Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Moorhuhn Wanted XS – slepičky opět na scéně!

  12:00aktualizováno  30. prosince 12:50
Zamilovali jste si precizně zpracovanou sérii Moorhuhn, která se vždy mohla pyšnit perfektní hratelností? Pak byste neměli zaručeně minout nejnovější přírůstek, jehož prostřednictvím se podíváme na Divoký Západ.
80

Moorhuhn Wanted

Platforma: Freeware
Výrobce: Phenomedia

Stáhnout

Moorhuhn WantedNěmeckou společnost Phenomedia AG myslím netřeba nikomu, kdo se na freeware scéně alespoň trošku orientuje, představovat. Tituly jako Moorhuhn, Moorhuhn Kart nebo série Sven mluví doslova samy za sebe. Od dob uvedení úplně prvních slepiček série Moorhuhn uběhlo již opravdu mnoho času a celý koncept za tu dobu doznal spousty změn. Což je nejlépe vidět na nejnovějším přírůstku Moorhuhn Wanted, který již nepokračuje ve vyšlapaných kolejích svých předchůdců, nýbrž se ubírá zcela svou vlastní cestou. Zdali se jedná o cestu vedoucí k lepší hratelnosti, než tomu bylo u původního střílení slepiček, můžete posoudit sami.

Vedle perfektního postřehu a bezchybné mušky, což máte již jistě perfektně vytrénované z předchozích dílů série, bude v tomto nejčerstvějším počinu v nemenší míře zapotřebí také rozvážnost a umění vyčkávat. To se totiž řadilo mezi nejpotřebnějších vlastnosti každého průměrného pistolníka na Divokém západě, v případě že nestál o to, aby jej hned při prvním výstřelu jeho protivník skolil. Moorhuhn WantedA právě na Divoký západ se podíváme také v Moorhuhn Wanted. Po spuštění hry a následném zvolení tlačítka „Starten“ v jednoduchém menu se ocitnete na obrazovce, kde probíhá výběr lokací. Zde máte volbu značně zlehčeno díky faktu, že ve verzi která je nabízena volně ke stažení, tedy verze XS, obsahuje přístupnou lokaci pouze jednu.

Po jejím zvolení se přesunete na sluncem vyprahlou poušť, na níž roste všehovšudy jeden kaktus, vpravo se nachází rakev nad níž stojí dvě láhve. Na levé straně si můžete všimnout boudy, před níž stojí sud. Co však upoutá vaši pozornost jako první bude gigantická slepice, stojící hrdě v samotném prostředku hrací plochy. Nejedná se o nikoho jiného než o samotného Moorhuhna, jež je vybaven pistolí a dozdoben pravým kovbojským kloboukem. Po zaznění gongu začne odpočítávání 15 sekund, během nichž musíte svého protivníka nemilosrdně skolit. Nepůjde to však tak úplně snadně. Budete-li mít po zaznění gongu kurzor kdekoliv jinde, než pevně zakotven na své zbrani, čeká vás přesně mířená rána, která vás připraví o jeden z životů a zanechá na vašem monitoru nepěkný tmavý otvor. Moorhuhn WantedProto je potřeba mít kurzor stále umístěný na kruhu se zbraní a ani o sebemenší kousek s ním nepohnout .Poté již musíte jen vyčkávat na chvíli, kdy bude Moorhuhn pozvolna chytat na svojí zbraň. Nyní přišla ta pravá chvíle vytasit a přesně mířenou ranou jej skolit. Jestliže však chcete dosáhnout daleko většího skóre doporučuji mířit spíše na klobouk či opasek, na němž je posazená zbraň. Tímto slepici této „zátěže“ zbavíte a ona se sehne a začne ji zvedat. V průběhu této krátké chvilky se můžete spolu se svou pistolí věnovat okolnímu prostředí - sestřelovat sudy, rakve, sklenice či okolo poletující slepice. Nesmíte však zapomenout na samotného Moorhuhna a ještě než se zcela napřímí ho další ranou zabít.

Technické zpracování je jedním slovem výtečné, ostatně jak jsme u her pocházejících z dílen Phenomedie zvyklí. Celé prostředí, stejně jako samotná postava Moorhuhna je skvěle neanimovaná a zvuky jsou rovněž na velice dobré úrovni. Jediným záporem je tedy ona verze XS. Pokud se vám však hra zalíbí, můžete si její plnou verzi zakoupit za nějaké 4Euro zakoupit.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

86 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 389 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Další z rubriky

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...Najdete na iDNES.cz