Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Naruto Battle Arena – pixelová mlátička

aktualizováno 
Kultovní anime Naruto se skrze bojovou & kopací hru dostává i na plátna našich monitorů, a její pozitivní hodnocení si dnes budete moct přečíst v unikátní recenzi, totiž doplněné odborným poradcem přes mangu.
70

Naruto Battle Arena

Platforma: Freeware
Výrobce: MugenGuru

  • Svět Naruta (znáte-li)
  • Mnoho modů
  • Pro nefanoušky méně atraktivní

Stáhnout

naruto_poster

naruto_01Naruto Battle Arena je freeware hrou podle kultovního (který japonský seriál není kultovní, že) manga/anime seriálu Naruto. Přiznejme si, že udělat herní adaptaci seriálu jako bojovou hru není zcela běžné – kdyby se na trhu objevila hra Battlestar Galactica Battle Arena, ve které uvnitř arény-hangáru mlátí admirál Adama zvláštní schopností 'Scarface' po hlavě doktora Baltara, jenž si na oplátku může přivolat na pomoc svůj početný harém, pravděpodobně bych to považoval za zločin proti lidskosti. Zeptejme se tedy, co o seriálu Naruto a jeho bojové adaptaci říká náš poradce.

Ano.
Trochu obsáhleji?
Né, tak na Naruta existujou už nějaké verze na PS2, i když to už jsou samostatné, oficiální hry.
No a o čem je teda ten seriál?
Dejme tomu, že je tam nějakých pět zemí, a ty mají nějakého vlastního vůdce vesnice. A ten hlavní hrdina se jím chce stát. Akorát, že je to loser. A pak jsou na akademii, a pak fajtí mezi těma vesnicemi. A pak jsou starší, takže už nejsou loseři.
Jinými slovy, pravděpodobně se předloha pro zvolený žánr hodí...

naruto_02V zásadě se Naruto Battle Arena neodlišuje od jiných bojových her. Uvnitř uzavřené arény bojují dva bijci, kterému healtbar zmizí rychleji, ten jde z kola ven. Každý z bojovníků má pak nějaké speciální schopnosti, které, ač se pravděpodobně drží předlohy, se zase jakkoliv zvlášť neliší od jiných speciálních schopností viděných v Mortal Kombatu, Wrestling Manii nebo Bikiny Karate Babes, blahé paměti.

Zvláštní schopnosti je možné čerpat z energie, která se vám hromadí za každý úspěšný i neúspěšný kop či úder. Bez schopností by se každý soubor rychle zvrhl na monotonií bušení do jediné klávesy, naštěstí takhle si Naruto může vyvolat dvojníky a třeba Kakashi má zase chidori, ať už je to cokoliv.

naruto_03Výše uvedené se tak úplně nedá brát filipika. I Naruto Battle Arena se zkrátka drží žánrových požadavků, i klišé se může udělat hratelně. A právě tady získává Naruto Battle Arena největší pozitiva. Do mlácení hraje koulervoucí hudba, aplikace komb a rushů je doprovázena krátkou animací, hra nabízí spoustu hratelných módů včetně hry dvou hráčů. Nicméně, vzhledem k tomu, že hra je postavená na volně šiřitelném enginu Mugen, to není natolik překvapující.

Nechceš tomu dát třeba 85%?
Ne. Já hodnotím jenom po desítkách, už jsem ti to vysvětloval.
Aha. Ne, tak pro mě jako fanouška...
Který týden co týden už deset let čeká na nový díl...
...Jo. Tak pro mě jako fanouška to je o něco že jsem z toho nadšenější...

Což samozřejmě platí obecně o hrách podle filmů, knížek či seriálů. I tentokrát budou fanoušci raději než nefanoušci. Naruto Battle Arena je nadprůměrná bojovka, nicméně Naruta neznalí vezmou za vděk spíše obecněji zaměřenými hrami.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

79 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 121 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Najdete na iDNES.cz