Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mudlarks je adventura plná mystéria a detektivní práce

  20:37aktualizováno  20:37
Poutavá a technicky vytříbená adventura ze staré školy Mudlarks vypráví mysteriózní příběh o podivných anomáliích, padajících meteoritech a ztraceném příteli. Spousta herní náplně dává dohromady několik hodin čistého času, které u hry strávíte.
90

Mudlarks

Platforma: Freeware
Výrobce: Cloak And Dagger Games

  • technicky bez chyby
  • napínavý příběh
  • velmi douhá herní doby
  • klasické problémy, jakými trpí každá klasická adventura

Stáhnout

Mudlarks | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Mudlarks

Jak se z obyčejného a ničím nevýrazného dne rodilého Londýňana může stát největší dobrodružství? Stačí k tomu zvědavost a několik neočekávaných událostí. Mudlarks je čistokrevná adventura jako ze staré školy se všemi pozitivy i negativy, které z toho plynou. Pokud máte tento žánr v oblibě, čeká vás minimálně několik hodin dlouhý a napínavý zážitek.

Mudlarks

Mudlark je podle všeho člověk, který se prochází po nábřeží řeky, či pláži a hledá v písku a bahně cennosti a zvláštní předměty, které voda vyplavila. Hlavní hrdina této hry, Winston, má přesně takovouto zálibu.

Není v tom sám. Jeho přítel Vincent s ním podniká dlouhé výpravy po břehu Temže, kde spolu za pomocí detektoru kovu hledají starobylé cetky dávno mrtvých obyvatel města. Jenže, jednoho dne, kdy jde Vincent jen o několik minut napřed, se Winstonovi jeho kamarád v podstatě "vypaří" před očima.

Mudlarks

Po příteli nikde ani památky a celé koryto řeky je uzavřeno z důvodů nějaké zvláštní nákazy, která se šíří městem po včerejším pádu meteoritu. Lidé, kteří jsou spatřeni u vody, mizí a objevují se podivná znamení a jevy, které viditelně nejsou dílem přírody. Je třeba se obrnit trpělivostí a začít uvažovat jako opravdový detektiv. Pátrání zcela jistě přinese nečekaná odhalení.

Mudlarks

Jak bylo řečeno, Mudlarks je klasická adventura do morku kostí. Ovládá se čistě myší a úkony, které má postava vykonat, je třeba přepínat pravým tlačítkem, takže se připravte na spoustu zbytečného klikání.

Mudlarks

Některé postupy nedávají úplně logický smysl (předměty, které byly předtím neaktivní, lze po rozhovoru sebrat apod.), ale tak nějak už to u těchto her zkrátka chodí. Sem tam je třeba najít na obrazovce malinkou, zašantročenou věc, ale celkově z toho milovníci adventur budou u vytržení.

Mudlarks

Graficky i technicky je na tom Mudlarks velmi dobře. Pokud pomineme, že hra je po vizuální stránce složena jako vystřihovánka z reálných fotografií míst a osob, což působí sice originálně, ale trochu podivně, není na co si stěžovat.

Mudlarks

Ti nejlepší dohrají hru minimálně za dvě hodiny a po celou dobu (pokud se nějak nezaseknou) se budou skvěle bavit. Kvalitní příběh je zde totiž to nejdůležitější. K tomu čtyřicet lokací a stejný počet charakterů k rozhovoru a vyjde vám, že Mudlarks jsou více, než hodně kvalitní adventura zdarma.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

54 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 6 čtenářů

Témata: Meteorit

Nejčtenější

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.Najdete na iDNES.cz