Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

MyJongg 2 - logický rychlík

  12:00aktualizováno  20. června 2:17
Omrzelo Vás hledání min nebo Solitaire z Windows a přitom vás děsně baví hry, při nichž musíte váš mozek roztáčet na nejvyšší obrátky? Tady máte jejich plnohodnotnou náhradu - předělávku klasické deskové hry MahJongg, kterou navíc můžete užívat zcela zdarma.

MyJongg 2

Platforma: Freeware

Stáhnout
MyJongg 2

V dnešní době vznikají hry různé založené na rozdílných technologiích a určené pro různé skupiny hráčů. Stále však platí, že pro úspěch jsou potřeba dvě věci: nápad a provedení. Tytam jsou doby, kdy se hry doslova rodily na koleně a hlavním cílem nebyl zisk, ale snaha něco si dokázat. U nás to tak fungovalo ještě nedávno, ale už jsme zjistili, že pokud má hra obstát i za hranicemi milované vlasti, je potřeba to dělat se vší parádou a jak už Hidden & Dangerous se svým datadiskem či Flying Heroes dokázali a připravovaná Mafia nebo FlashPoint dokazují, umíme to.

V poslední době to vypadá tak, že producent, jemuž český vývojový tým svou hru "střelí" či ji pro něj exkluzivně vyvíjí, vrazí nějaký ten milion do reklamy a když je prodejnost obzvláště dobrá, přidá se datadisk, který hráče zabaví do doby, než se vyprodukujete pokračování a tak to pokračuje dál a dál. Pokud se jedná o akční hry, adventury nebo RPG-čka, někdo se o ty tuny grafiky, levelů a zápletek příběhu postarat musí a jinak to asi nejde. Trochu jinak je to ale u her logických. Zde jde v první řadě o nápad a ten má autor vlastně zadarmo, provedení není kritickým požadavkem a zvládne to i jeden člověk. Snad proto je v této oblasti převaha sharewarových i freewarových her, MyJongg 2pro názornost jmenujme třeba BonusWebem vydávanou Dámu či úspěšné Berušky. Dnes vám v rubrice plné hry přinášíme taktéž logickou hru, která vznikla na východě, konkrétně v Japonsku, avšak titul, který do počítačové podoby převedla spousta jednotlivců a týmů a který si můžete stáhnout z našich stránek, pochází od našich západních sousedů - CyLog Software, kteří pocházejí z Řecka.

Jak už název dnes nabízené plné hry napovídá, jedná se o klasiku nejklasičtější, modifikaci známého MahJonggu, který býval součástí Windows 3.x s tím rozdílem, že tento titul se jmenuje MyJongg 2. Nevím, jestli je MahJongg nutno otrlejším pařanům představovat, jedná se o předělávku klasické deskové hry, přičemž po spuštění se vám objeví hrací plocha (stůl) se spoustou setříděných kostiček s různými znaky či písmeny a vaším úkolem je tyto spárovat tak, abyste se všech nakonec zbavili. Pochopitelně že nemůžete používat kostičky podle toho, jak se vám zlíbí, ale i v MahJonggu existuje nějaký řád - párovat můžete pouze shodné znaky, které jsou umístěny na kraji a jejichž použitím byste nevytvořili mezeru, která by mohla způsobit pád pyramidy, či která by odřízla jiné kostičky od světa a byť to může vypadat sebevíc jednoduše, vězte, MyJongg 2že vaše mozkové závity se budou muset hóóódně protáčet, abyste vygenerovanou hru zvládli. A když se vám to po nějaké době podaří, můžete si vygenerovat novou - a nebojte, že by se vám po chvíli jednotlivé stoly opakovaly, jednotlivých modifikací je tam totiž něco kolem sta tisíc.

Abych byl upřímný, neomrzí se vám ani vzhled. MyJongg 2 totiž kromě obrovské spousty vygenerovaných partiček MahJonggu nabízí také několikero layoutů, přičemž si můžete vybrat z deseti různých složení kostiček se znaky na stole od klasické a téměř každým člověkem známé pyramidy až třeba po netradiční složení připomínající čtyři vedle sebe stojící komíny. I tímto vylepšením dostává hra nový rozměr a nedá se v žádném případě srovnávat se starou známou hrou z Windows 3.x. Samozřejmostí pak je několik různých obrázků na zadní straně skládaných kostiček, přičemž v MyJonggu jich je celkem šest.

Jen velice těžko se píše o všeobecně známých hrách, případně o všeobecně známých předělávkách všeobecně známých stolních her a MyJongg 2 je toho příkladem. Proto už nebudu déle odpoutávat vaši pozornost tímto článkem a řeknu jen jediné - tuhle hru prostě musíte mít, ať už jste sedmnáctiletej studentík nebo čtyřicetiletý inženýr - tento logický rychlík totiž určitě zabaví hráče všech věkových kategorií.

Autor:


Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

ZE ŽIVOTA: Že jsem ho neporodila? To je jedno, dám mu všechnu lásku
ZE ŽIVOTA: Že jsem ho neporodila? To je jedno, dám mu všechnu lásku

V podstatě jde o pohádku, protože vše končí dobře, jen svatbou to teprve začalo...Najdete na iDNES.cz