Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mr. Jones' Dream - trápení dospělých

aktualizováno 
Znáte to sami. Pokud máte nějaké trápení, pronásleduje vás na každém kroku, když jste vzhůru, ale i ve spánku. S panem Jonesem si tak projdete celou noční můrou a jeho trablemi dospělých.
68

Mr Jones Dream

Platforma: Freeware
Výrobce: Theta

  • hra s nepřímo vyjadřující myšlenky autora
  • několik různých prostředí
  • poměrně krátké a jednoduché

Stáhnout

Mr. Jones' Dream

Mr. Jones' DreamV poslední době se stávají počítačové hry a především indie scéna uměleckým prostředkem, místem pro reklamu, ale také k prezentování vlastních názorů, což je právě případ Mr. Jones' Dream a nadšeni z tohoto produktu budou především ti, kteří se nad ním dokážou hlouběji zamyslet a pochopí, oč autorovi vlastně šlo. Zde přejímáte roli bussinessmana, pana Jonese. Ten je poměrně znaven jeho dospěláckým životem, který se mu také v různých zpodobeninách, metaforách a podobně. Prostředí, stejně jako hlavní tématika se během průběhu hry několikrát změní a během toho stihnete navštívit všechny problémy, které ho trápí a to od peněz, práce až po sexuální život (ačkoliv je tato část spíše okrajová, možná bychom hru přeci jen malým dětem nedoporučovali, stejně by ji Mr. Jones' Dreamnepochopily).

Mr. Jones' Dream je těžké žánrově zaškatulkovat, možná právě proto, že zasahuje do více částí. Jednak je to arkáda, kterou poznáte asi nejvýrazněji. S hlavním hrdinou budete hopsat po plošinkých, překonávat smrtelné překážky a tedy pokoušet se přežít. Vzhledem k tomu, že toho dost projdete bez toho, abyste bojovali a jen sledujete okolí, je možné na projekt přilepit také explore plošinovka. Poslední škatulkou je možná trochu nečekaně logická hra – během cesty totiž narazíte na celou řadu rébusů, které bude třeba rozlousknout.

Logických prvků ale není ve hře zase tolik, vlastně všechny tři typy se tak nějak Mr. Jones' Dreamrozumně prolínají, nepřebíjí a ladí k sobě. Logické rébusy nebudou nikterak složité. Jako příklad je možné uvést vypuštění monstra v jedné z brzkých částí hry. To totiž projdete kolem zavřených dveří, kde je vám napovězeno, že je dokáže prorazit jen monstrum. To je zavřené na opačné straně, je nutné ke dveřím sebrat klíč a následně rychle utíkat, aby vás snad nedostalo. Zbytek spočívá v mačkání barevných tlačítek a otevírání barevných dveří, které pouštní monstrum z jednoho místa na druhé až tam, kam potřebujete.

Co je možné projektu Mr. Jones' Dream vytknout, to je především krátká hratelnost a její občasné slabší momenty, kdy jednu pasáž projíždíte opakovaně. Naštěstí byly po prostoru umístěné drobné kazetky, které uloží aktuální pozici a v případě smrti se vracíte pouze do tohoto bodu.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

68 %

Hodnocení čtenářů

65 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 16 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Najdete na iDNES.cz