Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mystery Land - RPG Arkanoid

  12:00aktualizováno  12:54
Bezpochyby zajímavé skloubení kultovního Arkanoid s trochou prvků RPG můžete vyzkoušet v dnešní hře nesoucí název Mystery Land. Jedná se velmi zajímavý počin, který dokáže vnést nový nádech do klasických remaků Arkanoid.
70

Mystery Land

Platforma: Freeware
Výrobce: Millennium Studios

Stáhnout

Mystery LandJe faktem, že RPG prvky už byly zaneseny například do arkád či akčních her, ale aby se někdo pokusil o jejich implementaci do klonů Arkanoid, s tím jsem se ještě nesetkal. Zpočátku jsem byl poněkud skeptický, nicméně už nyní mohu prozradit, že se dílo povedlo.

Mystery Land stojí z devadesáti procent na konceptu stařičkého Arkanoid. Ovládáte desku pomocí které odrážíte balón a sestřelujete krychličky, které se nachází nad vámi za což si navyšujete skóre. Nic nového pod sluncem. Avšak za každé trefení krychličky se vám navyšují také zkušenostní body, za které, poté co dosáhnete vyšší úrovně, si můžete přibrat jednu z celkového počtu 14 možných schopností. Namátkou můžete mít větší bodový či zkušenostní příděl, zvýšíte si rychlost střelby kouzel nebo při smrti obdržíte vysoký obnos bodů. Čtrnáct schopností je poměrně hodně a každá z nich má celkem tři levely, takže se máte na co těšit. Během trefování krychliček z nich občas vypadne nějaká schopnost. Můžete být obdarovaní dalším balónem, navýšit či snížit si rychlost Mystery Land balónů, okamžitě zničit několik krychliček nebo dostanete magické plameny. Možností je znovu opravdu vícero a jedná se o velmi pěkné zpestření hry. Celkem vás čeká šest levelů, které obsahují ještě další interní levely, takže se nejedná o hru, kterou byste dohráli za deset minut.

Grafické zpracování Mystery Land je pěkné. Prostředí není nijak omšelé, různě se v něm vyskytují květiny či lezoucí brouci, vlastní herní plocha je obklopena stromy a vodou, která se decentně pohupuje. Jednotlivé prvky jsou od sebe na první pohled rozlišené, takže nehrozí, že byste si je spletli. Hratelnost je hodně obdobná, jako u všech klonů Arkanoid. Jestliže daný typ her nemusíte, Mystery Land vás pravděpoMystery Landdobně nezaujme a naopak. Pokud jste fandové, určitě velmi rádi uvítáte příjemnou změnu s možností navyšovat si schopnosti a stávat se tak silnější a silnější. Navíc tato drobnost protahuje herní dobu a odhání stereotyp. Opravdu velmi pěkná a relaxační hudba padne k Mystery Land jako ulitá a při hraní se budete dobře bavit a naberete novou energii. Vaše výsledné skóre můžete zapsat do tabulky vítězů, která však bohužel není online.

Pokud nejste nějak velkým obdivovatelem Arkanoid a jeho klonů, i přesto bych vám doporučil Mystery Land vyzkoušet. Již zmiňované RPG prvky totiž činí hru daleko zajímavější. Jestliže jste fandové Arkanoid, připočtěte si k výslednému hodnocení jeden bod navíc a začněte stahovat.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

29 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

emimino-diskuse
emimino-diskuse

Je fajn si občas s někým popovídat o tom, co vás trápí. S námi v tom nejste sami.Najdete na iDNES.cz