Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Murder in New York – na stopě zločinu

  8:59aktualizováno  11:59
Zdali odhalíte chladnokrevnou vraždu ve vysoce postavené newyorské rodině, je jen na vás.
80

Murder in New York

Platforma: Freeware
Výrobce: Gametop

  • Grafika a stylizace (pro cílovou skupinu)
  • Hidden object hratelnost
  • Detektivní story
  • Jedno velké klišé

Stáhnout

Murder in New York

Titul určený především ženským hráčkám, to je Murder in New York. Jedná se o hru z dílny studia Alawar a má všechny známky svých autorů – stojí na nekonečně detailní stylizované grafice, obsahuje jak minihry, tak i hledání skrytých objektů (hidden object hra) a má melodramatický příběh o jednom temném tajemství i heterosexuálním vztahu dvou protřelých policistů.

Murder in New York

Murder in New York

Murder in New York

Murder in New York

Mladá žena byla ve svém bytě vysoko v mrakodrapu nemilosrdně střelena do hrudníku. Díky konexím její rodiny je na případ okamžitě přidělena genderově vyvážená dvojice mladých a talentovaných policistů. A je jen na hráčových schopnostech, zdali se doberou pravdě.

Murder in New York je svou konstrukcí identickým klonem jiných her od Alawaru. V sérii detailně vykreslených obrazovek zde hledáte důkazy stejně, jako jsme třeba v Lost City of Z pátrali po ztracené sestře – tedy pomocí hidden object očuchávání, jestli jediný pixel na koberci není zaschlá kapka krve. Kromě této složky, a občasných miniher (jako třeba skládání soupravy forenzního specialisty; sám by toho asi nebyl schopen) nás čeká i výslech svědků.

Hře nechybí ani jiný znak stáje Alawar/MyPlayCity, tedy interaktivní leč dvourozměrná grafika par excellence. Hrubě stylizované kontury všech postav i přesvětlený vzhled lokací zkrátka vypadá lépe než samotná realita a nezávislí vývojáři mají ještě co dělat, aby vysokou úroveň těchto her dohnali. A, jak už je zvykem, spolu se hrou si stáhnete i nepříjemný adware.

Co naplat, je třeba si připustit, že herní populace čítá mnoho chutí a i Murder in New York se svému cílovému publiku dozajista zavděčí. Jeho vývojáři vědí, co dělají. Přesto, že je zde vidět určitý mírný pokrok v mezích zákona (jako ústřední pár detektiv a detektivka), je ale tak rozhodně škoda, že vývojáři Murder in New York se ani za mák nesnaží o jakýkoliv experiment co do dekonstrukce herních nebo příběhových prvků.

Murder in New York

Murder in New York

Murder in New York

Murder in New York

Murder in New York je jako dobře vyvedená harlequinka (a ilustrace vypadají zcela stejně) a jako v takové se žel bohu nesluší, aby se postmoderně zamýšlela nad světem zločinu a vysoké politiky a neservírovala jenom jinak podané kýčovité klišé. Může se nám to nelíbit, ale mnohem dražší střílečky určené hráčům mužského pohlaví dělají v podstatě totéž s tématem války a armády.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

55 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 45 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz