Mothhead je uměleckým manifestem surrealismu

  20:31aktualizováno  20:31
Geniální audiovizuální prezentaci této hry předčí pouze umělecký přesah. Je to kratičké, avšak naprosto skvělé surrealistické dobrodružství s několika velmi zajímavými nápady.
80

Mothhead

Platforma: Shareware
Výrobce: Massive Black

  • neuvěřitelná audiovizuální hostina
  • umělecký prvek ztvárnění
  • originální hratelnost
  • jen kratičké

Stáhnout
Mothhead

Mothhead je se svým takřka uměleckým zpracováním hrou na pomezí zábavy a umění. Skvělá hratelnost překypuje množstvím nápadů stejně jako vynikající grafické zpracování množstvím detailů a atmosférických nálad. Průzkumnické herní prvky plynule přecházejí v řešení logických zapeklitostí a hlavolamů, ale stále v mezích klidné hratelnosti. V roli malé bezbranné můry tak zažíváte dobrodružství, na které budete ještě dlouho vzpomínat.

Mothhead

Občas se stává, že mezi mnoha velmi podobnými tituly se objeví hvězda, dílo, které nadchne všestrannou propracovaností a objemem myšlenek. A Mothhead takovým dílem je. Lákavým, výpravným a především zábavným.

Tento již na první pohled výjimečný počin vás zavede do neskutečného, snového světa, který vzdáleně připomíná mnohé loutkové, či animované příběhy. Podzemní království barev a nálad je ve zdejší grafice provedeno takovým způsobem, až oči přecházejí. Vše je krásně detailní a dýchá osobitým kouzlem jako mnohá díla surrealistů, která Mothhead tak nápadně připomíná.

Mothhead

Hráč začíná jako můra, noční tvor, který létá nad podivuhodnou krajinou. Ve chvíli, kdy najde nějaké vhodné tělo, pak může polehoučku přistát na jeho páteři a začít jej ovládat.

Monstrum, do kterého se hráč vžije, vypadá jako z nějakého podivného hororu. Místo rukou má podivné provazce, páteř mu trčí vně těla a způsob jeho pohybu by kdokoliv mohl nazvat odpudivým. V "kůži" této příšery tak máte za úkol prozkoumávat tajemná zákoutí tohoto světa a především řešit hádanky, které vám většinou poté umožní pokračovat dál.

Mothhead

Podivné tělo totiž můžete kdykoliv opustit a vydat se na průzkum pouze z pohledu bezbranné můry, jejíž největší výhodou je logicky možnost létat. Tak lze překonat mnohé překážky a vytvořit cestu i pro tělo. Již tak skvělý nápad zpestřuje povedená simulace fyzikálních zákonů, na které je ostatně valná většina hádanek založena.

Mothhead je skvělý zážitek, protože se vám svou originalitou vryje do paměti. Jediným problémem je, že zde nabízená verze zdarma je pouhým krátkým demem a za plnou verzi je třeba zaplatit. Bylo by však hříchem na Mothhead neupozornit, protože i v případě pouhého dema jde o velmi zajímavou zkušenost. Umělecké duše ocení výtvarný přínos a herní nadšenci kopec originality. Spokojeni budou všichni.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

69 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 19 čtenářů

Nejčtenější

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Další z rubriky

Krásný retro Nightkeep si můžete zahrát i v češtině

Nightkeep

Třebaže jen jako hra s předběžným přístupem, Nightkeep se ukazuje v tom nejlepším světle. Je to krásná akční hra na...

Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Najdete na iDNES.cz