Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Murder in New York – na stopě zločinu

  8:59aktualizováno  11:59
Zdali odhalíte chladnokrevnou vraždu ve vysoce postavené newyorské rodině, je jen na vás.
80

Murder in New York

Platforma: Freeware
Výrobce: Gametop

  • Grafika a stylizace (pro cílovou skupinu)
  • Hidden object hratelnost
  • Detektivní story
  • Jedno velké klišé

Stáhnout

Murder in New York

Titul určený především ženským hráčkám, to je Murder in New York. Jedná se o hru z dílny studia Alawar a má všechny známky svých autorů – stojí na nekonečně detailní stylizované grafice, obsahuje jak minihry, tak i hledání skrytých objektů (hidden object hra) a má melodramatický příběh o jednom temném tajemství i heterosexuálním vztahu dvou protřelých policistů.

Murder in New York

Murder in New York

Murder in New York

Murder in New York

Mladá žena byla ve svém bytě vysoko v mrakodrapu nemilosrdně střelena do hrudníku. Díky konexím její rodiny je na případ okamžitě přidělena genderově vyvážená dvojice mladých a talentovaných policistů. A je jen na hráčových schopnostech, zdali se doberou pravdě.

Murder in New York je svou konstrukcí identickým klonem jiných her od Alawaru. V sérii detailně vykreslených obrazovek zde hledáte důkazy stejně, jako jsme třeba v Lost City of Z pátrali po ztracené sestře – tedy pomocí hidden object očuchávání, jestli jediný pixel na koberci není zaschlá kapka krve. Kromě této složky, a občasných miniher (jako třeba skládání soupravy forenzního specialisty; sám by toho asi nebyl schopen) nás čeká i výslech svědků.

Hře nechybí ani jiný znak stáje Alawar/MyPlayCity, tedy interaktivní leč dvourozměrná grafika par excellence. Hrubě stylizované kontury všech postav i přesvětlený vzhled lokací zkrátka vypadá lépe než samotná realita a nezávislí vývojáři mají ještě co dělat, aby vysokou úroveň těchto her dohnali. A, jak už je zvykem, spolu se hrou si stáhnete i nepříjemný adware.

Co naplat, je třeba si připustit, že herní populace čítá mnoho chutí a i Murder in New York se svému cílovému publiku dozajista zavděčí. Jeho vývojáři vědí, co dělají. Přesto, že je zde vidět určitý mírný pokrok v mezích zákona (jako ústřední pár detektiv a detektivka), je ale tak rozhodně škoda, že vývojáři Murder in New York se ani za mák nesnaží o jakýkoliv experiment co do dekonstrukce herních nebo příběhových prvků.

Murder in New York

Murder in New York

Murder in New York

Murder in New York

Murder in New York je jako dobře vyvedená harlequinka (a ilustrace vypadají zcela stejně) a jako v takové se žel bohu nesluší, aby se postmoderně zamýšlela nad světem zločinu a vysoké politiky a neservírovala jenom jinak podané kýčovité klišé. Může se nám to nelíbit, ale mnohem dražší střílečky určené hráčům mužského pohlaví dělají v podstatě totéž s tématem války a armády.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

55 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 45 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...Najdete na iDNES.cz