Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mr. Bike - opravdový pan Závodník!

  12:00aktualizováno  18. srpna 2004 2:43
Máte-li problém se spuštěním nejnovějších her z prostředí motocyklových závodů, nejspíše dáte za vděk gamesce Mr. Bike, která se točí právě kolem oněch strojů nejrůznějších kubatur. Stane se i z Vás opravdový pan Závodník?
50

Mr. Bike

Platforma: Freeware
Výrobce: Herve

Stáhnout

Simulátorů závodů motocyklů jsem doposud mezi freewarovými hrami příliš neviděl a tak není divu, že spolu s objevem gamesky Mr. Bike jsem doufal, že své adrenalinové touhy naplno uspokojím.

Mr. Bike

Po spuštění se sice nedočkáme žádného menu ve kterém bychom mohli ovlivnit některé vlastnosti hry, ale přeci jen, pomocí šipek vpravo a vlevo určíme obtížnost - ta je také efektně graficky naznačena. Poté stačí zmáčknout klávesu a po rozsvícení zelené na semaforu vzhůru kupředu!

Na startu je přítomno několik závodníků, přičemž úkolem hry není dojet na první pozici, ale dostat se v daném kole do konce závodů. Abych byl přesný, máte jistý časový limit, ve kterém musíte protnout cílovou pásku a pakliže se vám to povede včas, získáte dokonce prémiové body. Následuje další okruh a další časový limit ... Dá se tedy říci, že soupeři jsou zde pouze proto, aby vám bránili v cestě a celkově vás obtěžovali.

Mně osobně dělalo velký problém zvládnout ovládání stroje při vyšších rychlostech, neboť stačí chvíli držet šipku vpřed a hra se stává téměř neovladatelnou. Okolní prostředí ubíhá rychleji než je vhodné a protože stačí o pár centimetrů opustit silnici a bum bác, motocyklista padá. Následuje několikasekundová pauza a tím pádem i hodně ztracených bodů do celkového skóre.

Už při prvním kontaktu s touto freewarovkou jsem tušil, že technické (tj. grafické a zvukové) zpracování nebude patřit k těm nejlepším. A moje předtucha byla správná - neefektní zvukové pozadí, roztodivné grafické efekty, sem tam trhavé pozadí, no prostě nic chvályhodného.

Mr. Bike

Zvuky a hudbu bych nerad hodnotil, ono už samotné nastavení je dosti problémové - kdo pamatuje trampoty kolem nejrůznějších IRQ, DMA a počtu kanálů z dob minulých, ví, o čem mluvím. Mně samotnému se zvuky vůbec nechytaly a až po přebootování do Windows 9x jsem mohl jednou jedinkrát slyšet, jaké kvality jsou - nevalné.

Ani oku však hra příliš nelahodí, žádné grafické čarování tak nečekejte. Podpora 3D je takřka nulová, také kouřové efekty si tvůrci nechali na jindy a proto si zkuste vzpomenout, jak vypadalo legendární Moto GP od Accolade - přesně takovým stylem je totiž zpracována dnešní hra. A multiplayer? Ani náhodou.

Stejné dvousloví jako v minulém odstavci na konci by se dalo nejspíše "zneužít" i na hodnocení hry jakožto celku. Nevkusná grafika a nepříliš povedené zvuky tomu jen napomáhají. Byl bych ale špatný recenzent, kdybych hru jen hanil a tak věřím, že i přes zmiňované nedostatky si najdete své (+) a hru si stáhnete.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

64 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 111 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz