Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Napalm Bomber - explozívní zábava

  12:00aktualizováno  11. května 7:43
Existuje určitý typ her, při kterých musíte zaměstnat mozek a přesto každý problém vyřešíte explozí. Mluvím samozřejmě o dlouhé řadě klonů Dynablastera, kam patří i Napalm Bomber. Připravte si tedy zásobu bomb a vrhněte se do akce.

Napalm Bomber 3D

Platforma: Freeware
Výrobce: Sascha Willems

Stáhnout

Napalm Bomer 3DVzpomínáte si ještě na hru Dynablaster, která se již dávno zapsala tlustým písmem do historie herní zábavy? Pokud snad ne, pak si jistě vybavíte alespoň některý z mnoha jejích klonů, mezi které se nově řadí i Napalm Bomber.

Asi nemá příliš smyslu vysvětlovat zde princip hry, nicméně pokud jste snad nějakým nedopatřením všechny inkarnace Dynablastera minuli, bude se vám alespoň stručná zmínka hodit. Vězte tedy, že vaším úkolem ve hře se stane likvidace všech ostatních hráčů, a to ničím menším než dobře umístěnou bombou. To sice není příliš inovativní, ale ještě jsme nezmínili všechno. Pohybovat se budete v jakémsi bludišti, poskládaném ze dvou druhů beden. Jedny lze položenou bombou zničit, druhé nikoliv. Co z toho plyne? Zkrátka to, že za nezničitelnými předměty se budete schovávat před explozemi, zatímco těmi méně odolnými se budete probourávat k ostatním hráčům. Ti mají samozřejmě k dispozici stejné prostředky jako vy a jistě je nebudou váhat použít.

Napalm Bomer 3DOdstřelování beden má ovšem i jiný účel než vytvořit si průchod bludištěm. Občas se totiž v bednách ukrývají bonusové předměty. Lze tak najít další bomby, takže jich pak můžete položit i více najednou, jiný powerup vám zase nadělí větší rychlost pohybu či zvýší účinnost bomb. Kromě předmětů s pozitivním efektem se pak setkáte i s méně vítanými „bonusy“, které vám, pokud je nějakým nedopatřením seberete, naopak uškodí. Hra pak končí v okamžiku, kdy na herním poli zbývá jediný přeživší hráč. Ten se pak stává vítězem celého kola.

Jako bojiště pro hru si můžete zvolit některou z jedenácti arén, které se liší uspořádáním bludiště, jeho velikostí a v neposlední řadě i grafickým zpracováním. Pokud by vám snad nabízené mapy z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete si snadno vytvořit vlastní. K tomuto účelu je přímo ke hře přiložen jednoduchý editor. Grafická podoba hry je na poměrně slušné úrovni. Vše je zpracováno ve 3D, přičemž kamera najednou pojímá celé herní pole. Tak máte neustále přehled o situaci kolem vás. Celkem se ve hře setkáte s několika grafickými tématy, která se nemusí lišit pouze texturami, ale i různými dekorativními objekty, jako jsou palmy, sloupy apod.

Napalm Bomer 3DCo vás na Napalm Bomberovi zamrzí, alespoň pokud jste si oblíbili některou z novějších předělávek hry, jako je např. Atomic Bomberman nebo novější Bomber Fun, je nemožnost odkopávat či odhazovat bomby. Hra tak bohužel trochu ztrácí svůj taktický rozměr. Rovněž s rozmanitostí powerupů to není nijak slavné, takže kromě výše zmíněných už žádné další nečekejte. Pokud jste doufali v přítomnost počítačem řízených protivníků, budete také asi zklamáni, ačkoliv zvlášť u tohoto typu hry se kolektivnímu hraní s přáteli zápas jen s počítačem zdaleka nevyrovná. Nicméně i přes všechny tyto nedostatky stojí za to Napalm Bombera vyzkoušet.

Autor:


Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...Najdete na iDNES.cz