Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mr Blocko: Super Tournament Edition - originální Tetris

  12:00aktualizováno  2:11
Na pravidla Tetrisu můžete v případě této hříčky takřka okamžitě zapomenout. Ta totiž byla od začátku překopána a autoři nám servírují zajímavou novinku v podobě nepřímého ovládání kostiček. Ostatně vyzkoušejte si to sami.
60

Mr Blocko: Super Tournament Edition

Platforma: Freeware
Výrobce: Perfect Run

Stáhnout

ProKiller ManUpřímně jsem při stahování Mr Blocko: Super Tournament Edition netušila, že si na disk vlastně umisťuju léty prověřený Tetris. Hodnocení tohoto projektu v zahraničí ale nevypadalo nejhůře, jednalo se tedy o jakousi jasnou volbu, kterou naštěstí přílie nepokazilo ani zklamání z toho, že jde „pouze“ o Tetris.

S logickou hrou původně z ruska má ale naštěstí Mr Blocko společných jen několik málo věcí. V prvé řadě jde o tvar kostiček, kde se setkáváme s krychlemi, dlouhými čárami či objekty do tvar písmene L. Tyto všechny se opět pohybují z horní strany obrazovky, odkud padají konstantní rychlostí k zemi. Ve vaší kompetenci ovšem není do jejich pádu žádným způsobem zasahovat. Nelze tedy pomocí šipek změnit místo dopadu, stejně jako není možné stiskem tlačítka Mr Blockopřetáčet jednotlivé kostky. Zkrátka a dobře tak jak vyrazí zt horní hrany obrazovky, tak také dopadnou až k zemi.

Teprve na ní totiž začínají vaše pravomoce. Ve skutečnosti se zhostíte ovládání drobečka o velikosti jediné kostičky. S tím je možné hýbat doprava, doleva stejně jako vyskakovat nahoru, to ovšem pouze do omezené výšky. Ještě jsem ale nezmínila jednu podstatnou věc a sice že dokážře posunovat s již usazenými kostičkami po herním povrchu. Pokud si tedy stoupne do mezery, může kostičky v řadě nalevo a napravo od sebe posunout trochu dál doprava nebo do leva, přičemž ty co přebývají se od bloku oddělí a přepadnou dolů čímž třeba zaplní potřebnou mezeru. Problém ale spočívá v tom, že občas musíte posunou s ProKiller Manřadou, na které se nachází ještě celá řada dalších kostiček. S těmi posunou takto prímo nalze a zůstávají na místě, navíc po chvíli, co řadu odsunete začšnou padat dolů. Důležité tedy je posouvat jen po kouskách a následně utíkat do bezpečí, aby vám něco nebezpečného nespadlo na hlavu. To samé se může stát v případě, že se zamyslíte a v průběhu posunování nebudete dávat pozor na nové kostičky přilétávající shora. Ty vám totiž také mohou padat na hlavu, zablokovat vám odchod a jinak znepříájemnit život. Pokud vás nějaká kostka doopravdy zamáčkne, nemusíte si zoufat. Jediné co vás čeká je několikasekundová penalizace a opětovný návrat do hry. Na žádné životy se zde tedy nehraje, což ale vůbec nevadí – ztráta času za těchto pravidel způsobí dostatek problémů sama o sobě.

Mr Blocko: Super Tournament Edition je tedy zajímavě přejatý Tetris s novým nápadem, který troufám si říct opravdu významně zasahuje do celkové hratelnosti. Grafická stránka naopak lehce zaostává a ani hratelnost není špičková – zkrátka a dobře šest bodů jako vyšitých.

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

21 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů


Nejčtenější

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...

Další z rubriky

V temné Shadow Web nemůžete věřit jen vlastním očím

Shadow Web

Podobně jako v mnoha jiných hororech, i v Shadow Web musíte uniknout ze zamčené budovy a nenechat se sežrat. Hru...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...Najdete na iDNES.cz