Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mr. Bike - opravdový pan Závodník!

  12:00aktualizováno  18. srpna 2004 2:43
Máte-li problém se spuštěním nejnovějších her z prostředí motocyklových závodů, nejspíše dáte za vděk gamesce Mr. Bike, která se točí právě kolem oněch strojů nejrůznějších kubatur. Stane se i z Vás opravdový pan Závodník?
50

Mr. Bike

Platforma: Freeware
Výrobce: Herve

Stáhnout

Simulátorů závodů motocyklů jsem doposud mezi freewarovými hrami příliš neviděl a tak není divu, že spolu s objevem gamesky Mr. Bike jsem doufal, že své adrenalinové touhy naplno uspokojím.

Mr. Bike

Po spuštění se sice nedočkáme žádného menu ve kterém bychom mohli ovlivnit některé vlastnosti hry, ale přeci jen, pomocí šipek vpravo a vlevo určíme obtížnost - ta je také efektně graficky naznačena. Poté stačí zmáčknout klávesu a po rozsvícení zelené na semaforu vzhůru kupředu!

Na startu je přítomno několik závodníků, přičemž úkolem hry není dojet na první pozici, ale dostat se v daném kole do konce závodů. Abych byl přesný, máte jistý časový limit, ve kterém musíte protnout cílovou pásku a pakliže se vám to povede včas, získáte dokonce prémiové body. Následuje další okruh a další časový limit ... Dá se tedy říci, že soupeři jsou zde pouze proto, aby vám bránili v cestě a celkově vás obtěžovali.

Mně osobně dělalo velký problém zvládnout ovládání stroje při vyšších rychlostech, neboť stačí chvíli držet šipku vpřed a hra se stává téměř neovladatelnou. Okolní prostředí ubíhá rychleji než je vhodné a protože stačí o pár centimetrů opustit silnici a bum bác, motocyklista padá. Následuje několikasekundová pauza a tím pádem i hodně ztracených bodů do celkového skóre.

Už při prvním kontaktu s touto freewarovkou jsem tušil, že technické (tj. grafické a zvukové) zpracování nebude patřit k těm nejlepším. A moje předtucha byla správná - neefektní zvukové pozadí, roztodivné grafické efekty, sem tam trhavé pozadí, no prostě nic chvályhodného.

Mr. Bike

Zvuky a hudbu bych nerad hodnotil, ono už samotné nastavení je dosti problémové - kdo pamatuje trampoty kolem nejrůznějších IRQ, DMA a počtu kanálů z dob minulých, ví, o čem mluvím. Mně samotnému se zvuky vůbec nechytaly a až po přebootování do Windows 9x jsem mohl jednou jedinkrát slyšet, jaké kvality jsou - nevalné.

Ani oku však hra příliš nelahodí, žádné grafické čarování tak nečekejte. Podpora 3D je takřka nulová, také kouřové efekty si tvůrci nechali na jindy a proto si zkuste vzpomenout, jak vypadalo legendární Moto GP od Accolade - přesně takovým stylem je totiž zpracována dnešní hra. A multiplayer? Ani náhodou.

Stejné dvousloví jako v minulém odstavci na konci by se dalo nejspíše "zneužít" i na hodnocení hry jakožto celku. Nevkusná grafika a nepříliš povedené zvuky tomu jen napomáhají. Byl bych ale špatný recenzent, kdybych hru jen hanil a tak věřím, že i přes zmiňované nedostatky si najdete své (+) a hru si stáhnete.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

64 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 111 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...Najdete na iDNES.cz