Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mr Blocko: Super Tournament Edition - originální Tetris

  12:00aktualizováno  2:11
Na pravidla Tetrisu můžete v případě této hříčky takřka okamžitě zapomenout. Ta totiž byla od začátku překopána a autoři nám servírují zajímavou novinku v podobě nepřímého ovládání kostiček. Ostatně vyzkoušejte si to sami.
60

Mr Blocko: Super Tournament Edition

Platforma: Freeware
Výrobce: Perfect Run

Stáhnout

ProKiller ManUpřímně jsem při stahování Mr Blocko: Super Tournament Edition netušila, že si na disk vlastně umisťuju léty prověřený Tetris. Hodnocení tohoto projektu v zahraničí ale nevypadalo nejhůře, jednalo se tedy o jakousi jasnou volbu, kterou naštěstí přílie nepokazilo ani zklamání z toho, že jde „pouze“ o Tetris.

S logickou hrou původně z ruska má ale naštěstí Mr Blocko společných jen několik málo věcí. V prvé řadě jde o tvar kostiček, kde se setkáváme s krychlemi, dlouhými čárami či objekty do tvar písmene L. Tyto všechny se opět pohybují z horní strany obrazovky, odkud padají konstantní rychlostí k zemi. Ve vaší kompetenci ovšem není do jejich pádu žádným způsobem zasahovat. Nelze tedy pomocí šipek změnit místo dopadu, stejně jako není možné stiskem tlačítka Mr Blockopřetáčet jednotlivé kostky. Zkrátka a dobře tak jak vyrazí zt horní hrany obrazovky, tak také dopadnou až k zemi.

Teprve na ní totiž začínají vaše pravomoce. Ve skutečnosti se zhostíte ovládání drobečka o velikosti jediné kostičky. S tím je možné hýbat doprava, doleva stejně jako vyskakovat nahoru, to ovšem pouze do omezené výšky. Ještě jsem ale nezmínila jednu podstatnou věc a sice že dokážře posunovat s již usazenými kostičkami po herním povrchu. Pokud si tedy stoupne do mezery, může kostičky v řadě nalevo a napravo od sebe posunout trochu dál doprava nebo do leva, přičemž ty co přebývají se od bloku oddělí a přepadnou dolů čímž třeba zaplní potřebnou mezeru. Problém ale spočívá v tom, že občas musíte posunou s ProKiller Manřadou, na které se nachází ještě celá řada dalších kostiček. S těmi posunou takto prímo nalze a zůstávají na místě, navíc po chvíli, co řadu odsunete začšnou padat dolů. Důležité tedy je posouvat jen po kouskách a následně utíkat do bezpečí, aby vám něco nebezpečného nespadlo na hlavu. To samé se může stát v případě, že se zamyslíte a v průběhu posunování nebudete dávat pozor na nové kostičky přilétávající shora. Ty vám totiž také mohou padat na hlavu, zablokovat vám odchod a jinak znepříájemnit život. Pokud vás nějaká kostka doopravdy zamáčkne, nemusíte si zoufat. Jediné co vás čeká je několikasekundová penalizace a opětovný návrat do hry. Na žádné životy se zde tedy nehraje, což ale vůbec nevadí – ztráta času za těchto pravidel způsobí dostatek problémů sama o sobě.

Mr Blocko: Super Tournament Edition je tedy zajímavě přejatý Tetris s novým nápadem, který troufám si říct opravdu významně zasahuje do celkové hratelnosti. Grafická stránka naopak lehce zaostává a ani hratelnost není špičková – zkrátka a dobře šest bodů jako vyšitých.

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

21 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Nákup až domů: Vyhrajte poukaz na Tesco Online nákupy
Nákup až domů: Vyhrajte poukaz na Tesco Online nákupy

Soutěžíme o poukázky na nákup Tesco Online nákupy v hodnotě 1500 Kč, 1000 Kč a 500 Kč. Objednaný nákup vám kurýr přiveze až ke dveřím, což si pochvaluje i naše redakce eMimino.cz - otestovali jsme dovoz do práce a uspořádali místo oběda společný piknik.Najdete na iDNES.cz