Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Musaic Box - hudebníkem a detektivem

  0:02aktualizováno  0:02
Oceněna na Indipendent Games Festivalu, představujeme vám jednu z nejlepších nezávislých her roku. Vynikající hratelnost, originalita a ocenění za game design, jež bylo rozhodně zasloužené.
88

Musaic Box

Platforma: Shareware
Výrobce: KranX Productions

  • vynikající grafika pokojů
  • originální hudební námět
  • dobrá hratelnost
  • zdarma jen hodinu

Stáhnout
Musaic BoxŽe vám nepředkládáme žádnou béčkovou záležitost o tom svědčí nejen vysoké hodnocení, pěkné obrázky kolem textu ale také nedávno ukončení Indipendent Games Festival, kde se tento projekt objevil mezi ohodnocenými. Konkrétně vyhrál ocenění za nejlepší design pro letošní ročník, s čímž se musíme ztotožnit.

Pro ty, kteří nečtou recenzi až do konce, umisťujeme informace o instalaci hned na začátek. Odsud si stáhnete jen jednoduchý instalátor, který na váš počítač umístí klienta serveru BigFighGames. Přes ten se vám automaticky spustí stahování Musaic Box. Hra sama o sobě pak má něco kolem 70 MB a ve volně zveřejněném trialu si ji můžete vychutnat rovnou hodinu. Po té již budete požádáni o zakoupení plné verze.

Obsahově je Musaic Box zajímavým spojením hry hudební společně s projektem Musaic Boxadventurního charakteru. Díky tomu je i hratelnost jasně rozdělena do dvou částí – v jedné budete hledat fragmenty hudebních děl a v té druhé budete ze získaných notiček skládat kompletní skladbu.

Nejprve si proberme část první. Ta se odehrává v několika samostatných pokojích, přičemž začínáte v interiéru plném hudebních nástrojů. Zde pro vás dědeček jako dárek nechal první kousek not a díky tomu si poprvé vyzkoušíte kompozici. Celá tato část je chápána jako takový krátký tutoriál. Po něm již budete kousky not hledat na vlastní pěst a po nalezení potřebného počtu se posunete do další místnosti a takto to funguje stále dokola.

Musaic BoxPoté co noty najdete, uloží se vám do speciální knihy. Jednotlivé skladby se ale zpravidla skládají třeba ze tří samostatných fragmentů. To pro vás znamená, že je musíte nejprve všechny najít, poté kliknout na skladbu a přesunout se do kompozičního módu. Ten připomíná logickou hru, kde máte za úkol napasovat různé tvary do omezeného prostoru, tak aby vše sedělo. V jednoduchosti to opravdu bude váš úkol, ve skutečnosti je ale daleko důležitější ona hudební kvalita. Skladbu si přehrajete dole v přehrávači a každý kousek také obsahuje část skladby. Do vyhrazené herní plochy ho tedy musíte napasovat nejen tak, aby tam seděl a v závěru byla celá plocha vyplněná, ale také tak, aby seděla hudba. Vyplněním plochy se totiž vytvoří skladba, která se bude zleva doprava přehrávat. Přitom platí, že kostky pod sebou sestávají z různých huzdebních nástrojů a hrají vždy v jednu chvíli – aby vše ladilo i v tomto smyslu, na to je rovněž důležité dbát.

I přesto, že si Musaic Box zahrajete zdarma pouze jedinou hodinu, dostanete se s trochou šikovností dostatečně daleko. Hledání stejně jako skládání je velmi zábavné, což je nutné přičíst projektu k dobru.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

88 %

Hodnocení čtenářů

54 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 49 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...Najdete na iDNES.cz