Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

MyJongg 2 - logický rychlík

  12:00aktualizováno  20. června 2:17
Omrzelo Vás hledání min nebo Solitaire z Windows a přitom vás děsně baví hry, při nichž musíte váš mozek roztáčet na nejvyšší obrátky? Tady máte jejich plnohodnotnou náhradu - předělávku klasické deskové hry MahJongg, kterou navíc můžete užívat zcela zdarma.

MyJongg 2

Platforma: Freeware

Stáhnout
MyJongg 2

V dnešní době vznikají hry různé založené na rozdílných technologiích a určené pro různé skupiny hráčů. Stále však platí, že pro úspěch jsou potřeba dvě věci: nápad a provedení. Tytam jsou doby, kdy se hry doslova rodily na koleně a hlavním cílem nebyl zisk, ale snaha něco si dokázat. U nás to tak fungovalo ještě nedávno, ale už jsme zjistili, že pokud má hra obstát i za hranicemi milované vlasti, je potřeba to dělat se vší parádou a jak už Hidden & Dangerous se svým datadiskem či Flying Heroes dokázali a připravovaná Mafia nebo FlashPoint dokazují, umíme to.

V poslední době to vypadá tak, že producent, jemuž český vývojový tým svou hru "střelí" či ji pro něj exkluzivně vyvíjí, vrazí nějaký ten milion do reklamy a když je prodejnost obzvláště dobrá, přidá se datadisk, který hráče zabaví do doby, než se vyprodukujete pokračování a tak to pokračuje dál a dál. Pokud se jedná o akční hry, adventury nebo RPG-čka, někdo se o ty tuny grafiky, levelů a zápletek příběhu postarat musí a jinak to asi nejde. Trochu jinak je to ale u her logických. Zde jde v první řadě o nápad a ten má autor vlastně zadarmo, provedení není kritickým požadavkem a zvládne to i jeden člověk. Snad proto je v této oblasti převaha sharewarových i freewarových her, MyJongg 2pro názornost jmenujme třeba BonusWebem vydávanou Dámu či úspěšné Berušky. Dnes vám v rubrice plné hry přinášíme taktéž logickou hru, která vznikla na východě, konkrétně v Japonsku, avšak titul, který do počítačové podoby převedla spousta jednotlivců a týmů a který si můžete stáhnout z našich stránek, pochází od našich západních sousedů - CyLog Software, kteří pocházejí z Řecka.

Jak už název dnes nabízené plné hry napovídá, jedná se o klasiku nejklasičtější, modifikaci známého MahJonggu, který býval součástí Windows 3.x s tím rozdílem, že tento titul se jmenuje MyJongg 2. Nevím, jestli je MahJongg nutno otrlejším pařanům představovat, jedná se o předělávku klasické deskové hry, přičemž po spuštění se vám objeví hrací plocha (stůl) se spoustou setříděných kostiček s různými znaky či písmeny a vaším úkolem je tyto spárovat tak, abyste se všech nakonec zbavili. Pochopitelně že nemůžete používat kostičky podle toho, jak se vám zlíbí, ale i v MahJonggu existuje nějaký řád - párovat můžete pouze shodné znaky, které jsou umístěny na kraji a jejichž použitím byste nevytvořili mezeru, která by mohla způsobit pád pyramidy, či která by odřízla jiné kostičky od světa a byť to může vypadat sebevíc jednoduše, vězte, MyJongg 2že vaše mozkové závity se budou muset hóóódně protáčet, abyste vygenerovanou hru zvládli. A když se vám to po nějaké době podaří, můžete si vygenerovat novou - a nebojte, že by se vám po chvíli jednotlivé stoly opakovaly, jednotlivých modifikací je tam totiž něco kolem sta tisíc.

Abych byl upřímný, neomrzí se vám ani vzhled. MyJongg 2 totiž kromě obrovské spousty vygenerovaných partiček MahJonggu nabízí také několikero layoutů, přičemž si můžete vybrat z deseti různých složení kostiček se znaky na stole od klasické a téměř každým člověkem známé pyramidy až třeba po netradiční složení připomínající čtyři vedle sebe stojící komíny. I tímto vylepšením dostává hra nový rozměr a nedá se v žádném případě srovnávat se starou známou hrou z Windows 3.x. Samozřejmostí pak je několik různých obrázků na zadní straně skládaných kostiček, přičemž v MyJonggu jich je celkem šest.

Jen velice těžko se píše o všeobecně známých hrách, případně o všeobecně známých předělávkách všeobecně známých stolních her a MyJongg 2 je toho příkladem. Proto už nebudu déle odpoutávat vaši pozornost tímto článkem a řeknu jen jediné - tuhle hru prostě musíte mít, ať už jste sedmnáctiletej studentík nebo čtyřicetiletý inženýr - tento logický rychlík totiž určitě zabaví hráče všech věkových kategorií.

Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz