Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nápověda ke stahování her ze serveru Plnehry.cz

  18:32aktualizováno  29. září 2004 18:32
Nápověda ke stahování her ze serveru Plnehry.cz.

Vítejte na serveru PlneHry.cz, který vám již od roku 2000 nabízí hry ke stažení úplně zdarma. V našem archívu najdete přes 4 tisíce titulů rozdělených podle jednotlivých žánrových kategorií.

Před stažením hry si dobře zkontrolujte, zda váš počítač splňuje minimální hardwarové požadavky. Důležitou informací je také přesný druh licence. Některé hry typu "adware" zobrazují reklamu, což může být některými antivirovými programy vyhodnoceno jako podezřelé a mohou být označeny za spyware nebo viry. Při samotné instalaci doporučujeme se dobře seznámit s licenčním ujednáním. Některé hry (opět s licencí adware) nainstalují do vašeho prohlížeče např. vyhledávací lištu nebo přenastaví domovskou stránku.

Co znamenají jednotlivé druhy licencí?

freeware - hra volně šiřitelná

open-source - hra volně šiřitelná, k dispozici je i zdrojový kód hry

adware - hra, která nejčastěji zobrazuje reklamu nebo se spolu s ní instalují některé partnerské programy (např. vyhledávací lišta)

shareware - hry s určitými omezením. K dispozici je jen určité množství levelů nebo můžete hrát po určitou dobu.

žebříček

K našemu rozsáhlému archivu plných her se můžete dostat několika způsoby. Pokud vás neuspokojuje aktuální nabídka na titulní stránce serveru, pak není nic snazšího, než si prolistovat náš obsáhlý archiv. V něm jsou hry řazeny podle žánrů a vy se k nim dostanete kliknutím na jméno či ikonu příslušného žánru/rubriky v horní liště stránky. Zde vidíte, stejně jako na úvodní stránce, jméno hry, její stručný popisek a malý obrázek. Pokud vás něco z toho zaujme a vy si kliknete, dostanete se na stránku s podrobným popisem dané hry doplněným o několik obrázků z herního prostředí, které mají být vodítkem pro vaše rozhodnutí stáhnout.

Nemáte-li dostatek času na hledání či zkoušení té hry, která by vás bavila, pak se můžete nechat inspirovat hodnocením redaktorů nebo čtenářů, kteří si hru vyzkoušeli a následně jí udělili procentuélní hodnocení. Vybrat si navíc můžete v žebříčku v pravém sloupci přímo kliknout na žebříčky oblíbenosti v pravém sloupci stránek.

žebřa

Dalším vodítkem ve výběru jsou tzv. Herní témata. Najdete je v boxíku a v pravém sloupci stránek. Snadno se dostanete ke hrám, jež jsou variací na některou klasiku (např. Tetris, Pacman, Sokoban) nebo je spojuje stejné zaměření (např. Vánoční hry, Velikonoční hry, Fotbal, Hokej).

žebříček

Zaujmou-li vás popis, obrázky či hodnocení některé hry natolik, že se rozhodnete stáhnout si ji k sobě domů a vyzkoušet, je dobré vědět, že získávání her z našeho serveru je zcela zdarma. Omezeni jste pouze počtem současně stahujících uživatelů, kterých může být nanejvýš 2000. Toto množství je dostatečně velké a ve většině případů nebudete muset vůbec čekat. Samotnou hru stáhnete kliknutím na žlutou ikonu s nápisem "STÁHNI". Pod ní je uvedena velikost stahovaného souboru v MB a odkaz na alternativní soubor.

žebříček

Stažený soubor ve většině případů není ještě hra samotná, ale její instalace. V případě, že jde o soubor s příponou .exe, stačí, když jej spustíte a instalace se provede automaticky. Je-li stažený soubor s příponou .zip nebo .rar, jde o tzv. archiv, z něhož musíte hru nedříve rozbalit do zvoleného adresáře či nainstalovat. Po rozbalení či instalaci by měla být hra bez problémů spustitelná. Autory her jsou mnohdy studenti a amatérští vývojáří, kteří tvoří hry pro zábavu a ne pro peníze. Proto lze předpokládat nižší kompatibilitu na jednotlivých počítačích, vedoucí např. k problémům se spuštěním. O problémech je možné psát do diskuse, zejména u českých titulů jsou diskuse často sledovány samotnými vývojáři, kteří vám s odstraněním problémů pomohou.

Příjemnou zábavu vám přeje redakce serveru PlneHry.cz!

Autor:


Nejčtenější

Další z rubriky

Nejlepší nezávislé hry roku 2010 - 1. část

2011

První část nabízí výběr nejlepších adventur, akčních her a arkád, které jste si v minulém roce mohli z Plných her...

Family Farm - dojmy z demoverze

Family Farm perex

Skvělý simulátor farmaření od českého týmu Hammerware má pohlednou grafiku a nabízí promyšlenou příběhovou kampaň....

Největší herní klaďas Mario týrá zvířata, tvrdí jejich ochránci

Mario

Do videoher se kriticky pustila už i Americká organizace na ochranu zvířat PETA. Terčem kritiky se stalo nošení...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz