Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Moorhuhn Pinball XS - slepice v automatu

  12:00aktualizováno  1. ledna 9:10
Slepice jsou zpět! Tentokrát je autoři zavřeli do hospodského zábavného přístroje jménem pinball. Na herní ploše budete odrážet packami kuličku a syslit bodíky. Vše opět v kvalitním technickém zpracování společnosti Phenomedia.
60

Moorhuhn Pinball

Platforma: Freeware
Výrobce: Phenomedia

Stáhnout

Moorhuhn PinballV uplynulémroce jsme vám nabídli na Plných Hrách zhruba deset nových her od společnostiPhenomedia AG. Tato firma si svou popularitu vydobyla především slepičímistřílečkami Moorhuhn. Dnes tvoří hry jako na běžícím pásu a z různýchžánrových škatulek. Jednou z jejich nových her je Moorhuhn Pinball,který je (jak je patrno již z názvu) předělávkou pinballového automatu naobrazovky počítače. V oblasti freeware vzniklo značné množstvípinballových klonů, které se od sebe lišily kvalitou i originalitou. Co sestane, když se do toho vloží nám všem známé slepice?

Moorhuhn PinballPinballneboli flipper si získal popularitu hlavně v USA. Je to škoda, protožejá jsem jeho velkým fanouškem. U nás se samozřejmě začalo od špatnéhokonce a výherních automatů. Je ovšem pozitivní, že v poslední doběpřibývá v hospodách fotbálků, kulečníku, šipek a dalších kratochvílí,které vám zpříjemní čas a neoškubou vás o všechny peníze. Přesto najítv restauraci pinball je flipper je obtížné, takže jeho fanoušci jsouodkázání stále ještě na pouťové videoherny, kde se občas nějaký podvrstvou prachu najde. Nová verze Windows přinesla pinball i mezi základníhry systému, takže se dá předpokládat, že většina z vás se s nímjiž setkala. Hrací plocha je tvořena zarážkami, překážkami, urychlovadly,dírami, vymršťovadly, které samovolně mění směr a rychlost míčku. Vy mátek dispozici dvě packy, kterými míček odrážíte zpět a musíte zabránit,aby propadl dolů. Princip je to jednoduchý, ale chytlavost nebezpečně návyková. 

Moorhuhn PinballJakuž to v poslední době bývá, nabízí Phenomedia několik verzí hry. V placenénajdete pět různých herních ploch,freewarová XS nabízí plochu pouze jednu. Je to škoda, ale u Phenomedie užjsme si mohli zvyknout. Přitom vytvořit třeba deset ploch pro placenou a pětpro free verzi by autorům ruce neutrhlo. Přeci jenom pinball je něco jinéhonež levelová hra. Plochy jsou tématicky zpracovány podle jednotlivých herPhenomedia. Verze zadarmo s názvem Kart je vytvořena ve stylu slepičíchzávodů Moorhuhn Kart. Na ploše jsou formule, postavičky ze hry a vše jekoncipováno jako závodní dráha. Ze specialitek najdeme na ploše mimo bonusy(nap. rychlost, body navíc) jednu extra pravou packu pro Moorhuhn Pinballhruv horní části plochy a mód multiball, který vám najednou vymrští sériičtyř míčků a dopomůže k rychlému navýšení skóre.

Grafika i zvuky jsou -jak je pro tuto společnost příznačné – velmi povedené. Autoři radějivsadili na přehlednost, takže plocha není hejblátky přeplácána, přestonabízí hodně různorodých bonusů. Ovládání pacek je šikovně umístěnona levý a pravý SHIFT. Ošizeno bylo vystřelování míčku, které neumožňujevolit sílu natažení pružiny. Pokud by nám autoři nabídli více levelů,jednalo by se o hodně povedený pinball. Takhle je z něj jen nadprůměrnédílko, které se nad ostatní vyvyšuje profesionálním zpracováním. To ovšemmusíme dodávat u většiny současných her společnosti Phenomedia.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

77 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 190 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Najdete na iDNES.cz