduje lišácká jízda a využívání záškodnických bedýnek. Ty vaši motokáru vybaví raketou, umožní vypustit olejovou skvrnu, zmrazit okolního jezdce, Moorhuhn Kart Thundervypustit bodce na silnici nebo dosáhnout turbo rychlosti. Obzvláště povedená je záškodnická bonusová bedýnka, která vám po sebrání prokáže medvědí službu.


Moorhuhn Kart Thunder je stále jen hodně osekaná demoverze, ale na to už jsme si museli zvyknout. Přestože autoři této fenomenální série v poslední době házeli hráčům jeden klacek pod nohy za druhým, dnešní závody na mě působily velmi pozitivním dojmem. Letos slaví série desáté narozeniny a pokud se budou snažit stejnou měrou jako u dnešní hry, snad se dočká plnoletosti. A tomu jsem před stažením hry už moc nevěřil.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

79 %

Hodnocení čtenářů

86 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 391 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz