Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Muon - arkádová rychlovka na čas

  12:00aktualizováno  11:34
Hledáte jednoduchou a objemově malou hříčku, která by vás dokázala na několik málo minut zbavit všech myšlenek okolo, čímž byste se skvěle odreágovali? Muon je zde pro vás, díky jejímu zběsilému tempu nebudete mít čas přemýšlet!
70

Muon

Platforma: Freeware
Výrobce: Kvalsternacka

Stáhnout

Muon Muon – jednoduchý název pro podobně laděnou arkádovou hříčku byl nepochybně autorovým záměrem a nutno dodat že poměrně povedeným. To co vzniklo jejich přičiněním totiž nese jasně modrý nádech a opravdu příjemnou hratelnost, od níž není radno čekat zázraky. Jedná se totiž spíše o kratší odreágovačku, kterou dohrajete v čase kolem deseti minut, v případě, že budete dostatečně šikovní a arkádové zdatní.

Hra se skládá z celkového počtu deseti levelů, přičemž číslo může být podstatně vyšší dodám-li, že jsou náhodně generované a tak budete-li kuMuon příkladu hrát první level pětkrát po sobě, vždy se dočkáte trochu pozměněného rozestavení herních prvků. A ty jsou protentokráte tím nejdůležitějším, co vás bude zajímat. Ovládat budete malého hrdinu ve tvaru kostky, který má za úkol přeskakovat všechny zde nastavené překážky a sbírat rozmístěné předměty. Ty jsou pro celou hru stejné, čtvercové a jasně z modrého podkladu svítící, díky čemuž je prostě nemůžete minout. K těmto kostičkám, kterých je v každém jedno-obrazovkovém levelu kolem pěti si musíte doskákat a to dle klasických hopsačkových pravidel. Pro co největší zjednodušení bylo ovládání intuitivně umístěno na čtveřici kurzorových kláves, kde vpravo a vlevo slouží pro pohyb, šipka nahoru pro výskok a ta dolů aktivuje speciální schopnost, kterou jsem ovšem příliš často při hraní této hříčky nepoužila. Jedná se o zlikvidování kostky, na níž momentálně stojíte. Muon

Daleko použitelnější a zajímavější je druhá speciální metoda, což je dvojskok. Ovládáte jí stejnou klávesou jako skok jednoduchý. Vše spočívá v tom, že v momentě, kdy jste ve vzduchu po zmáčknutí klávesy nahoru, urychleně stisknete klávesu ještě jednou, což vyvolá u hlavního hrdiny další odraz a navýší tak svůj aktuální skok. Bez této možnosti byste se ve světě Muon jistě velice rychle ztratili díky poměrně vysoko postaveným stěnám, které nejsou jiným způsobem překonatelné. Co se týče celkového úkolu hry, musíte v co nejkratším čase absolvovat všech deset levelů což může znít jako práce na celé odpoledne. Ve skutečnosti ale akce příjemně odsýpá a tak není problém dokončit každý level v čase okolo jedné minuty.

Autoři zajímavé arkádové hry Muon vsadili na jednoduchost, přičemž jejich volba byla více než úspěšná. Díky svižné hratelnosti jim s radostí odpustím i to poměrně jednodušší grafické zpracování.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

13 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...Najdete na iDNES.cz