Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mouse No. Probably a Rat – experimentální arkáda

aktualizováno 
Indie scéna vrací úder konvenčnímu myšlení většiny hráčů očekávajících od her logické a spravedlivé pravidla. Co to tu dnes máme? Hru ne. Pravděpodobně experiment.
40

Mouse No. Probably a Rat

Platforma: Freeware
Výrobce: scattle

  • Efekty a stylizace
  • Ovládání
  • Principy
  • Respawn hráče i nepřátel

Stáhnout

mnpar_01Tak jsem, nadšen dokonalým ASCIIpOrtal, opět ponořil kotníky do indie scény se všemi jejími uměleckými ambicemi a opět jsem v té mělké vodě zabořil šlapu do pořádného... polízanice. Mouse No. Propaly a Rat (dále proboha už jen MNPAR) je arkádová survival arena inspirovaná jakousi hru jménem Squid Yes! Not So Octopus!, kterou jsme nerecenzovali a po MNPAR nemám nejmenší chuť tuto historickou křivdu napravovat.

V zásadě se hra neliší od jiných survival aren. Máte omezený prostor, ve kterém se vyskytují stále noví a noví nepřátelé, přičemž vašim úkolem je přežít co nejdéle a nastřádat tak co největší skóre. Většina survival aren je potom postavená na tom, že při přežívání obratně manévrujete mezi přibíhajícími vlnami a osvěžujete si hraní vydatnými power-upy. Odeberte z této rovnice obě věci zmíněné v poslední větě a výjde vám MNPAR.

mnpar_02Nejvýraznějším problémem je totiž nastavení celé hry. V prostředí se pohybujete pouze pomocí šipek. V praxi tedy veškerá hratelnost MNPAR vypadá tak, že s lodí (nebo čím to) létáte z jedné strany obrazovky na druhou, následně se otočíte a snažíte se pokropit co nejvíce nepřátel – a tak stále dokola. Nebo tedy ne stále dokola, vaše životnost se počítá maximálně na desítky sekund (čest vyjímkám), autor ovšem do survival areny s její průtokovou životností avatarů vložil nejpomalejší možný respawn ze všech. Umřete-li, musíte ještě napsat svoje jméno, následně hra skočí do menu a vy znovu musíte čekat, až se načte kolo.

mnpar_03Navíc, nepřátelé se vám opět rodí doslova pod nohama. To, co mi vadilo u Nanozoe, je zpět v celé svojí zrůdnosti. Utíkáte přes celou obrazovku, za lodí se vám tvoří šňůra nepřátel, ale hra najednou zničeno nic vygeneruje další tři protivníky přímo před vámi. Neobratně se jim na klávesnici pokusíte vyhnout, nezvládnete to, a než si kolo vyzkoušíte znova, vytrpíte si ono bolestivé nahrávání. Frustrace se objevuje nečekaně rychle a s nečekanou intenzitou.

MNPAR napsal všeho všudy za dvě hodiny a 40 minut, opět do soutěže ílem vytvořit Retro/future gamesy. Čest jeho schopnostem, ale prokáže službu sobě i lidstvu, pokud svůj um obrátí třeba na léčbu infarktů. Lehce by totiž chrlením dalších podobných her někomu mohl jeden přivodit.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

26 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...Najdete na iDNES.cz