Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Motoracing - motorkou divokým terénem

aktualizováno 
Motorkáři, zpozorněte! Ultimátní simulátor s vynikající grafickou stránkou ale i hratelností na vás čeká zcela za nulovou cenu. Prožeňte vybranou motorku obtížným terénem a vyhrajte sérii závodů!
88

Motoracing

Platforma: Freeware
Výrobce: Gametop

  • špičkové motocyklové závody
  • dobrá fyzikální i grafická stránka

Stáhnout
MotoracingBurácející motor opravdu silného stroje by pod sebou chtěl cítit snad každý motorkář, který rád trochu toho adrenalinu. Motoracing je hra navíc určená speciálně těm vyznavačům motorek, kteří se nebrání jízdě v terénu, protože o tom to tady přesně bude.

Připraveno je pro vás hned několik motorek, které samozřejmě nemohou být rychlou a moderní variantou sportovních kousků s hladkými pneumatikami, ale řádně odpruženým strojem, se kterým překonáte i nástrahy terénu. Motorky jsou zde různých barev a tvarů, volit je navíc budete i podle třech základních vlastností, které každá z nich má. Za prvé to je rychlost, pak také ovladatelnost a schopnost zrychlení. Mezi tyto tři vlastnosti jsou rozděleny body a není možné mít všechno. Před vstupem do kariéry si tedy musíte vybrat, zda se vám bude lépe závodit s vyšším zrychlením, celkovou rychlostí a nebo možností stroj snadno ovládat v Motoracingprudkých zatáčkách.

To jak dobře jste si zvolili pak prověří série opravdu dobře vymyšlených tratí. Pochopitelné je, že většina sáhne po módu Kariéra, který je jakousi vstupní branou a musíte v ní postupně projet na sebe navazující sérií závodů. To v praxi znamená, že teprve poté, co nějak odejedete jednu trať se můžete posunout dále. Seřazeny jsou podle obtížnosti, což je poměrně velké plus. Ty první jsou totiž opravdu snadné a předjet ostatní nebude problém i pokud se několikrát nabouráte. Díky tomu si ale správně osaháte chování motocyklu, což se vám bude hodit v následujících misích. Za dobré umístění získáváte poháry a ty jsou vystaveny jako motivace na rozcestníku kariéry. Kromě ní si můžete zahrát také rychlý závod na dostupných tratích, jejichž design se mi opravdu líbil – pěkná příroda v okolí, různorodost a záludné zatáčky, stejně jako vMotoracingysoké skokánky – vše co byste si mohli přát. Navíc jsou přítomny i hodně zajímavé grafické efekty, jako je prášení se za motorkami ve chvíli, kdy projíždíte vyprahlou částí přímo po zemi. Pokud takovým místem projede celá skupinka motorek naráz, budete mít co dělat se správnou viditelností.

A aby to přeci jen nebyly až tak obyčejné závody, přichystali si pro nás autoři pár třešniček navíc a tou největší je možnost kopanců doprava a doleva. Toto nesportovní chování je ve světě Motoracing považováno za povolené a pokud chcete vyhrát, měli byste ho rozhodně používat. Vaši protivníci se toho totiž nebojí využít a to nejlépe v tlačenicích na startu, čímž získávají potřebné vteřiny. Celkově je Motoracing neskonale zábavnou, perfektně graficky provedenou a po fyzikální stránce taktéž zdařilou záležitostí, kterou by za nulovou cenu neměl opravdu nikdo přehlédnout.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

88 %

Hodnocení čtenářů

79 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 213 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...Najdete na iDNES.cz