Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Myš 3 – osvoboďte své kamarádky

  12:00aktualizováno  23. srpna 10:00
Co je to myš každý dobře ví. Mnoho z vás dost možná tyto drobné tvorečky žijící hluboko pod zemí nemá příliš v lásce. Potřebuje-li však jejich kolonie pomoci, musíte hodit všechny tyto problémy za hlavu. Tak do boje, početná vojska pavouků již vyčkávají!
60

Myš 3

Platforma: Freeware
Výrobce: Phoennix

Stáhnout

Myš 3 Tituly vytvořené za pomocí programu Game Maker jsou nejen hráči, nýbrž zejména samotnými tvůrci volně šířitelných her, hromadně zatracovány. Jestliže jste také přesvědčeni o tom, že za pomocí tohoto prográmku nelze vytvořit zajímavé a především skvěle hratelné dílko, neměli byste dnešní Myš 3 v žádném případě minout. Bez debat se totiž jedná o jednu z nejlepších českých freeware her vytvořených za pomocí tohoto neblaze proslulého prográmku.

Jako již v tolika hrách, také zde stojí na samotném počátku celého příběhu katastrofa, která zachvátila naší planetu Zemi. Ta však naštěstí nijak nepoškodila lidskou rasu, nýbrž kolonii myší, žijících v chladných podzemních norách. Desetitisíce z nich byly naloženy na několik lodí a odvezeny desítky kilometrů daleko na planetu, kde vládli replikátoři. Ti již s nimi měli své plány – chtěli od základů změnit jejich genetickou stavbu. Jak to tak již ale chodí, pokus se jim poněkud vymkl z rukou a místo pozměněného zvířátka z toho vzešel mutant nadměrných velikostí. Myš 3 Naštěstí se však jedné statečně myšce podařilo opustit klece únosců a je odhodlána s mutantem skoncovat a pomoci svým přátelům. Čeká na ní však daleko nebezpečnější cesta, než si dokáže sama představit.

Společně s touto odvážnou myškou budete procházet skrze několik levelů, jež tvoří bludiště s pouze jediným východem. Nejste však v žádném případě nuceni prolézt každičkou uličku - cesta kterou si vyberete je pouze na vás. Vždy je totiž přítomně jakási hlavní pěšina, po níž se dá vydat přímo k cíli. Pro hráče, kteří dychtí po vysokém skóre je však přichystáno velké množství odboček, které jsou však ve většině případů zahrazeny nějakou zapeklitou překážkou. Jestliže se vám ji však podaří překonat, budete po zásluze odměněni velkou kupou peněz, které se okamžitě připočítají na vaše skóre, nebo třeba také dalším životem. Kromě všemožných nástrah jsou však vašimi úhlavními nepříteli pavouci a jiná zvířata, jichž je zde opravdu mnoho. Myš 3 Likvidovat je můžete pouze vystřelováním pohybujících se střel, které jsou naplněny jedem, jež vašeho protivníka na místě usmrtí. Ovšem jeho zásoba není ani zdaleka nevyčerpatelná, ba právě naopak, každým výstřelem ubývá. Bez jedu byste však byli zcela bezbranní, proto musíte věnovat zvýšenou pozornost sběru lahviček naplněných touto důležitou tekutinou.

Po stránce technického zpracování je Myš 3 v kategorii her vytvořených pomocí programu Game Maker jasným nadprůměrem a s přehledem se řadí mezi špičku české tvorby, využívající tento program. Za grafikou ani v nejmenším nezaostávají ani zvuky a zejména hudební doprovod, který je dynamický a ještě více umocňuje zážitek ze hry. Jestliže vás tedy láká možnost proběhnout se podzemními chodbami a zlikvidovat několik brouků, čímž osvobodíte tlupu bezbranných myší, pak vám mohu tento český počin jedině doporučit.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

58 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Témata: Země (planeta)

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz