Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mysterious Floating Something - emzákům nechybí šťáva

  12:00aktualizováno  12:55
Podivné kruhy v obilí, mizící farmáři a dobytek, světla na obloze, rušení rádiového signálu, agent Fox Mulder by to shrnul jedinou větou: ""Něco je tam venku"". A byl by pravdě zatraceně blízko. Ve vesmíru skutečně nejsme sami a rasy z jiných galaxií chtějí jediné - pořádnou party!
70

Mysterious Floating Something

Platforma: Freeware
Výrobce: Tatsusoft

Stáhnout

Mysterious Floating Something Všichni jsme americkým teenagerům záviděli ty megalomanské večírky o šedesáti lidech, jež pořádali v ohromných domech svých rodičů, kteří zrovna odjeli na víkend. A teď to mají! Vesmírní lidé nevědí jak se bavit (to je fakt ověřený nakonec i na Zemi) a tak přilétají ve svých neidentifikovatelných létajících objektech, aby unesli pár vzorků pozemšťanů za účelem studování lidských večírkových návyků. Aby zjistili, jak se pořádá ta správná pařba, protože jejich způsob zábavy, je jednoduše nudný. 

Ať již chováte k lidstvu jakékoliv sympatie, vcítit se budete muset do kůže mimozemšťanů a zvládnete-li to, čeká vás bezpochyby zábava na několik desítek minut. Mysterious Floating something je totiž akční arkáda v tom pravém slova smyslu. Hratelná a chytlavá jako řemen.
Princip hry je prostý a popravdě nijak zvlášť originální, za pomoci myši ovládáte létající talíř a levým myšítkem střílíte proti ozbrojeným silám, zatímco pravým unášíte své oběti. Hru s téměř identickou náplní jsem ve flashové podobě spatřil v podobě titulu UFA již před lety. 

Mysterious Floating SomethingPravdou ovšem zůstává, že Mysterious Floating something jeho pojetí posunul ještě dál. 
Na rozdíl od zmiňovaného předchůdce v této hře váš talíř pojme pouhé dvě oběti, jež musíte vyhazovat na sběrnou plošinu. To jednak zdržuje a jednak umožňuje brát dvě oběti stejného typu a zdvojnásobit tak finanční odměnu za jejich únos, čímž se dostáváme k dalšímu atributu hry a tím jsou peníze. Jak už to s penězi bývá, ty utrácíte za různá vylepšení střel, bomb, štítů, či rovnou za nákup nových talířů. Obchod s powerupy přitom potěší skutečně širokým sortimentem. Právě touha po tom zjistit jak asi funguje támhleten shocker za 2000 vás nutí v unášení nebohých pozemšťanů ještě chvíli vytrvat. Za inovativní prvek lze označit rozhodně i způsob střelby. Oproti zaběhlým zvyklostem totiž v Mysterious Floating something vaše zbraň obíhá v kruhu kolem talíře a na tento oběh nemáte žádný vliv. Chcete-li tedy vystřelit ať už po jednom z četných nepřátel jakými jsou helikoptéry, balóny, vozidla, či pozemní děla, či jen rozstřelit obydlí v němž se lidé schovávají, či vyhladit stromy překážející pohodlnému nabrání obětí, musíte si vždy počkat až se dělo dostane do správné polohy a z ní včas vystřelit. Tím získávají všechny souboje nový rozměr a bude vám chvíli trvat, než si styl střelby osvojíte.

Mysterious Floating Something Pozoruhodně působí jistě i vizuální zpracování. Opět se nejedná o pojetí neviděné. Jakýsi návrat ke kubismu (byť tento termín zní v oblasti obrazové techniky pracující s pixely vždy poněkud nepatřičně), či době šestnáctibitů je v módě již několik let, přesto patří způsob jakým se s hranatostí pracuje v tomto titulu k relativně neotřelým. Někomu sedne, někomu ne, vězte že v běhu to ovšem vypadá oproti screenům výrazně lépe. 
Pochvalu si zaslouží i hudební doprovod, jež se nese v příjemně motivujícím tempu, samotných zvuků je po málu, ale dostačují.

Shrneme-li to, Mysterious Floating something disponuje mimořádnou hratelností, nechybí mu styl ani solidní hrací doba a navíc je skutečně chytlavý. Máte-li pro jednoduché arkády slabost, měl by být pro vás jasnou volbou. 


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

15 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.Najdete na iDNES.cz